حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

تخصیص بودجه به مدارس قلع و قمع شهرستان قرچک
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
شناسه : 78912

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: در جلسه شورای آموزش پرورش استان تهران که به ریاست استاندار تهران برگزار شد، بودجه ای به مدارس قلع و قمع شهرستان قرچک تخصیص یافت.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین;مسعود مرسلپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک که با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: هفته گذشته جلسه شورای آموزش پرورش استان تهران به ریاست استاندار تهران، معاونین و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران که جلسه خوب و پرباری بود در محل استانداری برگزار شد، که در این جلسه بودجه ای به مدارس قلع و قمع  شهرستان قرچک تخصیص داده شد.

وی افزود: جایگاه شورای آموزش و پرورش که به عنوان یکی از شوراها و نهادهای قانونی بسیار حائز اهمیت است، نه تنها تشکیل منظم جلسات مشکلاتی را برای آموزش و پرورش ایجاد نمیکند بلکه بر اساس همان قانون مواردی را مصوب و بهینه میکند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: با وجود اساتید، نمایندگان، مدیران، نمایندگان انجمن اولیای مربیان و اعضای اشخاص حقوقی پیگیر و خوبی که در جلسه شورای آموزش و پرورش قرچک حضور دارند، مصوباتی است  که اجرا نشده است.

وی افزود: ما به عنوان اعضای شورای آموزش پرورش وظایف بسیار خطیر و سنگینی در این حوزه داریم. اداره اجتماعی فرمانداری به کمک دبیر خانه شورا با کمک یکدیگر مصوبات را پیگیری نمایند. کاری که دنبال نشود نتیجه ندارد. روزمرگی در شورای آموزش و پرورش بدئتی نابخشودنی است و باید در این حوزه ویژه صورت گیرد.

مرسلپور با بیان اینکه مسایل مرتبط با دانش آموزان، مدیران و دبیران باید بصورت سلسه وار پیگیری و دنبال شود، اظهار داشت:  آموزش پرورش باید بصورت خودکار از شبکه بهداشت و درمان درخواست نظارت همیشگی و پیاپی بر وضعیت جسمانی دانش آموزان را داشته باشد.

فرماندار قرچک گفت: یکی از مشکلات موجود در کشور کمبود ویتامین ها در مردان و زنان است که از همین سن و سال نشئت میگیرد. اگر در همین دوره این موارد پیگیری شود خیلی بهتر از دورانی است که در آینده بر اساس کمبود ویتامین دچار نقص عقلی یا فراموشی شوند.

وی بیان داشت: یک موردی که شاید همیشه سرو کار داشته باشیم، بحث معضلات و نابه هنجاری های اجتماعی و موضوعات این چنینی است، زمانی که حرف از مناطق جرم خیز مطرح می شد، اسم قرچک هم در آنها بود. اما در ۲ سال گذشته به تناسب جمعیت، تراکم جمعیت، وضعیت معیشتی مردم و تطبیق دادن زندگی خودشان با مناطق اطراف تهران به نسبت مشکلات فرا روی مردم وضعیت جرم خیزی در قرچک خیلی پایین است.

مرسلپور گفت: در شهرستان قرچک، جرم خشن وجود ندارد در صورتی که در شهرستانهای اطراف جرم خشن از قبل طراحی میشود و هیچ وقت بیان نمیشود، کتمان آسیب های اجتماعی بسیار اشتباه است.

فرماندار شهرستان قرچک تاکید کرد: برای آنکه منشا آسیب اجتماعی را پیدا کنیم، اول باید آسیب اجتماعی را احصا کنیم. آسیب های اجتماعی شمشیر دولبه است مانند اعتیاد، همانطور که اعتیاد بیکاری می آورد بیکاری نیز باعث اعتیاد میشود.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان در مورد آسیب های اجتماعی و دامن زدن به آنها دوری کنند، اظهار داشت:  شهرستان قرچک سال گذشته فقط ۴ نفر کارتن خواب داشت، در صورتی که نسبت به شهرستانهای دیگر بسیار کمتر است.  برای این موضوع دستگاههای مسئول موظف هستند که مرتب، مستتر، آشکار و پنهان گشت داشته باشند تا این موارد پیش نیایید، چنین مواردی حرمت شهروندان و مردم قرچک را از بین میبرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.