حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
بالغ بر ۵۰ سرفصل کاری و حمایتی در کمیته امداد وجود دارد/ بالغ بر ۱۰۲ میلیارد ریال خدماتی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه کرده ایم
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
شناسه : 87349

مدیر کمیته امداد قرچک گفت: بالغ بر ۵۰ سرفصل کاری و حمایتی در کمیته امداد وجود دارد که تمام نیازهای معیشتی، اقتصادی، فرهنگی، درمانی و بهداشتی خانواده ها را مشمول می شود که باید به مسائل خانواده ها بپردازیم و در یک حیطه زمانی وضعیت خانواده هارا از آنچه هست تغییر دهیم.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین;محمد رضا غضنفری مدیر کمیته امداد قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادی است که، شایسته و بایسته امر پردازش دادن به نیازمندان و محرومین را هسته ی اولیه کارهای خود قرار داده است و با عنایت به موضوعات مورد نظر امروز در کنار شما آمده ایم تا بتوانیم خدمت اثربخش را به محرومان ارائه دهیم.
وی گفت: کمیته امداد که به فرموده مقام معظم رهبری، درسال ۱۳۵۷ با نیت کمک به محروم و نیازمند تاسیس شده است و امروزه در شهرستان قرچک بالغ بر۲هزار و ۳۰۰خانواده ی معیشت بگیر را به صورت ثابتوحدود ۳ هزار خانواده را به صورت غیر ثابت تحت حمایت و کمک خود قرار داده است.
غضنفری افزود: سال گذشته یکی از سالهای خوب و مناسبی بود که ما توانستیم خدمات ارزنده ای را به محرومین و نیازمندان شهرستان ارائه دهیم.
وی تاکید کرد: بالغ بر ۵۰ سرفصل کاری و حمایتی در کمیته امداد وجود دارد که تمام نیازهای معیشتی، اقتصادی، فرهنگی، درمانی و بهداشتی خانواده ها را مشمول می شود که باید به مسائل خانواده ها بپردازیم و در یک حیطه زمانی وضعیت خانواده هارا از آنچه هست تغییر دهیم.
معیشت جزءاولویت های اصلی یک خانواده است
مدیر کمیته امداد قرچک بیان کرد: نیازی که امروزه با وضعیت اقتصادی کشورمان که هرروز بد و بدتر می شود و شرایط مددجوهای کمیته امداد را به نوعی سخت و دشوار کرده، معیشت جزءاولویت های اصلی یک خانواده مددجواست.
وی افزود: تامین نیازهای مادی و اقتصادی خانواده ها برای ما جزءاولویت اول است و در کنارش موضوعات مهم تری چون مسکن،هزینه های دانش آموزی،هزینه های درمان،جهیزیه و غیره بحث ها و موضوعات حمایتی است که در کنار کارهای معیشتی ما تاثیر گذاردر خودکفایی و خود باوری خانواده ها است.
غضنفری تصریح کرد: اصل کار در کمیته امداد احیای خانواده های محروم و نیازمند است و در یک فرایند اجرایی الزام داریم که خانواده هارا از یک نقطه شروع و به یک نقطه ای که خودشان بتوانند زندگی خود را اداره کنند سوق دهیم.
وی گفت: در این فرایند زمانی مشخص دستور کاری دارد، همسان و همگام با یکدیگر جلو باید بروند تا این توفیق حاصل شود.
مدیر کمیته امداد قرچک با اشاره به خدمات کمیته امداد، بیان کرد: ما بالغ بر ۱۰۲ میلیارد ریال خدماتی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه کرده ایم و در الویت کاری بسته های حمایتی ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری برای خانواده ها است.
کمیته امداد هزار و ۱۳۳ خانواده به صورت فوت را تحت پوشش داریم
وی تاکید کرد: در خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حدود ۶۵۰خانواده مطلقه و بالغ بر هزار و۱۳۳ خانواده به صورت فوت را تحت پوشش داریم.
غضنفری تصریح کرد: حدود ۷۰ خانواده زندانی و۴۲۷ خانواده ازکار افتاده تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند وهمچنین حدود ۱۳۰ خانواده بیماری سرپرست،۲۴خانواده به صورت بدسرپرست وسایر خانواده ها تحت پوشش کمیته امداد، از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.
وی اظهار کرد: تعداد پرونده ها بالغ بر ۳هزار خانواده که به صورت مقطعی، تک یا چند خدمتی از بعضی خدمات کمیته امداد در طی سال بهره مند می شوند و به غیر از مستمری، پرداخت های موردی را برای این خانواده ها داریم که در مقاطع مختلف بنا بر تناسب و نیاز این خانواده ها و تشخیص مددکارها، در اختیار آنها قرار میگیرد.
مدیر کمیته امداد قرچک بیان کرد: معیشت و یا مستمری که توسط کمیته امداد به این خانواده ها تزریق می شود تامین کننده ی همه ی نیاز های این خانواده ها نبوده و نخواهد بود.
وی افزود: تمام تلاش و کوشش ما ارائه و تامین نیاز خانواده ها است، اختصاص یارانه ها به مددجوهای تحت پوشش کمیته امداد و نیازهای مقطعی خانواده ها گرفتار که تامین کنیم.
غضنفری گفت: خرید مسکن جزء یکی دیگر از خدمات و یا حمایت های مهم کاری ما هست که بالغ بر ۲میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال بابت این موضوع هزینه کردیم و حدود ۱۷ مورد موفق را انجام دادیم، مبلغ پرداختی برای خانواده ها در خرید مسکن از ۵ الی ۳۰میلیون تومان بلاعوض هست و در موضوعات تعمیرات مسکن هم موفق بودیم
وی در پایان خاطرنشان کرد: خانواده هایی که ۵ میلیون آورده دارند با۳۰ میلیون کمیته امداد و وامی که ما روی مسکن خردیداری شده در نظر می گیریم م یتواند صاحب خانه شوند، وام ها به تناسب وضعیت مسکن و محل ملک که معمولا از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است.
انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.