بازیگر سینما و تلویزیون:

بی توجهی دولت٬ آثار سینمایی را سخیف و بی محتوا کرده است/ برخی تهیه کنندگان تنها به فکر کاسبی و درآمد در سینما هستند

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: تا زمانی که دولت و مسئولین کمک نکنند و یارانه ای برای تهیه کنندگان آثار محتوای مناسب در نظر گرفته نشود به تولید آثار پرمحتوا بی توجهی می شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر قرچک آنلاین; جعفر دهقان در گفت و گو با خبرنگار انقلاب نیوز،با اشاره به کاهش سطح کیفی فیلم ها اظهار داشت :متاسفانه با تولید آثار مبتذل و کم ارزش و بی محتوا ذائقه تماشاچیان تغییر پیدا کرده است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تولید فیلم های پرمحتوا افزود: هیچ گاه سیاست گذاری درستی در زمینه کارهای فرهنگی و هنری کشورمان وجود نداشته است، سیاست گذاران فرهنگی توجهی به تولیدات آثار فاخر ندارند.

بازیگر سینما و تلویزیون بیان داشت: سیاست گذاران فرهنگی باید برنامه ریزی کنند و این موضوع را در نظر بگیرند که اگر در سال  ۵۰ فیلم سینمایی تولید می شود آن را تقسیم بندی کرده و ۱۰ ژانر خانوادگی،۵ ژانر سیاسی، ۵ ژانر کمدی، ۵ ژانر دفاع مقدس و ۵ ژانر کودک تولید شود اما هیچ گاه این موضوع اتفاق نیفتاده است.

دهقان با بیان اینکه در تولید آثار سینمایی از آن طرف افتادیم،ابراز داشت: یک زمانی می گفتیم چرا فیلم های ما کم فروش هستند اما غافل از آن بودیم که در فیلم ها معنویت وجود دارد و با فرهنگ و اعتقادات آمیخته شده است اما متاسفانه امروزتهیه کننده ها به سوی آثار سخیف رفتند.

وی تصریح کرد: فیلم های مبتذل و بی محتوا مورد توجه تهیه کنندگان قرار گرفته و صرفا قصد دارند این موضوع را القا کنند که این فیلم ها می فروشند، در گذشته فیلم های خوب وجود داشت که فروش بسیار خوبی داشتند، آثاری نظیر اجاره نشین ها و آژانس شیشه ای بی نظیر بود و فروش خود را می کرد و مردم هم راضی بودند.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: به دلیل کمبود بودجه و عدم حمایت ارشاد و دولت در زمینه فرهنگی افرادی وارد سینما شدند که سرمایه گذار هستند، این افراد نگران بازگشت سرمایه هستند و در فیلم هایی سرمایه گذاری می کنند که هیچ محتوایی ندارد و تنها برای کسب درآمد فیلم تولید می کنند و این موضوع به سینمای کشورمان ضرر می زند.

دهقان بیان داشت: تا زمانی که دولت و مسئولین کمک نکنند و یارانه ای برای تهیه کنندگان آثار محتوای مناسب در نظر گرفته نشود به تولید آثار پرمحتوا بی توجهی می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *