بررسی مشکلات روستاها قرچک با حضور مدیر کل امور روستایی استانداری تهران

ظهر امروز جلسه ای به منظور بررسی مشکلات روستاها و دهیاریهای شهرستان قرچک با حضور فرماندار، مدیر کل امور روستایی استانداری تهران، معاونان فرماندار، بخشدارمرکزی و دهیاران در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش قرچک آنلاین ;ظهر امروز جلسه ای به منظور بررسی مشکلات روستاها و دهیاریهای شهرستان قرچک با حضور علی صادقی فرماندار، حسین الماسی مدیر کل امور روستایی استانداری تهران، سید جواد رضوی معاون فرماندار، قدرت اله فلاح نژاد سرپرست معاونت فنی و عمران فرمانداری، ابراهیم جمشیدی بخشدارمرکزی و دهیاران در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار شهرستان قرچک در این جلسه ضمن تاکید بر حل مشکلات در روستاها گفت: برای برطرف کردن مشکلات در روستاها باید با وحدت و تعامل گام برداریم و نظارت ویژه ای از سوی بخشداری بر کار شورها و دهیاران صورت گیرد.
علی صادقی با تاکید بر اینکه دهیاران تمام مشکلات و معضلات موجود در سطح روستاها را به بخشدار منتقل نمایند، اظهار داشت: دهیاران می توانند با بررسی مشکلات روستاها و آنچه مردم به آن نیاز دارند رصد نموده و به بخشدارگزارش نمایند و ایشان نیز موارد را به اطلاع فرمانداری برساند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک با بیان اینکه خدمت به مردم نوعی عبادت است و دولت نیز تلاش مضاعف دارد تا مشکلات در روستاها حل شود، افزود: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به روستاها دارد و از این رو با ارائه راهکارهایی سعی دارد در مسیر توسعه همه جانبه روستاها گام بردارد.

IMG_9489
وی نقش دهیاران را در مدیریت نوین روستایی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: یکی از مهمترین وظایف دهیاران نیازسنجی ، اولویت بندی و برنامه ریزی در سطح روستاها است.
درادامه مدیر کل امور روستایی استان تهران بر حل مشکلات مردم در روستاها توسط بخشداری، دهیاری و اعضای شورای روستاها تاکید کرد.
حسین الماسی بیان داشت: دهیاران به ‌منظور بهبود وضعیت روستاها در زمینه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، راهبری، نظارت و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، ارتقاء سطح درآمد و کیفیت زندگی روستاییان و کشاورزان در جامعه روستایی تلاش بیشتری نمایند.
درادامه این نشست نیز به بررسی مسائل ومشکلات روستاها و دهیاریهای شهرستان قرچک پرداخته شد و دهیاران مشکلات و معضلات خود را بیان کردند.
گفتنی است، در این جلسه در خصوص مشکلات خانه عالم روستاها، فضای سبز، ساخت و ساز غیرمجاز، اماکن فرهنگی، مسائل حریم روستاها، کمبود منابع مالی و مسائل نیروی انسانی دهیاریها ، تجهیز و ساخت ساختمان دهیاریها، توسعه روستاها، و … بحث و تبادل نظر شد.

پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *