برگزاری جلسه شورای شهر قرچک با حضور شهردار

جلسه شورای شهر قرچک با حضور مهندس موسوی شهردار شهرستان قرچک در محل شورای شهر انقلاب اسلامی برگزار گردید.

به گزارش قرچک آنلاین; در ابتدای جلسه محسن کهزادی رئیس شورای شهر قرچک ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم گفت: انشا… در ماه محرم این توفیق را داشته باشیم که معرفت ما نسبت به اهل بیت بیشتر شود و اهمیت این ماه تا اندازه ای است که حتی غیرمسلمانان از این ماه بهره می برند.
وی درخصوص پارکینگ خودروهای سنگین گفت: پارکینگ خودروهای سنگین یکی از معضلاتی است که با آن مواجه هستیم که با اقدامات خوب شهردار این مشکل بزودی حل خواهد شد.
کهزادی گفت: واحد نوسازی یکی از واحدهای شهرداری است که غریب افتاده است و اگر تجمیع شود و این واحد در داخل شهرداری قرار گیرد کارآمدتر خواهد بود.
مهندس موسوی شهردار قرچک اظهار داشت: در حال حاضرباتوجه به جمعیت ۲۰۰ هزار نفری قرچک،حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ نفر در حوزه خدمات شهری مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند و چیزی نزدیک به ۱۷۰ تن جمع آوری زباله در سطح شهر داریم.
وی سن ناوگان خدمات شهری را بالای ۱۷ سال عنوان کرد و گفت:شهرداری قرچک در سال ۱۳۵۵ تاسیس شده است و نزدیک به ۴۰ سال از عمر این شهرداری می گذرد و در حال حاضر ناوگان حوزه خدمات شهری فرسوده است و عمر آن به بیش از ۱۷ سال می رسد تاحدی که هزینه های تعمیرات آن در سال ۹۲ حدود ۲ میلیارد بوده است و در برخی موارد مجبور به جابجایی زباله ها با کامیون هستیم و باتوجه به فرسودگی ناوگان اولین درخواست ما از شورای شهر نوسازی ناوگان بوده است.

IMG_6023
شهردار قرچک ادامه داد: بودجه مصوب شده امسال ۴۴ میلیارد تومان است و در ۶ ماه نخست سال باتلاش و برنامه ریزی های مجموعه شهرداری تقریبا ۵۰ درصد بودجه را محقق نموده ایم و درآمد شش ماه نخست امسال با توجه به رکود اقتصادی موجود نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.
وی گفت: کارهای عمرانی خوبی در پارک جنگلی شهرستان قرچک با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در دست اقدام است و سعی شده است از بهترین طرح ها و مصالح استفاده کنیم.
مهندس موسوی شهردار قرچک گفت:بیش از دو سوم کمربندی جنوبی تملک شده است و عمده فشار کار از خیابان محمدآباد تا گوهردشت بوده است چون قطعات بزرگ بوده اند و فشار مضاعفی را وارد کردند و تقریبا تمام شده است ،از انتهای خیابان گوهردشت تا ولی آباد تعدادی از خانه هایی با متراژ پایین باقی مانده است و با یاری خدا ،تلاش شهرداری و برنامه ریزی های انجام گرفته سعی داریم هرچه سریعتر بتوانیم کمربندی جنوبی را راه اندازی کنیم تا از بار ترافیکی قرچک کاسته شود و خدمتی ارزنده و شایسته به مردم شهیدپرور قرچک داشته باشیم.

IMG_6029
نایب مرادی رئیس سابق شورای اسلامی قرچک گفت: باتوجه به پرتردد بودن خیابان محمدآباد و کوچه های منتهی به این خیابان لازم است لکه گیری و آسفالت در این معابر ادامه یابد و این یکی از خواسته های مردم در این منطقه است.
روند اجرای آزمون استخدامی شهرداری و واگذاری CNG از دیگر موارد مطرح شده توسط نایب مرادی بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *