رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک:

بهزیستی در راستای خودکفایی و اشتغال مددجویان تلاش می کند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک گفت: بهزیستی در راستای خودکفایی و اشتغال مددجویان تلاش می کند و برای تشخیص و شناسایی نیازها و امکانات موجود و شرایط حاکم بر بازار برنامه های خاصی دارد.

به گزارش قرچک آنلاین; سید حمید رضا نعمتی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: سازمان بهزیستی سازمانی متخصص، دانش مدار و پاسخگو است و به دغدغه ها و نیازهای جامعه هدف خود با رویکرد پیشگیری، توانبخشی و امور اجتماعی می پردازد و خدمات موثری  به جامعه هدف ارائه می کند.

وی گفت: حمایتهای مادی از مددجویان، آموزشی جهت آحاد مردم جامعه بویژه مددجویان تحت حمایت، آموزشهای مهارتی، آموزش خانواده، پیش ازازدواج، آگاه سازی و پیشگیری ازمعلولیت ها، آموزش پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر اقدام می کند.

نعمتی افزود: توانمند سازی و رعایت اصل عدالت در توزیع خدمات بر اساس معلولیت و نیازمندی افراد در حوزه ی اقتصادی و ارتقای سطح آگاهی مردم در بحث اجتماعی دو محور مهم فعالیت بهزیستی است.

وی با اشاره یه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، بیان کرد: رویکرد برنامه ها و فعالیت های اداره بهزیستی شهرستان قرچک بر پایه توانمندسازی جمعیت هدف، تقویت و تحکیم بنیاد خانواده پیشگیری از معلولیت ها، آسیب های اجتماعی، ارائه خدمات تخصصی در کلیه حوزه ها و معاونت های تخصصی است .

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک تصریح کرد: بهزیستی در راستای خودکفایی و اشتغال مددجویان تلاش می کند و برای تشخیص و شناسایی نیازها و امکانات موجود و شرایط حاکم بر بازار برنامه های خاصی دارد.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد زیر ساختهای لازم، ارتقای جایگاه از نمایندگی مجتمع ورامین به اداره قرچک، ایجاد و راه اندازی سیستم حقوق و دستمزد از ورامین به قرچک، راه اندازی کمیسیون ای سی اف تعیین و تشخیص معلولیت، ایجاد چارت سازمانی، مناسب سازی ساختمان اداری در راستای طرح تکریم ارباب رجوع، تشکیل شوراهای مناسب سازی شهرستان، شورای ساماندهی سالمندان، توانبخشی مبتنی برجامعه و شورای مشارکتهای مردمی را از جمله اقدامات اداره بهزیستی شهرستان قرچک در زمان تصدی برشمرد.

نعمتی در پایان بازتوانی را به عنوان اساسی ترین اصل در بهزیستی دانست و گفت: هر چه بیشتر در زمینه ی باز توانی معلولین، زنان سرپرست خانوار اقدام شود شاهد خودکفایی اقتصادی مددجویان و کاهش نرخ آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *