برخورداری انقلاب اسلامی از نعمت رهبری، مانع دستیابی دشمن به اهداف پلید خود است

مصیب سلطانی کارشناس مسائل سیاسی گفت: برخورداری انقلاب اسلامی از نعمت رهبری، مهمترین عامل درکسب دستاورد‌های انقلاب اسلامی و بزرگترین مانع در دستیابی دشمن به اهداف پلید خود بر علیه این نظام بوده است.

به گزارش قرچک آنلاین; مصیب سلطانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: کشور ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در زمینه منابع طبیعی است و شاید همین دسترسی آسان در استفاده از نعماتی که از سوی خدای منان در این سرزمین به ودیعه گذاشته شده، دچار افراط و تفریط شویم، مردم و بخش خصوصی باید ضمن رعایت اصل بهره‌وری و جلوگیری از اسراف در استفاده از منابع طبیعی و سایر ابزار و امکانات، در حفظ و نگهداری سهم نسلهای آینده از سرمایه ملی کوشا باشند.
وی گفت: صرفه‌جویی در استفاده از منابع، به مفهوم کم مصرف کردن و ریاضت اقتصادی نیست، بلکه هدف صرفاً استفاده بهینه و بجا از منابع و امکانات است، برای مثال؛ دسترسی به منابع نفتی نباید باعث شود که در تولید آسفالت، استانداردهای لازم را نادیده بگیریم و یا دسترسی نسبتاً آسان به مواد غذایی، نباید باعث غفلت از رعایت اصول و استانداردهای فرآیند کاشت، داشت، برداشت، انبارداری، حمل و نقل، تولید و توزیع و مصرف محصولات کشاورزی و هدر رفتن آنها شود و این وظیفه‌ای است که مسئولیت بخش عمده‌ای از آن بر عهده مردم قرار دارد.
وبا اشاره به توصیه‌های مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت استفاده از کالا و خدمات ایرانی تمام اقشار جامعه در مورد اجرای آن نقش دارند، افزود: قطعاً مسئولیت اصلی در این زمینه متوجه تولید کنندگان زحمتکشی است که باید شرایط لازم برای ایجاد برتری‌های کمی و کیفی در محصولات خود را فراهم کنند.
سلطانی بیان کرد: محصولات ایرانی در رقابت با محصولات خارجی، هر روز از مزیت‌های برتری‌ساز بیشتری برخوردار شوند تا انگیزه برای جلب مشتریان داخلی بیش از پیش فراهم گردد. تولیدکنندگان محترم نباید منافع درازمدت مجموعه خود را قربانی کسب درآمدهای مقطعی و کوتاه‌مدت ناشی از کاهش کیفیت و کمیت است.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: پیوند علم و صنعت و ایجاد تنوع، خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات و خدمات جدید، موضوع دیگری است که باید به طور جدی در دستور کار بخش تولید کالا و خدمات کشور قرار گیرد که بدون همکاری متقابل بخش صنعت و دانشگاه ممکن نیست.
وی در ادامه گفت: تمدن کهن ایرانی و اسلامی از دیرباز به عنوان دو تمدن اثرگذار با کمترین میزان اثرپذیری از فرهنگ غیر ارزشی بیگانه، پیوسته در ردیف اصیل‌ترین و ارزشی‌ترین فرهنگ‌های جهان قرار داشته که می‌تواند، سلامت جامعه و حرکت در جهت درست را تضمین کرد و حفظ این وضعیت نیز یکی از مهمترین وظایفی است که همه اقشار جامعه در آن نقش دارند.
سلطانی بیان کرد: اهمیت رفتار متناقض غربی‌ها در برخورد با مردم و دولت ایران را مورد توجه قرار دهیم، چرا که از یک سو تلاش دارند تا تا با صرف میلیاردها دلار، به هر شکل ممکن و از طریق ابزار و رسانه‌های متفاوت، فرهنگ منحط غربی را به ملت ایران تحمیل کنند و از سوی دیگر می‌کوشند تا با اعمال تحریم‌های مختلف، مانع از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران و گسترش رفاه و آسایش مردم این سرزمین شوند.
وی در پایان گفت: جامعه ایران اسلامی همواه ثابت کرده‌اند که با درک عمیق توأم با اعتقاد قلبی، مطیع بیانات رهبری بوده و حاضرند تا آخرین قطره خون خود از حریم ولایت حفاظت و حراست کنند و حفظ و گسترش این ویژگی، اصلی‌ترین مسئولیت اجتماعی مردم به‌شمار می‌رود، اظهارات دوست و دشمن نیز اثبات کرده که برخورداری انقلاب اسلامی از نعمت رهبری، مهمترین عامل درکسب دستاورد‌های انقلاب اسلامی و بزرگترین مانع در دستیابی دشمن به اهداف پلید خود بر علیه این نظام بوده است.
انتهی پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *