رئیس سازمان برنامه و بودجه:

بنزین در سال ۹۸ همان ۱۰۰۰ تومان است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ضوابط و شاخص‌های تعیین شده برای تشخیص پردرآمدها باید از سوی دولت تصویب شود گفت: تخصیص یارانه نقدی در استانها سلیقه‌ای نخواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; نوبخت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قیمت حامل‌های انرژی در بودجه ۹۸ همان هزار تومان اعلام شده است گفت: در حال حاضر هیچ منابع مازادی از محل فروش یارانه‌های نقدی حاصل نشده و هرگونه درآمد اضافی از طریق وزارت نفت به خزانه واریز و در حساب هدف مندی نگهداری می‌شود.
وی افزود: یارانه‌ها از طریق مابه‌التفاوت نرخ سوخت تامین می‌شود هر مقدار افزایش در قیمت حاملهای انرژی ایجاد شود باید ۵۰ درصد آن به مردم، ۳۰ درصد در تولید و ۲۰ درصد به دولت واگذار شود.

وی ادامه داد: در سالهای اخیر مجلس تبصره ۱۴ قانون بودجه را تغییر داده است و هرگونه افزایشی در قیمت آب و برق به شرکتهای مربوطه واگذار شده تا صرف هزینه‌های آنها شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه آئین‌نامه اجرایی تخصیص یارانه نقدی در هیئت دولت تصویب خواهد شد گفت: تخصیص یارانه نقدی در استانها سلیقه‌ای نخواهد بود.

نوبخت افزود: ضوابط و شاخص‌های تعیین شده برای تشخیص پردرآمدها باید از سوی دولت تصویب شود و البته به هر میزان که یارانه نقدی در خانوارهای هر استان قطع شود باید صرف هزینه‌های ضروری همان استان شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد تصمیم‌گیری در استانها برای تشخیص افراد پردرآمد بهتر از تصمیم‌گیری در تهران باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *