مدیر شهرک صنعتی شهرستان قرچک:

با افتتاح پروژه های صنفی و صنعتی در شهرک صنعتی قرچک دغدغه اشتغال جوانان حل خواهد شد

مدیر شهرک صنعتی شهرستان قرچک گفت: به‌واسطه زیرساخت های که در این شهرک به وجود آمد، توانستیم میزبان واحدهای صنفی و صنعتی باشیم، که در دهه فجر این واحدها به بهره‌برداری خواهد رسید تا دغدغه اشتغال شهرستان حل و مشکل بیکاری جوانان کاهش یابد.

به گزارش قرچک آنلاین; حامد افشار نادری مدیر شهرک صنعتی قرچک در کفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران بر اساس مصوبات دولت در سال ۸۳ ملزم به احداث شهرک صنعتی قرچک در سال ۸۴ تا ۹۰ گردید.

وی گفت: پرسه تملک اراضی شهرک صنعتی در ۷۵۰ هکتار در منطقه جنوب قرچک استارت خورد و با تغییر نام اسناد به نام شهرک صنعتی از سال ۹۰ تا سال ۹۲ طراحی شهرک و اخذ مجوزهای لازم برای این پروژه که باید از سازمان‌های زیر ربط  محیط ‌زیست، جهاد کشاورزی بابت تغییر کاربری، مسکن و شهرسازی تایید شد.

افشاری بیان کرد: از سال ۹۲ اجرای پروژه  در چهار فاز عملیاتی طراحی شد و در فاز اول ۲۲۰ هکتار آماده‌سازی و میزبان صنایع غذای، بسته‌بندی صنایع‌های تک شدیم و در گروه صنایع انتقالی صنایع فلزی، شیمی، نساجی، برق و الکترونیک هستیم.

وی با اشاره به گروه اصناف تأکید کرد: با مصوبه شورای برنامه‌ریزی  استان با شرکت مشاغل تهران  یک تفاهم‌نامه امضا شد و کلیه صنوف خشکبار، پوشاک، کیف و کفش، پیراهن‌دوزان که مجموعاً ۹ صنف تولیدی مصوب گردید  که از شهر تهران خارج و به قرچک منتقل شوند.
dsc04907
مدیر شهرک صنعتی شهرستان قرچک تصریح کرد: طبق شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل این شهرک صنعتی توانسته این شعار را در سطح شهرستان اجرا کند و در عرض هفت ماه ۴۲۰ قرارداد با اصناف تولیدی و  صنایع بسته شد و ۸۰ واحد صنعی با سوله‌های هزار متر تا ۱۰ هزار متر زیربنا به‌پایان برساند و در حال بهره‌برداری از این پروژه ها هستیم.

وی گفت: در فاز اولیه در ۸۰۰ قطعه پیش‌بینی‌شده که با سرعت به‌پیش می‌رود، طراحی و در دو سال آینده فاز عملیاتی آن به اتمام خواهد رسید، از قاب شهرستان جدا و با مشارکت استان تهران است.

افشاری با اشاره به پروژه  های شهرک صنعتی بیان کرد: یک بسته ۵۰۰ مگاوات به‌صورت اختصاصی در این شهرک احداث و تأمین برق به‌صورت اختصاصی شهرک صنعتی که بر عهده تهران است و همزمان ۳ کیلو متر خط ۱۳ کیلومتر شبکه برق اجرا شد و ۱۵ کیلو متر شبکه آب و دو مخزن زمینی یک حلقه چاه  و حدود ۲۰ کیلومتر محوطه‌سازی و منابع در شهرک صنعتی قرچک اجراشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  به‌واسطه زیرساخت های که در این شهرک به وجود آمد، توانستیم میزبان واحدهای صنفی و صنعتی باشیم، که در دهه فجر این واحدها به بهره‌برداری خواهد رسید تا دغدغه اشتغال شهرستان حل و مشکل بیکاری جوانان کاهش یابد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *