برخورد ریشه‌ای با جرائم سبب ریشه‌کنی آنها در منطقه شد

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: برخورد ریشه‌ای با جرائم سبب ریشه‌کنی آنها در منطقه شد .

به گزارش قرچک آنلاین; سیروس فتحی صبح امروز در گزارشی به مردم شرق استان تهران اظهار داشت: فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در تیر ماه سال ۱۳۹۰ پس از اخذ مصوبه و بر اساس تدابیر اتخاذی و دستورالعمل‌های اتخاذی راه‌اندازی شد، این فرماندهی ابعادی حدود ۷ هزار کیلومتر مربع را مدیریت می‌کند که از هفت شهرستان هستند، شهرستان‌های شمالی شامل فیروزکوه، دماوند و شهرستان پردیس و شهرستان‌های جنوبی هم شامل پاکدشت، قرچک، پیشوا و ورامین است.
وی گفت: همسایه‌های محدوده استحفاظی این فرماندهی از نقطه شمالی به استان مازندران، از شرق به استان سمنان، شمال شرقی به تهران بزرگ و غرب به فرماندهی انتظامی ویژه غرب منتهی می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: با توجه به گستردگی و جمعیت زیاد توان مدیریت در استان تهران وجود نداشت و نیاز به تدابیری داشت که نظارت و کنترل و ایجاد امنیت و احساس امنیت در مردم بالا رود و به همین دلیل تصمیم گرفته شد که فرماندهی انتظامی ویژه شرق و غرب به‌طور مستقل ایجاد شوند.
سابقه درخشان انقلابی و مذهبی مردم ورامین
فتحی در ادامه با اشاره به مرکز فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران بیان داشت: ورامین از نظر تاریخی و فرهنگی در جامعه ما از نظر دینی و انقلابی دارای سابقه درخشان هستند، قبل از انقلاب که مورد کم لطفی واقع شدند، بعد از انقلاب نیز با وقوع جنگ تحمیلی این عزیزان در صحنه‌های مختلف جنگ حضور داشتند و پس از آن هم باید نظام اسلامی به مناطق جنگ زده و محروم توجه ویژه می‌کرد و برخی مسائل موجب نارضایتی مردم منطقه شده بود.
جمعیت بیش از ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در محدوده انتظامی ویژه شرق
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمعیت منطقه استحفاظی فرماندهی اتظامی ویژه شرق تهران عنوان کرد: با توجه به وضعیت آب و هوایی و نیز گسترش کشاورزی و دامپروری اتباع بیگانه بیش از دیگر مناطق کشور در آنجا حضور دارند، در حال حاضر به لحاظ جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت داریم که بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر افراد بیگانه هستند.
این مسئول اظهار داشت: وجود اتباع بیگانه هم فرصت است هم تهدید و ما باید از امکانات خود استفاده کنیم تا از توانایی‌های آن‌ها در حوزه‌های کشاورزی و … بهره‌ ببریم.
وی گفت: تدبیر فرماندهی نیروی انتظامی و خواست مردم ارتقاء امنیت در شهرستان‌های تابعه بود، ما هم باید بر اساس خواست مسئولان و مردم شریف تدابیری اتخاذ می‌کردیم که این رضایت‌مندی ارتقاء یابد و باید اولویت‌بندی می‌کردیم نوع جرائم و مشکلات موجود در منطقه را و همین امر را نیز انجام دادیم.
سردار فتحی تصریح کرد: هدف ما خدمت به مردم است، امکانات رفاهی و فرهنگی ارتباطی است که نیروی انتظامی با مراکز فرهنگی و مراکزی که زیر ساخت‌های فرهنگی و اجتماعی را ایجاد می‌کنند است که ب لطف خدا در مناطق تحت کنترل در سال‌های اخیر باشگاه‌های فعال در این زمینه راه‌اندازی شده البته هنوز نارسایی کلی وجود دارد اما مسئولان ما همکاری بی‌شائبه‌ای در این ارتباط داشته‌اند.
جرائم مهم و خشن در محدوده انتظامی شرق تهران ریشه کن شده‌اند
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران عنوان کرد: ما با ورود به شرق با معضلات اجتماعی و جرائم مهمه و خشن که مردم را در برخی مواقع خسته کرده بود مواجه شدیم که به لطف خدا ظرف این یکی دو سال امروز از جرائم مهمه دیگر خبری نیست، این جرائم بیشتر درگیری‌ها با سلاح‌های سرد و گرم بوده که با برخورد شدید و دستگیری افراد شاخص در این زمینه امروز رضایت‌مندی کلی ایجاد شده و خانواده‌های شهدا، خانواده‌‌های عزیز جانباز، معتمدین شهرها و … بسیار از این بابت خوشحال هستند و ما از این خوشحالی احساس غرور می‌کنیم که این امنیت که با همکاری خود مردم ایجاد شده تداوم پیدا کند.
فتحی گفت: ما یک گروه در منطقه داشتیم که بیش از هشت نفر مسلح در سرقت‌ها و اخاذی فعالیت داشتند و ابایی از نام پلیس نداشتند اما با درگیری با آن‌ها همه دستگیر و چند نفر زخمی شدند. امروز نیروی انتظامی با قبل قابل مقایسه نیست، ما ۲۶ معاونت را در زمینه‌های مختلف در منطقه مستقر کردیم و در پی کسب جایگاه اول تا پنجم بین ۳۲ استان کشور هستیم.
وی اظهار داشت: تاکید ما حضور در رتبه‌های برتر است چرا که عزیزان ما در حال آموزش و تمرین هستند و نیز سعی در بهره‌گیری از استان‌های برتر هستیم.
رضایت مردم
این مسئول سپس با ارائه آماری از نظر سنجی‌های مردمی بیان داشت: نظرسنجی‌های انجام شده از مردم نشان از تعامل زیاد مردم و رضایت‌مندی از همکاران ما دارد و ما امروز احساس غرور می‌کنیم که توانستیم آن امنیت در خور شان مردم را با تلاش همکاران من در نیروی انتظامی در معاونت‌های مانند مواد مخدر، اطلاعات، آگاهی، نظام وظیفه، راهنمایی و رانندگی و … ایجاد کنیم و البته در کنار آن باید کار فرهنگی انجام می‌دادیم.
وی اضافه کرد: ارتباط مستقیم با عزیزان دانشگاهی، مدارس و آگاه سازی اجتماعی برگزار کرده و از این ارتباط نهایت استفاده را بردیم.
پیش‌بینی انتظامی برای جمعیت بیش از ۶۰۰ هزار نفری پردیس
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران عنوان کرد: محدوده پردیس حدوداً یک سال است که به شهرستان تبدیل شده و قبل از آن در حوزه مدیریتی تهران بزرگ بود، با استقرار فرماندهی شرق و تشکیل شهرستان امروز ما یکی از کلانتری‌های رتبه اول کشوری در همان محدوده پردیس مستقر شده، ما سه کلانتری در پردیس داریم و دو کلانتری هم در حال آماده سازی است، البته اکنون حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت است و در آینده تا ۶۰۰ هزار نفر جمعیت پیش‌بینی می‌شود.
وی سپس خروجی‌های این محدوده انتظامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما چهار بزرگراه در محدوده خود داریم که دو تا به محدوده شمالی کشور شهرستان آمل و یکی شهرستان فیروز کوه منتهی می‌شود، بزرگراه دیگر بزرگراه امام رضا (ع) است و دیگری حرم تا حرم و محدوده قم ـ گرمسار است که چیزی حدود ۵۷ درصد ترددهای کشوری در ایام خاص از این مناطق صورت می‌گیرد.
فتحی خاطرنشان کرد: پلیس راه ما در ابتدای بزرگراه پردیس مستقر است و ما در ایام‌های خاص با این عزیزان هم‌پوشانی انجام می‌دهیم چرا که امنیت و آسایش مردم اولویت اول ما است.
اهداء بیش از ۲۷۰ هکتار زمین برای ساخت اماکن نیروی انتظامی توسط مردم
وی گفت: در بحث خدمات‌رسانی به مردم ما هم بحث کار فرهنگی را در دستور کار داریم و هم بحث کار اجرایی خدماتی هم کار ایجاد زیر ساخت که همکاران من در آنجا مستقر شوند و بتوانند امکانات امنیتی را به مردم ارائه کنند، مردم از شمالی‌ترین نقطه ما که وضعیت خاص آب و هوایی و جنوبی‌ترین نقطه که آن هم وضعیت خاص خود را دارد بیش از ۲۷۰ هکتار زمین مردم برای ساخت اماکن نیروی انتظامی اهدا کرده‌اند، که آن هم به‌صورت داوطلبانه بوده که نشان از علاقه مردم به امنیت و رضایت از نیروی انتظامی است.
این مسئول سپس با ارائه آماری از فعالیت‌های یک سال گذشته فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران عنوان کرد: ما با جرائم خاص برخوردهای ریشه‌ای داشتیم، در بحث برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با مواد مخدر و … ما نسبت به سال گذشته بیش از ۳۳ درصد افزایش کشف سرقت داشتیم، ۱۰۲ درصد افزایش کشف سوخت قاچاق، بیش از ۶ میلیون لیتر گازوئیل، افزایش ۴۵ درصدی کشف سلاح گرم، افزایش ۲۰ درصدی کشف مواد مخدر، کار ما با مجرمان با قاطعیت و تحکم و با مردم با رافت و مهربانی، مردم ولی نعمت ما هستند و ما مردم را دوست داریم و علاقه به خدمت به مردم داریم.
وی ادامه داد: ۱۵ درصد افزایش کشف موتور سیکلت‌ها، ۳۵ درصد ماشین‌ها، بحث فروشندگان خرد مواد مخدر افزایش ۱۵ درصد دستگیری داشتیم، با توجه به وضعیت اقلیمی ما با استان‌های گوناگون فرق دارد در برخی نقاط ۴۵ کیلومتر فاصله با کلانتری است اما در اغلب مکان‌ها سعی کردیم این را رعایت کنیم.
بالاترین مقام انتظامی شرق استان تهران با اشاره به نقش راهنمایی و رانندگی در مباحث انتظامی گفت: راهنمایی و رانندگی هم یکی از پلیس‌های تخصصی فرماندهی ویژه شرق است و در بحث فرهنگ دهی و نظام دهی ترافیک نقش موثری دارد و ما هم با استفاده از همیاران پلیس، کارهای فرهنگی و ارتباطات با دانشگاه‌ها سعی کردیم این رضایت‌مندی را افزایش دهیم.
وی در پایان به‌ مناسبت دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیرخم خبر خوشحال کننده‌ای را به‌عنوان عیدی به مردم منطقه داد و افزود: فرماندهی انتظامی ویژه شرق پس از سه سال مکانی برای استقرار خود فرماندهی انتظامی ویژه شرق که تقاضای مردم بوده است را یافته و به‌زودی ساخت آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *