مشاور رئیس مجلس :

باید سلطه دلار به پایان برسد / ایران می تواند مانع سوخت رسانی به متحدان آمریکا شود

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران می تواند در سطح آبراه های بین المللی مانع سوخت رسانی به متحدان آمریکا در اعمال تحریم ها شود.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; منصور حقیقت پور در گفت وگو با  سبلان‌ما،در خصوص حذف دلار از معاملات و طرح امکان معاملات دو جانبه ایران و کشورهای دیگر بدون دلار که در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است اظهار داشت:بالاخره باید سطله دلار بر بازار پولی و مالی دنیا به اتمام برسد.

 

وی افزود: کشور هایی همچون چین، روسیه، ترکیه و حتی اروپا انگیزه لازم برای حذف دلار را دارند و ایران در این امر پیشتاز است.

 

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دلیلی ندارد آمریکا با چاپ دلار های بی پشتوانه در چاپخانه بانک مرکزی خود بر دنیا حکومت کند.

 

حقیقت پور در خصوص نقش وزارت خارجه در اجرای این طرح گفت: وزارت خارجه می تواند با رایزنی در سطوح بین الملل و تامین راهکارهای جدید تبادل پولی و مالی و همچنین اجرایی کردن بسته پیشنهادی اروپا با آسیب های تحریم آمریکا مقابله کند.

 

وی تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران که در مجلس مطرح شده است را حق طبیعی ایران دانست و تاکید کرد: اخیرا شرکتی در ترکیه به نیابت از آمریکا از سوخت رسانی به هواپیما ما امتناع کرده است، ایران می تواند در سطح آبراه های بین المللی مانع سوخت رسانی به چنین شرکت و حتی کشورهای متحد آمریکا در اعمال تحریم شود و هرگونه اقدامی برای تامین حقوق ملی خود را انجام دهد.

 

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد:آمریکایی ها با مانور قدرت و ارعاب در صدد تاراندن کشور هایی است که خواهان ادامه روابط دوستانه با ایران هستند اما باید بدانند فصل زورگویی آنها به سر رسیده و  دنیا از آنها نظر خواهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *