فرمانده انتظامی شرق استان تهران:

بیش از ۱۱۷ واحد گشتی در شرق استان تهران در حال فعالیت هستند

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: بیش از ۱۱۷ واحد گشتی در واحدها در ۷ شهرستان، ۱۸۰ واحد پاس پیاده، ۲۷ تیم نظارتی نظارتی و ۳۶ تیم موتوری در شرق استان تهران در حال فعالیت هستند.

به گزارش قرچک آنلاین; سردار عبدالرضا ناظری صبح یکشنبه در نشست خبری که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن فجر فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران برگزار شد اظهار داشت: بیانیه گام دوم حقیقتاً یک معجزه بود و اصحاب رسانه در ۴ دهه گذشته خودشان را به نمایش گذاشتند.

ناظری گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی که نیروی انتظامی، در خصوص امنیت در خط مقدم حضور داشتند اما مهم‌ترین کارها در ۴ دهه گذشته نقش اصحاب رسانه و خبرنگاران بسیار مهم و حساس است.

وی بیان کرد: پلیس امروزه با اعتقاد به اینکه رسانه در خط مقدم است، رسانه را از خانواده خود می‌داند و در حوزه نظم اجتماعی، رسانه مهم‌ترین کار را برای بستر پلیس انجام می‌دهد.

سردار ناظری تاکید کرد: در ۷ شهرستان حوزه شرق استان تهران، مسافران زیادی مهمان نوروزی می‌شوند و به علت ترافیک‌های فراوان، جز محورهای حساس ناجا محسوب می‌شود.

وی افزود: با اطلاع رسانی خبرنگاران و همکاری آنان، ۲ قرارگاه‌های نوروزی در دماوند و ورامین راه اندازی شده است و حدود ۳ هزار نفر از مأمورین ناجا، پلیس‌های افتخاری برای آسایش و آرامش شهروندان تلاش می‌کنیم.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان اینکه بیش از ۱۱۷ واحد گشتی در واحدها در ۷ شهرستان، ۱۸۰ واحد پاس پیاده، ۲۷ تیم نظارتی نظارتی و ۳۶ تیم موتوری در شرق استان تهران در حال فعالیت هستند افزود: باید این نوید را بدهیم که برخی از مقامات کشوری، لشکری، استانی سال ۹۸ مهمان شهرستان‌های شمال شرق استان تهران هستند.
وی تصریح کرد: برابر با سنت حسنه همه‌ساله شهروندان در ایام نوروز اقدام به مسافرت می‌کنند و شرق استان تهران نیز از مسیرهای پرتردد و مسافر پذیر است همچنین شرق استان تهران مسیر تردد چند استان می‌باشد.

سردار ناظری گفت: امنیت مسافران اولویت کاری پلیس است و در شرق استان تهران ۳۱ ایستگاه پلیس وظیفه نظارت بر تردد رانندگان را بر عهده خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: همیاران پلیس، همیاران ترافیکی، پلیس‌های افتخاری و نگهبانان شرکت محله در ایام نوروز پلیس را یاری خواهند کرد و از همه شهروندان می‌خواهیم توصیه‌های پلیس را جدی گرفته و تمام موارد را به‌دقت انجام دهند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: رانندگان باید به هشدارهای پلیس توجه کنند و با سرعت مطمئن رانندگی کنند چراکه مردم با قانون مداری می‌توانند سفری ایمن برای خود و سایر شهروندان به وجود بیاورند.

وی افزود: پلیس در آماده‌باش کامل قرار دارد تا شهروندان در ایام نوروز سفری بدون مشکل و بی‌خطر داشته باشند همچنین در این ایام به دلیل بالا بودن حجم مسافرت‌ها نیروهای  پلیس در مراکز آموزشی ناجا از بسیج استفاده خواهند کرد.

سردار ناظری بیان کرد: بسیج در قالب دسته‌های رزمی در محله‌ها برای حفاظت از منازل مردم در کنار پلیس حضور خواهند داشت و در تأمین امنیت پلیس را یاری خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر چندین طرح مختلف در راستای امنیت و جمع‌آوری اراذل‌واوباش و معتادین متجاهر در شرق استان تهران برای امنیت بیشتر انجام‌شده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به کشفیات و تمهیدات لازم جهت چهارشنبه‌سوری اظهار داشت: در چهارشنبه آخر سال برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد محترقه پرخطر در برخی از نقاط کشور می‌کنند که گاها شاهد حوادث تلخ بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه مواد محترقه و چندین تن مواد اولیه ساخت مواد محترقه در شرق استان تهران کشف‌شده است.

سردار ناظری افزود: در شرق استان تهران برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات لازم جهت مقابله با این موضوع  اندیشیده شده است و در این راستا تعداد زیادی افراد سودجو که اقدام به فروش این مواد محترقه خطرناک می‌کردند در جهت افزایش امنیت بیشتر مردم دستگیر شدند.

وی گفت: پلیس در شرق استان تهران کارگاهی را کشف کرد که مواد محترقه دست‌ساز را با برند خارجی تولید کرده و وارد بازار می‌کردند که این افراد دستگیر و کارگاه موردنظر پلمب شد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: عمده کشفیات مواد محترقه که در کارگاه‌های تولیدی در شهرستان پاکدشت بوده و دراین‌باره افرادی دستگیر شدند.

وی بیان کرد: خانواده‌ها نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های احتمالی چهارشنبه آخر سال دارند و باید این موضوع را مدیریت کنند تا فرزندان آن‌ها دچار آسیب نشود.

سردار ناظری گفت: در خصوص فرهنگ‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در شرق استان تهران همکاران ما در بیش از ۴۵۰ مدرسه حضور پیدا کردند و آموزش‌های لازم را به دانش آموزان دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به آموزش‌ها و اقدامات جدی انجام‌شده، امیدوار است در چهارشنبه‌سوری امسال کاهش قابل‌توجهی در وقوع حوادث داشته باشیم.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *