حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تحریم‌های جدید سنای آمریکا علیه ایران؛ نقض آشکار برجام/ تدوین طرح مقابله‌ای با سیاست‌های آمریکا توسط مجلس
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
شناسه : 68854

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها شاهد هستیم که سنای آمریکا و لابی‌های صهیونیستی به صورت مستمر حکمهای جدیدی صادر و به بهانه های مختلف تحریمهای جدید علیه ایران وضع می کنند که این تحریم‌ها، عملا برجام را نقض کرده است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; محمد ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ندای تفرش در خصوص تصویب تحریمهای جدید در سنای آمریکا علیه ایران گفت: پس از شکستهای متوالی سیاستهای آمریکا در منطقه و به خصوص در خاورمیانه و همچنین به دلیل لجاجتها و خوی استکباری غرب، سبب شده که آمریکا در برجام به عهد و پیمان خودش، یعنی پرهیز از ایجاد تحریمهای جدید علیه ایران، متعهد نباشند.

رضایی اظهار کرد: این روزها شاهد هستیم که سنای آمریکا و لابی های صهیونیستی به صورت مستمر حکمهای جدیدی صادر و به بهانه های مختلف تحریم‌های جدید علیه ایران وضع می کنند که این تحریمها، عملا برجام را نقض کرده است. آمریکا با این بهانه که ایران ثبات منطقه را برهم می زند و در برابر سیاستهای آمریکا مقاومت می کند، در حال شکل دهی به یک سناریوی جدید علیه ایران است که این مسئله به نوعی عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی نیز هست.

تدوین طرح مقابله ای با سیاست های آمریکا توسط مجلس

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، رفتار آمریکایی ها مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است و در حال اندیشیدن تدابیری است؛ ایران متناسب با منافع، مصالح، حکمت و عزت که جوهره سیاست خارجی اش است، تصمیم گیری می کند و عملیات مقابله به مثل انجام می دهد.

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که ترامپ، با شعار پاره کردن برجام به میدان آمده بود، ادامه داد: امروز آمریکا، برجام را سدی مقابل خود می بیند و با اجرای سیاستهای جدید درصدد بی خاصیت کردن آن است.

رضایی در خصوص تهیه طرح مقابله ای در کمیسیون امنیت مجلس، گفت: طرحی در گروه سیاست خارجی کمیسیون امنیت مجلس در حال تهیه و تنظیم است تا با اقدامات آمریکا به صورت جدی تری مقابله شود.

ایران با توسعه روابط با کشورهای شرقی؛ تحریم های آمریکا را بی اثر کند

وی یادآور شد: برجام یک معاهده بین المللی بود که آمریکاییها به صورت خاص در حال نقض آن هستند. البته درباره آینده برجام، باید تمام اجزای حاکمیتی تصمیم گیری کنند. چراکه در این معاهده بین المللی ایران تنها با آمریکا طرف نبوده است و کشورهای دیگری در این معاهده هستند.

عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دشمنی آمریکا با ایران کاهش پیدا نمی کند بلکه روز به روز عمیق تر هم خواهد شد. دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه ایران باید به گونه ای عمل کنند که اجماع جهانی علیه ایران شکل نگیرد. از سویی دیگر ایران می تواند با اتکا به منابع داخلی و اقتصاد مقاومتی، حفظ انسجام داخلی و توجه به توسعه روابط با کشورهای شرقی و شمالی کشور، بخشی از تهدیدات و تحریمهای آمریکا را کاهش دهد.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.