حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
بسیج با داشتن امکانات محدود پیشتاز همه عرصه ها است
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه : 57645

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک گفت: امروز بسیج در همه عرصه‌ها با داشتن امکانات محدود که دارد، پیشتاز همه‌ی عرصه‌ها است و برای حفظ دستاوردهای انقلاب در میدان نبرد با دشمنان اسلام است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; سرهنگ حسین حیدری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک در گفت‌وگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی بسیجیان برای مبارزه حق علیه باطل به میدان آمدند و با پشتیبانی همین نیروهای بسیجی پیروزی‌های عظیمی به وجود آمد.

وی گفت: امروز بسیج در همه عرصه‌ها با داشتن امکانات محدود که دارد، پیشتاز همه‌ی عرصه‌ها است و برای حفظ دستاوردهای انقلاب در میدان نبرد با دشمنان اسلام است.

حیدری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره تهاجم فرهنگی بیان کرد: مقابل با تهدیدات فرهنگی از کارهای مهمی است که توسط بسیجیان خودجوش صورت می‌گیرد و در این زمینه الگوسازی‌های خوبی برای اقشار مختلف مردم انجام داده است.

وی تصریح کرد: تفکر بسیج برای پیشرفت اقتصادی و رفاه معیشت مردم است و برای شکوفای اقتصاد کشور از آموزش تا ارائه تسهیلات در بسیج سازندگی انجام می‌شود.

img_5722

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک تأکید کرد: رهبری معظم انقلاب در فرمایشات خود بارها خطاب به دولتمردان، دانشگاهیان و فعالان اقتصادی عنوان کردند که راه‌حل پیشبرد اهداف اقتصادی؛ صنایع کوچک علی‌الخصوص صنایع کوچک روستایی است و دیدیم که استفاده از صنایع کوچک مطالبه رهبری است.

وی گفت: بسیجیان باید بدانند که راه برای حضور در همه‌ی عرصه‌ها با توجه به منویات مقام معظم رهبری باز است و با توکل به خدا و تلاش آنها پیشرفت کشور حاصل خواهد شد.

حیدری با اشاره به غیرت بسیجیان بیان کرد: بسیجیان با حضور در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موانع و مشکلات را تحمل خواهند کرد و برای حفظ آن‌همه موانع را بر خواهند داشت تا دشمنان بدانند که جوانان ایرانی حافظ انقلاب اسلامی هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در تصمیمات خود همچون ذاکرات هسته‌ای نگاه بصیر و جامع نداشته باشیم دچار اشتباه خواهیم شد و ما نباید عزت و اقتدار را از بیگانگان طلب کنیم، مؤلفه ی اصلی قدرت در داخل کشور است.

به گزارش قرچک آنلاین- بسیج امروز در تمام عرصه‌ها حضور چشمگیر دارد و با اقدامات مؤثر در جامعه در همه زمینه‌ها فعالیت می‌کند و گوشه‌ای از دستاوردهای یک ساله بسیج شهرستان قرچک به تصویر گذاشته می شود.

طرح هجرت ۳ که با حضور ۲۰۰ نفر دانش‌آموز در مدارس شهرستان قرچک اجرا شد و دانش آموزان بسیجی با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص محرومیت‌زدایی بازسازی، نو سازی و فضاسازی مدارس سطح شهرستان را در تابستان انجام دادند.

این طرح که از ۳۱ تیرماه تا پایان شهریورماه در ۶ مدرسه، مدرسه اصانلو در روستای فردیس، مدرسه ملاصدرا در روستای قشلاق داودآباد، مدرسه‌ام معصومه در روستای صالح آبادو سه مدرسه دیگر جهت بازسازی توسط شش گروه دانش آموزانجام شد و هدف اصلی طرح هجرت ۳ غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان با استفاده از نگاه دینی، اعتقادی و تربیتی است.

dsc01537-300x225 p1050695 p1050727 %d9%87%d8%ac%d8%b1%d8%aa-2

حضور جهادگران در روستاهای شهرستان مقدمه‌ای برای انجام فعالیت‌های بسیجیان برای جهادی گسترده‌تر است و بسیجیان در گروه جهادی شهید مدافع حرم مهدی قاضی خانی با ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای افراد بی‌بضاعت روستایی داودآباد شهرستان قرچک با فعالیت چهار هسته فرهنگی، آموزشی،‌ عمرانی و پشتیبانی در این اردوی جهادی شرکت کردند.
اعزام گروه‌های درمانی و متخصص به مناطق محروم، بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب برای محرومیت‌زدایی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک صورت گرفت و خدماتی چون، معاینه رایگان، بینایی‌سنجی، مامایی، توزیع بروشورهای بهداشتی و ارائه خدمات مشاوره‌ای برای ارتقای فرهنگ سلامت ساکنین روستاها انجام می‌شود.

img_1135 img_7620 img_7643
اکیپ‌های اعزامی که با همکاری قشرهای مختلف بسیج انجام می‌شود، دارو و تجهیزات موردنیاز را به همراه دارند و درصورتی‌که بیماران نیاز به جراحی و یا خدمات کلینیکی ارجاعی داشته باشند به مراکز درمانی شهری ارجاع داده می‌شوند و از خدمات درمانی رایگان برخوردار می‌شوند.

این مجموعه باهدف خدمت‌رسانی به جامعه به‌ویژه در مناطق محروم و به‌منظور کسب رضایت خداوند متعال، به‌صورت جهادی وارد فعالیت می‌شوند.

این اعزام که توسط بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم و حاشیه‌نشین شهرستان قرچک، باهدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم است، زمینه را برای افزایش ضریب سلامتی جامعه افزایش می‌دهد.

توجه به ترویج و توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه به تقویت رویه خودکفایی کمک می‌کند از سویی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است، ازاین‌رو باید از روش تولید را توسعه و رونق داد که کمترین میزان وابستگی به نقدینگی را ایجاد و در سریع‌ترین زمان به بازدهی مطلوب برسد و امروزه نقش مشاغل خانگی در توسعه اقتصاد به‌ویژه اقتصاد مقاومتی به اثبات رسیده است.

img_4360 img_4367

?????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b5%db%b0%db%b5%db%b2%db%b4_%db%b1%db%b1%db%b0%db%b7%db%b4%db%b0

از این مشاغل اقتصاد مقاومتی کارآفرینی درزمینه پرورش قارچ، بلدرچین و مشاغل خانگی درزمینه فرش و گلیم‌بافی، ترشیجات و شوری جات و غیره است و بیش از ۸۹ نفر وام اشتغال‌زایی ۱۰ میلیون تومانی با راه‌اندازی در عرصه اقتصادی مقاومتی توسط سازمان بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک انجام‌شده است و ۲ میلیارد ریال وام خوداشتغالی و ۵ میلیارد ریال وام اقتصاد مقاومتی به متقاضیان ارائه‌شده است.

در راستای بالا بردن سطح آموزش در شهرستان قرچک ۴۶۳ نفر بی‌سواد شناسایی و در حال برگزاری دوره آموزشی می‌باشند که بعد از اتمام دوره و برگزاری امتحان به آنان مدرک تحصیلی اهدا خواهد شد.

هدایت شهرستان قرچک به تولید بیشتر و باکیفیت‌تر در ترشیجات و شوری جات برگزاری کلاس‌های آموزش ترشیجات و شوری جات  در چهار حوزه مقاومت بسیج خواهران نقطه شهرستان در باقرآباد، زیباشهر، شهرک گل‌ها و خیابان ولی‌آباد به‌صورت مستمر برای تمام بانوان توسط بسیج سازندگی که و پس از گذراندن دوره آموزشی گواهی پایان دوره اهدا می‌گردد که با استفاده از آن تسهیلات وام خوداشتغالی به آنان واگذار می‌شود.

dscf3907dscf3888

ایجاد نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت از طرح‌های اقتصادی، فنی، صنعتی و پشتیبانی با هدف ترویج کار و کارآفرینی برگزار شد و با حضور کارآفرینان توانمند و هنرمند در عرصه‌های مختلف تولیداتی بر پا و مورد استقبال قرار گرفت.

تهیه سبد کالا، جهیزیه و سیسمونی برای افراد نیازمند توسط بسیجیان مخلص خدا در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود.

بسیج با آسیب‌شناسی سعی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در میان جوانان و خانواده‌های ایرانی دارد تا از آسیب‌ها و معضلات فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی جلوگیری کند و با برگزاری نمایشگاه، نشست‌های روشنگرانه و تذکر لسانی در راستای احیای امربه‌معروف و نهی از منکر با استفاده از ظرفیت مردم در روزهای مشخص‌شده برگزار می‌شود.

img_11281 mg_8397 mg_8399 mg_8834 mg_8842

آسیب‌شناسی بسیجیان از آثار مخرب ماهواره و استفاده از راهکارهای کارشناسی و ایجابی و همچنین بهره‌گیری از گزینه‌های مناسب جایگزین در جامعه با نشست‌های تخصصی انجام می‌گردد و با مشارکت و همکاری تمام افراد جامعه تحویل دستگاه ماهواره و اهدایی گیرنده دیجیتال صورت می‌گیرد.

dsc04539 img_7166

مجمع نخبگان بسیجی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فکری و قابلیت‌های صاحب‌نظر وبا جمع‌آوری مشکلات توسط فرهیختگان بسیجی ایجاد می‌گردد و کارگروه‌های تخصصی که از هشت گروه فرهنگی، علمی، اجتماعی، سلامت، اقتصاد، دفاعی، تربیتی و بانوان تشکیل‌شده است و موضوعات و مسائل مربوط به آن گروه را بررسی و راهکارهای عملی و کاربردی را جهت بهره‌برداری ارائه می‌دهند.
mg_3389 photo_2016-09-04_10-33-15
اقشار مختلف جامعه که از ۱۴ شورای قشر اعم از رسانه، عشایری، مهندسین، مداحان، پزشکی، حقوقدانان و غیره با بررسی مشکلات هر قشر و ارائه راهکارها برای رفع مشکلات به کارگروه‌های تخصصی و با بررسی و تصویب در مجمع گام مهم و مؤثر در تقویت مدیریت شهرستان درراستای اهداف نظام اسلامی برداشت می‌شود.

یادواره محله‌های قرچک با عنوان افتخار کوچه‌ها ابروی محله‌ها در شهرستان قرچک برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، انتقال روحیه ایثارگری، فداکاری، شهامت، ازخودگذشتگی شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا و انتقال فرهنگ ایثار شهادت و ازخودگذشتگی به نسل جوان در محل زندگی شهدا برگزار می‌شود و در ادامه همین راستا یادواره شهدای شهرستان قرچک در مناطق مختلف شهرستان قرچک برگزار می‌شود.

ضرورت توسعه طرح‌های بومی و محلی در روستا هاتوسط بسیجیان در شهرستان قرچک همچون احیای بازی‌های بومی و محلی، جشنواره غذاهای سنتی و محلی با رویکرد تقویت و نزدیکی فرهنگ‌ها برگزار می‌شود و در همین راستا با آسیب‌شناسی منطقه روستای داودآباد به‌عنوان محله آسیب در طرح مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت و با استفاده از کارهای فرهنگی و اجتماعی توسط آحاد مردم و بسیجیان برای پاک‌سازی اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک طبق منویات دلسوزانه و حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) مبنی بر جدی و واقعی بودن رزمایش‌ها با دو گردان بیت‌المقدس و امام حسین (ع) با تمام توان و ظرفیت‌های موجود بسیجیان  برای رزمایش‌های مختلف بااقتدار بسیج آماده است.

این رزمایش که بخشی از ظرفیت‌های سپاه و بسیج باهدف حفظ و ارتقای آمادگی و توان رزمی بسیجیان و نمایش اقتدار گردان‌های امام حسین (ع) و گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این رزمایش‌ها در راستای مردمی کردن دفاع و پایان‌ناپذیری بنیه رزم با تأکید بر سازماندهی، آموزش، ارتباط مستمر و به‌کارگیری بسیجیان در واحدهای رزمی و به‌کارگیری ظرفیت‌های محلی و ملی شهرستان است.

img_0701 img_1132 img_1190 img_1405 img_1515 img_1702 img_3343 img_3457 img_7295 img_7301 img_17521

گفتنی است، این اقدامات گوشه ای از دستاوردهای ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک است و با حمایت مردمی و استقبال پرشور آحاد مردم در جامعه صورت گرفته است.

انتهای پیام/س

کانال تلگرام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.