سرپرست استانداری تهران:

بخشداران بدون شناخت قوانین وارد مسائل عمرانی نشوند

سرپرست استانداری تهران با تأکید بر پست حاکمیتی سیاسی بخشداران گفت: متأسفانه بخشداران بیش از اینکه پست حاکمیتی سیاسی باشند بدون ابزارهای لازم به مسائل عمرانی ورود پیدا می‌کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; شکرالله حسن‌بیگی صبح امروز در همایش آموزشی بخشداران استان تهران که در بخشداری احمدآباد مستوفی برگزار شد با تأکید بر اینکه بخشدار مجری سیاست‌های دولت است اظهار داشت:  بخشداری باید مسلط به قوانین و مقررات برنامه‌های دولت باشد تا بتواند سیاست‌های دولت را در منطقه پیاده کند.

وی بیان کرد: متأسفانه بخشداران بیش از اینکه پست حاکمیتی سیاسی باشند در کارهای عمرانی افتاده‌اند که البته در این کار ابزار لازم را هم ندارند و اگر ما جایگاه اصلی بخشدار را رعایت کنیم تا همکاران ما نیز تسلط کامل به قوانین و مقررات داشته باشند بسیاری از مسائل برطرف می‌شود.

سرپرست استانداری تهران افزود: در جامعه کنونی کشور و از نگاهی دیگر در جامعه بین‌المللی در دو جنگ ناخواسته اقتصادی و جنگ روانی قرار داریم که جنگ روانی از جنگ اقتصادی هم بدتر است و دشمنان و معاندان نظام در جنگ روانی طوری صحنه‌سازی می‌کنند که گویی کار جمهوری اسلامی تمام است.

حسن‌بیگی با تأکید بر اینکه جنگ اقتصادی باید آرایش خاص خود را داشته باشد گفت: آرایش ما در مسائل اقتصادی، جنگی نیست درست است که جنگ نظامی خاکریز دارد و جنگ اقتصادی توپ و تانک و خاکریز ندارد، اما اثرات روانی که در روح و روان مردم می‌گذارد بیش از جنگ نظامی است و در آن باید برنامه‌ریزی شود که حرکات آن متناسب با جنگ اقتصادی نباشد که به دنبال آن جنگ روانی هم پیش می‌آید.

وی وحدت و همدلی را مهم‌ترین سرمایه ملی ایرانیان خواند و تصریح کرد: در جنگ اقتصادی و روانی به جای اینکه آرایش نظامی ببینیم و همدیگر را تخریب سازیم و از درون به مقابله با هم بپردازیم باید انسجام و وحدت ملی که سرمایه ماست و دشمن آن را هدف قرار داده سرلوحه کار قرار دهیم و اهداف توسعه‌ای برای خود داشته باشیم.

سرپرست استانداری تهران ادامه داد: سعی کنید در منطقه حاکمیتی خود روزبه‌روز به امید مردم افزوده و وحدت را در زندگی مردم تقویت کنید و به جای رسیدن به کارهای مقدماتی و ضایع کردن اصول به کار توسعه‌ای بیندیشید که اگر دیدگاه بخشدار و دهیاران توسعه‌ای باشد در آینده که به عملکرد خود می‌نگرند از آن خرسند و راضی خواهند بود.

حسن‌بیگی با انتقاد از شیوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: در تهران حدود ۱۵ میلیون نفر یارانه‌بگیر در حدود ۶۰۰  میلیارد تومان یارانه می‌گیرند که نه یارانه‌بگیر راضی است و نه یارانه‌دهنده، این در حالی است که سالانه بودجه استانی برای کارهای عمرانی در بهترین حالت ۲۳۰ میلیارد تومان است و با این ۶۰۰ میلیارد تومان چقدر می‌توانیم شغل ایجاد کنیم و به کارهای عمرانی بپردازیم؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشداران برای اشتغال روستایی وقت بیشتری بگذارند، امروز ایجاد یک شغل یعنی امیدوار کردن یک خانواده و به طبع آن تشکیل خانواده که کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد و باید با قوت و قدرت بیشتر و ارتباطات منظم اداری بین بخشداران و فرمانداران روز به روز به کارها سرعت بخشیده تا با کمک هم مشکلات را مرتفع سازیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *