عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد؛

اینکه می گویند نقض برجام توسط آمریکا اشکالی ندارد چون اروپایی ها پایبندند مضحک است/ ایالات متحده می خواهد پا پس بکشد ولی برجام بماند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برجام یک معاهده چند جانبه است که اصلی ترین تعهدات آن برای ستانده اندک ایران به آمریکا مربوط می شود.

به گزارش قرچک آنلاین; سید حسین نقوی حسینی  اظهار داشت:  اینکه در کمیسیون مشترک برجام گفته می شود و وزیر خارجه آمریکا هم تکرار می کند که اگر آمریکا از برجام خارج شد اروپایی ها هستند و توافق آسیب نمی بیند مضحک است.

 

نماینده مردم ورامین گفت: ستانده های اندک ایران در برجام عمدتا به پایبندی ایالات متحده وابسته است. این که آمریکا بخواد پا پس بکشد و برجام هم بماند یک رویای خوب برای آنهاست که دارند حرفش را می زنند.

 

وی افزود: از سوی دیگر میبینیم که بان کی مون هم در همین فضا که من نام آن را “ترامپیسم” می گذارم به ایران اتهام حمایت از تروریسم می زند تا فضا را برای اروپایی ها هم مهیا کند که بی هزینه بتوانند برجام را دور بزنند.

 

نقوی تصریح کرد: کمیسیون مشترک برجام باید مشخص کند که در قبال نقض برجام ایران می تواند واکنش در خور نشان دهد نه اینکه از یک طرف نقض را محکوم لفظی کند و از سوی دیگر ایران را مکلف به انجام تعهدات بعدی نماید.

lمنبع: مرصاد

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *