حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رمضان 1444 Friday, 31 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
تشخیص قارچ سمی از خوراکی بدون متخصص امکان پذیر نیست
۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
شناسه : 107210

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی گفت: هموطنان موقعی مراجعه به جنگل یا طبیعت از چیدن و مصرف قارچ ها خودرو خودارداری کنند، تشخیص قارچ سمی از خوراکی امکان پذیر نیست و توسط متخصصین امر این مسئله امکان پذیر است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; محمدحسن افشار رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: عدم بی اطلاعی هموطنان از قارچ ها سال گذشته منجر به فوت آنان شد و افرادی هم با جمع آوری قارچ ها و فروش  آن به مسافران،  که با مصرف قارچ ها وحشی و سمی دچار مسمومیت شداند.

وی گفت: امسال باجلسات مختلف با پرورش دهنده گان قارچ های خوراکی و با ایجاد کارگروه، دستورالعمل تهیه و در اختیار مدیران جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، مکان های، رویشگاه قرار داده شد و هشدارهای از عدم چیدن قارچ ها خودرو وحشی داده شده است.

افشار با اشاره به قارچ های وحشی و خودرو، بیان کرد: این گونه قارچ های خودرو اسپرشان  از طریق پوست قابل جذب است  و فرد مصرف کننده ظرف ۴۸ الی ۷۲ ساعت تلف خواهد شد وگونه دیگر این قارچ ها  به کلیه و کبد حمله می کنندو ظرف یک مدت طولانی تری فرد مسموم فوت می شود.

وی تاکید کرد: هموطنان موقعی مراجعه به جنگل یا طبیعت از چیدن و مصرف قارچ ها خودرو خودارداری کنند، تشخیص قارچ سمی از خوراکی امکان پذیر نیست  و توسط متخصصین امر این مسئله امکان پذیر است.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی در پایان خاطرنشان کرد: تولید قارچ خوراکی در کشور توسط واحد های معتبر تولید  می شود و  ۱۶۰ هزار تن  قارچ در سال انجام می شود و هموطناناز مکان های عرضه قارچ با بسته بندی و مشخص دار تهیه شود  و  با خیال راحت این ماده حیاتی را استفاده تا مشکلی برای آنان پیش نیاید.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.