حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تشکیل بسیج پیشکسوتان برای انتقال تجربیات به نسل های بعدی
۰۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۴
شناسه : 3903

بسیج پیشکسوتان تشکیل گردیده تا از دانش ، تجربیات و توان نیرو ها برای انتقال به نسل های بعدی استفاده گردد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; مراسمی توسط بسیج پیشکسوتان شهرستان قرچک برگزار گردید .که در این مراسم حاج علی جان حیدری اشعاری سرودند و سپس سردار محقق در این مراسم اظهار داشت: پیشکسوتان با هدف حفظ ارتباط سازمانی و انسجام بخشیدن به بازنشستگان سپاه و سایر نیروهای مسلح و بسیجیان جبهه رفته ایجاد شده. لذا بسیج پیشکسوتان تشکیل شده تا دانش، تجربیات و توان نیروها،  به نسل های بعدی انتقال یابد.

وی عنوان کرد: ماموریت این سازمان جذب، سازماندهی، حفظ انسجام و بکارگیری پیشکسوتانی است که داوطلب خدمت بسیجی هستند که در راستای ماموریت های پاسداری از انقلاب اسلامی و حفظ ارتباط معنوی انقلابی و تقویت روحیه جهادی پیشکسوتان می باشد.

محقق گفت: علاوه بر آن کمیته های تخصصی و مشاوره ای به منظور استفاده از نظرات و تجربیات پیشکسوتان در طول خدمت در سپاه و سایر نیروهای مسلح و هیئت های قرآنی راه اندازی گردیده است. از دیگر فعالیت های بسیج پیشکسوتان حضور گسترده در برنامه ها و مناسبت های مختلف در کنار سایر اقشار بسیج می باشد.

ایشان اذعان کردند: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حفضه ال…. که فرموده اند: “«پاسداران بازنشسته اعضاء وابسته به سپاه هستند» بنابراین  بازنشستگی در سپاه به مفهوم انفکاک از سپاه نیست”،لذا این سازمان ساز و کارهای جدیدی که پاسداران بازنشسته بتوانند در سازمان بسیج پیشکسوتان به عنوان قشری از اقشار فرهیخته جامعه همچنان مأموریت دفاع از انقلاب اسلامی را در کسوت بسیجی به انجام رسانند.

در پایان مراسم توسط فرمانده سپاه پانزده خرداد شهرستان قرچک و جناب آقای کادری رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان از خانواده شهدا با اهدای لوح سپاس و هدایای تجلیل بعمل آمد.