همزمان با سفر ترامپ به اراضی اشغالی؛

تظاهرات سراسری «روز خشم» در فلسطین شروع شد

اعتصاب سراسری فلسطینی‌ها و روز خشم در غزه، کرانه باختری، اراضی ۱۹۴۸ و قدس شریف آغاز شده و نزدیک به ۳۰ فلسطینی بر اثر حملات نظامیان صهیونیست زخمی شده اند.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; به نقل از المیادین، : همزمان با سفر ترامپ رئیس جمهور آمریکا به تل آویو، اعتصاب سراسری فلسطینی‌ها و روز خشم در غزه، کرانه باختری، اراضی ۱۹۴۸ و قدس شریف آغاز شد.

در همین راستا، تعداد زیادی از مردم فلسطینی از منطقه رام الله در کرانه باختری به سوی ایست و بازرسی قلندیا حرکت کردند تا علاوه بر همبستگی با اسرای فلسطینی، مخالفت خود را با سفر ترامپ به اراضی اشغالی اعلام کنند.

نظامیان صهیونیست هم به راهپیمایی مردم در رام الله یورش برده و به سوی آنها گازهای اشک آور و گلوله های پلاستیکی شلیک کردند که منجر به زخمی شدن ۹ جوان فلسطینی در نزدیکی ایست و بازرسی قلندیا شد.

همچنین ۱۸ فلسطینی نیز بر اثر استنشاق گازهای اشک آوری که صهیونیست ها به سوی تجمع آنها در عزون در شرق قلقیلیه واقع در کرانه باختری شلیک کردند، مجروح شدند.

به علاوه دو فلسطینی هم در جریان حملات صهیونیست ها به مناطقی در الخلیل واقع در کرانه باختری دچار خفگی و جراحت شدند.

درگیری ها میان نظامیان اشغاگر قدس و همچنین جوانان فلسطینی در ورودی شمالی بیت لحم واقع در کرانه باختری با شدت ادامه دارد.

گفتنی است، حدود ۲۰۰۰ اسیر فلسطینی از روز ۱۷ آوریل تاکنون به مدت ۳۶ روز به صورت مستمر برای احقاق حقوقشان در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده اند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *