حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 14 محرم 1444 Thursday, 11 August , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

برخی برنامه‌های صدا و سیما مخالف منافع ملی و دیدگاه رهبری است/ رسانه ملی هشدار مقام معظم رهبری را جدی بگیرد
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۶
شناسه : 109844

سعیدی با تأکید بر اینکه صدا و سیما باید هشدار مقام معظم رهبری را جدی بگیرد، گفت: درست است رئیس صدا و سیما دستوراتی را داده اند؛ اما با این دستورات نمی توان اطمینان پیدا کرد که نتیجه مثبتی خواهیم داشت.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص زبان فارسی و تأکید بر اینکه شاهد نوعی آشفتگی در حوزه فرهنگ هستیم، گفت: برخی کلمات و اطلاعات از خارج از مرزها در گویش و ادبیات ما ابداع می شود.

وی با بیان اینکه ما باید در زمینه حفظ، حراست و صیانت از زبان و ادبات فارسی گام برداریم، عنوان کرد: هشدار رهبر فرزانه انقلاب هشداری جدی است؛ چرا که رسانه ملی به مانند یک مرکز دانشگاه است و این دانشگاه باید نقش و وظیفه اصلی خود را ایفاء کند چرا که این دانشگاه ملی و انتظارات در سطح ملی و فرا ملی از این نهاد توقع می رود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: معتقدم فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مسئله ورود جدی داشته باشند و البته کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این رابطه چندین بار طی سال های گذشته وزرای مربوطه را دعوت و هشدارهایی را در این زمینه داده است.

سعیدی افزود: سوال از وزیر در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی چندین بار درباره ورود اصطلاحات و همچنین صیانت از زبان و ادبیات فارسی انجام شده است.

وی بیان کرد: کمیسیون فرهنگی، فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه های دیگر باید بیشتر و فراتر از گذشته ورود پیدا کنند و نقش سیاست گذاری، قانون گذاری و نظارت خود را پر رنگ تر  و دقیق تر انجام دهند و از سوی دیگر دستگاه های اجرایی باید برای این موضوع اهمیت ویژه ای قائل شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه صدا و سیما باید هشدار مقام معظم رهبری را جدی بگیرد، تصریح کرد: درست است رئیس صدا و سیما دستوراتی را داده اند؛ اما با این دستورات نمی توان اطمینان پیدا کرد که نتیجه مثبتی خواهیم داشت.

این مقام مسئول اظهار کرد: معتقدم یک جریان کلی که صدا و سیما را مدیریت می کند باید در دیدگاه ها و نظرات این جریان تجدید نظر شود؛ نظارت افرادی که در صدا و سیما فعالیت میکنند و تهیه کنندگی و کارگردانی برنامه ها را به عهده دارند، در دست جریان داخلی در رسانه ملی است که باید دقت بیشتری شود.

سعیدی تأکید کرد: طی سال های گذشته کمی بی توجهی شده است و این امر موجب شده افرادی ورود پیدا کنند که به میل خودشان تصمیم می گیرند و به میل خود برنامه ای را تهیه و پخش می کنند که در بسیاری موارد دیده می شود که این برنامه ها با منافع ملی و دیدگاه مقام معظم رهبری سازگاری ندارد که این مسائل باید اصلاح شود.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی باید نقش نظارتی خود را مدیریت کند و ما در صدد هستیم که در کمیسیون های فرهنگی، اصل نود و اجتماعی این مسئله را مطرح کنیم تا به یک جمع بندی خوبی برسیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.