حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 16 شوال 1443 Tuesday, 17 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
برای مقابله با کفر و استکبار ملاحضه هیچ کس را نمی کنم
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
شناسه : 100719

امام جمعه قرچک گفت: عده ای به اسم اسلام و مسلمانی، ننگ دنیای اسلام هستند و ما برای مقابله با کفر و استکبار ملاحضه هیچ کس را نمی کنم.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; حجت السلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های  نماز جمعه این شهرستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شهرستان چابهار و تسلیت به خانواده های شهیدا، اظهار داشت:

وی گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی ما جوانان روشن ضمیر و پاک دل خوب درخشیدند، هم در بذر افشانی و کاشت درخت انقلاب ریشه دواندن و درخت انقلاب پا برجا مانده است.

اسماعیلی با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو، بیان کرد: ۱۶ آذر سال ۳۲ دانشجویان مسلمان، متدین، دلباخته اهل بیت (ع)، طرفداران و حامیان مرجعیت دینی چه موضعی داشتند در مقابل خواسته های شیطان و حرف زور و اندیشه باطل حرکت کردند.

وی تاکید کرد:  پس از کودتای ۲۸ مرداد که رژیم وابسته توانسته به کمک اربابان و دلارهای آمریکا بر اریکه قدرت برگردد، در صدد برآمده تا به هر نحوی پایه هایی حکومت را محکم کند و با سرکوب مردم و ایجاد وابستگی شدید به استکبار، رئیس جمهور وقت آمریکا  (آیزنماور) این نقشه سرکوب مردم را بهترین راه می دانست.

امام جمعه قرچک افزود: وقتی نیکسون معاون رئیس جمهوری آمریکا وارد کشور شد، این خبر باعث مردم و دانشجویان دانشگاه تهران در ۱۴ آذر تظاهرات پرشوری علیه رژیم انجام دهند، ۱۵ آذر تظاهرات به خیابانها کشیده شد صبح روز ۱۶ آذر گارد رژیم وارد صحن دانشگاه شدند و پس از درگیری با دانشجویان غیور، سه تن از عزیزان به شهادت رسیدند و فردای آنروز آقای نیکسون از دست قاتلان شهداء دکترای حقوق دریافت کرد.

وی تصریح کرد: امام عزیز (ره) پیرامون روز جهانی حقوق بشر که ۱۹ آذر ماه نامیده شد فرمودند: جهان خوارانی که به نام های پر زرق و برق و شعار های طرفداری از حقوق بشر و آزادی، به جان ملت ها افتاد و فساد، ترور، قتل و غارت را در جهان توسعه می دهند، این ها بزرگترین پایمال کنندگان حقوق بشر هستند.

اسماعیلی گفت: امروز دانشجویان، اساتید دانشگاه ها، در فضای کاملاً آزاد ودر حکومت اسلامی که زمینه عزت و استقلال فراهم است چه استفاده ای می برند ، ارزشهای اسلامی که در رژیم طاغوت با خون های پاک دانشجویان حفظ و دفاع می شد ، امروز چه جایگاهی دارد ، چه برنامه هایی مسئولان دانشگاهی دارند تا جوانان عزیز را به اهداف مقدس تحصیل با اندیشه الهی نزدیک کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب، بیان کرد: دانشجو چشم بیدار ملت است و باید نه گفتن به قدرت بیگانه را با استقلال علمی آئین خود بداند، ترکیب شور و شعور جوانی بر محور عقل و شرع باعث پویایی جامعه است ، دشمن سخت در پی تعلیم متخصص غیر متعهد است و در پی ترویج تفکر لیبرالی و لائیک است ، در پی ترویج موضع انفعال و استقبال در برابر فرهنگ بیگانه و غربی است که نشأت گرفته و تفکر شیاطین و مستکبرین است.

امام جمعه قرچک افزود: فرهنگ و تمدن غرب ریشه در بت پرستی داردو بت پرستی عصر مدرن با جاهلیت مدرن بسیار خطرناک و شرم آور است، امروز روز بیداری فطرت و آگاهی عقول است.

وی تاکید کرد: امروز تنها اندیشه پاسخگو به نیازهای فطری و عقل مترقی ، اندیشه قرآن است لذا استکبار از این اندیشه وحشت دارد، چرا عده ای نوکران و مزدوران داخلی ، نقش غلامان بی مغز و بی روح بت کده های عصر را پیاده می کنند، هر کس امروز سنگ آمریکا را به سینه بزند، نمرودی و فرعونی است.

اسماعیلی تصریح کرد:  عده ای به اسم اسلام و مسلمانی ، ننگ دنیای اسلام هستند، روز دانشجو روز مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل است و ما برای مقابله با کفر و استکبار ملاحضه هیچ کس را نمی کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم قدرت خرید واجبات را ندارند، هنوز اقتصاد ما به نفع هزاران نفر و به ضرر ۸۰ میلیون نفر است، ساماندهی ارزی صورت نگرفته است ، تا استقلال سیاسی نداشته باشیم استقلال اقتصادی و فرهنگی امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.