ایران قهرمان مسابقات کشتی فرنگی جام تختی شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران به مقام قهرمانی مسابقات بین‌المللی جام تختی دست یافت.

به نقل از سایت فدراسیون کشتی، سی‌ونهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه با حضور کشتی‌گیران مطرح داخلی و کشتی‌گیرانی از هشت کشور خارجی در سالن شهید سروندی شهر اندیمشک برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۲۴۰ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. تیم‌های آذربایجان، گرجستان و کوبا نیز به‌ترتیب با ۱۳۴، ۱۰۹ و ۷۸ امتیاز دوم تا چهارم شدند.

رده‌بندی انفرادی این مسابقات به‌شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- مصیب اکبری، ۲- رضا خدری، ۳- زیاد زینال‌اف (آذربایجان) و ۴- محمد سید احمدیان
۶۰ کیلوگرم: ۱- مهرداد مردانی، ۲- علیرضا نجاتی، ۳- خاویر دومینیگو (کوبا)  و شیرزاد بهشتی طلا، ۵- وازگن خاچاتریان (ارمنستان) و میخائیل رحیم‌اف (آذربایجان)
۶۳ کیلوگرم: ۱- محمد نوربخش، ۲- سامان عبدولی، ۳- محسن حاجی‌پور و کرامت عبدولی، ۵- زائور نوریف (آذربایجان) و خویچا تچیتاوا (گرجستان)
۶۷ کیلوگرم: ۱- محمد الیاسی، ۲- بهرام معروف‌خانی، ۳- اندار شاوادزه (گرجستان) و دانیل چانچیچ (کرواسی)، ۵- کریم جعفراف (آذربایجان) و احمد خرسانی
۷۲ کیلوگرم: ۱- محمدرضا گرایی، ۲- آزاد علی‌اف (آذربایجان)، ۳- محمدرضا آقانیا و اشکان سعادتی‌فر، ۵- تورنیکه جانگوادزه (گرجستان) و محمدرضا رستمی
۷۷ کیلوگرم: ۱- محمدعلی گرایی، ۲- رسول گرمسیری، ۳- پیام بویری و بوزو استارکوویچ (کرواسی)، ۵- محمد ناقوسی و  خلیل رابع (فلسطین)
۸۲ کیلوگرم: ۱- جمال اسماعیلی، ۲- عباس مهدی‌زاده، ۳- هادی علیزاده پورنیا و حسین فروزنده، ۵- المادین رمضان‌اف و  ژانگ چنگ وو (چین)
۸۷ کیلوگرم: ۱- یوسف قادریان، ۲- مهدی فلاح، ۳- شالوا خاتچیدزه (گرجستان) و حسن فروزنده، ۵- سامان عزیزی و رامین طاهری
۹۷ کیلوگرم: ۱- الخاندرو اوکیندلان گابریل روسیل (کوبا)، ۲- حسن آریایی‌نژاد، ۳- عارف نیفتولایف (آذربایجان) و محمد یگانه، ۵- والرین موروانیدزه (گرجستان) و مهدی بالی
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- اسکار پینو هیندس (کوبا)، ۲- شهاب قوره جیلی، ۳- امیر قاسمی منجزی و نویدالله قلی نوه سی و ۵- امیرمحمد حاجی‌پور و شادمان عظیمی

نتایج دیدارهای فینال:

۵۵ کیلوگرم: مصیب اکبری ۷ – رضا خدری ۲
۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی ۴ – علیرضا نجاتی یک
۶۳ کیلورم: محمد نوربخش ۳ – سامان عبدولی ۲
۶۷ کیلوگرم: محمد الیاسی ۳ – بهرام معروف‌خانی ۲
۷۲ کیلوگرم: محمدرضا گرایی ۹ – آزاد علی‌اف (آذربایجان) صفر
۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی ۵ – رسول گرمسیری صفر
۸۲ کیلوگرم: جمال اسماعیلی ۹ – عباس مهدی‌زاده صفر
۸۷ کیلوگرم: یوسف قادریان ۵ – مهدی فلاح ۴
۹۷ کیلوگرم: الخاندرو اوکیندلان گابریل روسیل (کوبا) ۸ – حسن آریایی‌نژاد صفر
۱۳۰ کیلوگرم: اسکار پینو هیندس (کوبا) ۳ – شهاب قوره جیلی یک

نتایج دیدارهای رده‌بندی:

۵۵ کیلوگرم
زیاد زینال‌اف (آذربایجان) ۱۰ – محمد سیداحمدیان صفر

۶۰ کیلوگرم
خاویر دومینیگو (کوبا) ۸ – وازگن خاچاتریان (ارمنستان) ۲
شیرزاد بهشتی طلا  ۹- میخائیل رحیم‌اف (آذربایجان) ۳

۶۳ کیلوگرم
محسن حاجی‌پور ۱۲ – زائور نوریف (آذربایجان) ۶
کرامت عبدولی ۱۶ – خویچا تچیتاوا (گرجستان) ۸

۶۷ کیلوگرم
اندار شاوادزه (گرجستان) ۶ – کریم جعفراف (آذربایجان) یک
دانیل چانچیچ (کرواسی) ۴ – احمد خرسانی یک

۷۲ کیلوگرم
محمدرضا آقانیا ۴- تورنیکه جانگوادزه (گرجستان) صفر
اشکان سعادتی‌فر ۸- محمدرضا رستمی یک

۷۷ کیلوگرم
پیام بویری ۲ – محمد ناقوسی صفر
بوزو استارکوویچ (کرواسی) ۹ – خلیل رابع (فلسطین) صفر

۸۲ کیلوگرم
هادی علیزاده پورنیا ۹ – المادین رمضان‌اف (آذربایجان) ۱
حسین فروزنده ۱۱ – ژانگ چنگ وو (چین) صفر

۸۷ کیلوگرم
شالوا خاتچیدزه (گرجستان) ۶ – سامان عزیزی ۱
حسن فروزنده، برنده – رامین طاهری (حاضر نشد)

۹۷ کیلوگرم
عارف نیفتولایف (آذربایجان) ۳ – والرین موروانیدزه (گرجستان) ۱
محمد یگانه ۱۲ – مهدی بالی  ۳

۱۳۰ کیلوگرم
امیر قاسمی منجزی ۹ – امیرمحمد حاجی‌پور صفر
نویدالله قلی نوه سی ۷ – شادمان عظیمی ۵

نتایج کامل مسابقات برگزارشده (مقدماتی – شانس مجدد) به‌شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم (دوره‌ای)
دور اول:
مصیب اکبری ۸ – محمد سیداحمدیان صفر
رضا خدری ۹ – فرزاد محبی یک
دور دوم:
محمد سیداحمدیان ۱۰ – علیرضا اسدی ۲
رضا خدری ۴ – زیاد زینال‌اف (آذربایجان) ۲
دور سوم:
مصیب اکبری ۸ – علیرضا اسدی صفر
زیاد زینال‌اف (آذربایجان) ۱۰ – فرزاد محبی صفر
نیمه‌نهایی:
رضا خدری ۹ – محمد سیداحمدیان صفر
مصیب اکبری ۹ – زیاد زینال‌اف (آذربایجان) ۵

۶۰ کیلوگرم

مقدماتی:
امید آرامی ۵ – محمد محرابی ۳
شیرزاد بهشتی طلا ۳ ضربه فنی – رضا مردی
یک‌چهارم:
خاویر دومینیگو (کوبا) ۵ – مراد بازاروف (آذربایجان) ۳
شیرزاد بهشتی طلا ۴ – امید آرامی ۲
مهرداد مردانی ۴ – وازگن خاچاتریان (ارمنستان) صفر
علیرضا نجاتی ۷ – میخاییل رحیم‌اف (آذربایجان) صفر
نیمه‌نهایی:
مهرداد مردانی ۶ – خاویر دومینیگو (کوبا) صفر
علیرضا نجاتی ۶ – شیرزاد بهشتی طلا ۴

۶۳ کیلوگرم

مقدماتی:
کرامت عبدولی ۳ (برنده) – میثم دلخانی ۳
یک‌چهارم:
تچیتاوا خویچا (گرجستان) ۱۰- محسن مدهنی یک
محسن حاجی‌پور ۳- امید قادری نریمانی یک
سامان عبدولی ۵ – کرامت عبدولی یک
محمد نوربخش ۶ – زائور نوریف (آذربایجان) صفر
نیمه‌نهایی:
محمد نوربخش ۱۲ – محسن حاجی‌پور صفر
سامان عبدولی ۸ – تچیتاوا خویچا (گرجستان) ۴

۶۷ کیلوگرم
مقدماتی:
شاهین بداغی ۱۲ – پریکا دیمیتریویچ (صربستان) ۲
بهرام معروف‌خانی (برنده) – یوسف حسینوند (حاضر نشد)
اندار شاوادزه (گرجستان) ۱۰ – وحید میرفتح‌اللهی ۵
یک‌چهارم:
کریم جعفراف (آذربایجان) ۸ – شاهید بداغی صفر
محمد الیاسی ۵ – دانیل جانسیچ (کرواسی) ۲
بهرام معروف‌خانی ۹ – اندر شاوادزه (گرجستان) صفر
احمد خرسانی ۱۲ – مروژان یسایان (ارمنستان) صفر
نیمه‌نهایی:
محمد الیاسی ۲ – احمد خرسانی یک
بهرام معروف‌خانی ۵ – کریم جعفراف (آذربایجان) ۲
شانس مجدد:
اندار شاوادزه (گرجستان)، برنده – یوسف حسینوند (حاضر نشد)

۷۲ کیلوگرم
مقدماتی:
تورنیکه جانگوادزه (گرجستان) ۸- علی ارسلان صفر
محمدرضا گرایی ۱۰- دومینیک اتلینگر (کرواسی) ۵
گئورگی خوتچوا (گرجستان) ۶ ضربه فنی – عرفان سعادتی‌فر ۱
محمدرضا آقانیا ۲- سریوژا برنتسیان (ارمنستان) صفر
یک‌چهارم:
آزاد علی‌اف (آذربایجان) ۴- محمدرضا رستمی ۲
محمدرضا گرایی ۹- تورنیکه جانگوادزه (گرجستان) صفر
محمدرضا آقانیا ۹- گئورگی خوتچوا (گرجستان) صفر
اشکان سعادتی‌فر ۱۱- عابد بابکان صفر
نیمه‌نهایی:
آزاد علی‌اف (آذربایجان) ۲- اشکان سعادتی‌فر ۱
محمدرضا گرایی ۸ – محمدرضا آقانیا ۳
شانس مجدد:
تورنیکه جانگوادزه (گرجستان)، برنده ۵- دومینیک اتلینگر (کرواسی) ۵

۷۷ کیلوگرم
مقدماتی:
نصیر حسن‌اف (آذربایجان) ۷- سامان نجم سهیلی صفر
پیام بویری ۳- حمیدرضا جعفری صفر
گوگولی باکوری (گرجستان) ۳- یوسوانیس پنافلورس (کوبا) ۲
محمدعلی گرایی ۱۵- چن وی وی (چین) ۴
محمد ناقوسی ۴- علی نوروزی ۲
یک‌چهارم:
رسول گرمسیری ۱۱- خلیل رابع (فلسطین) صفر
محمدعلی گرایی ۹- محمد ناقوسی صفر
بوزو استارسویچ (کرواسی) ۸- نصیر حسن‌اف (آذربایجان) صفر
پیام بویری ۷- گوگولی باکوری (گرجستان) صفر
نیمه‌نهایی:
رسول گرمسیری ۸- بوزور استارسویچ (کرواسی) ۷
محمدعلی گرایی ۵- پیام بویری ۲
شانس مجدد:
محمد ناقوسی ۲- چنگ وی وی (چین) صفر

۸۲ کیلوگرم
مقدماتی:
ژانگ گانگ (چین) ۱۱ ضربه فنی – التون وزیرزاده (آذربایجان) ۴
یک‌چهارم نهایی:
جمال اسماعیلی ۶- حسین فروزنده ۵
هادی علیزاده، برنده – مهدی ابراهیمی (حاضر نشد)
ژانگ چنگ وو (چین) ۹- ژانگ گانگ (چین) ۴
عباس مهدی‌زاده ۸- المادین رمضان‌اف (آذربایجان) صفر
نیمه‌نهایی:
عباس مهدی‌زاده ۲- هادی علیزاده پورنیا ۱
جمال اسماعیلی ۱۰ – ژانگ چنگ وو (چین) ۲

۸۷ کیلوگرم
مقدماتی:
علی خلیل‌زاده ۸- گیقام تورگومیان (ارمنستان) ۲
مهدی فلاح ۸- سامان عزیزی صفر
میلاد خسروی، برنده – دنیل گریگوریس هچاواریتا (حاضر نشد)
یک‌چهارم:
شالوا خاتچیدزه (گرجستان) ۵- علی خلیل‌زاده ۱
رامین طاهری ۷- بهروز هدایت ۶
مهدی فلاح ۸- میلاد خسروی ۴
یوسف قادریان ۵- حسن فروزنده ۲
نیمه‌نهایی:
یوسف قادریان ۹ – رامین طاهری ۱
مهدی فلاح ۲- شالوا خاتچیدزه (گرجستان) ۱
شانس مجدد:
سامان عزیزی ۶- میلاد خسروی ۳

۹۷ کیلوگرم
یک‌هشتم:
ادریس ابراهیمی ۴- وحید دادخواه صفر
ابوالفضل سیدمهدوی ۳- دژان فراکوویچ (صربستان) صفر
الخاندرو اوکیندلان گابریل روسیل (کوبا) ۱۰- محمد بیرانوند صفر
لیو یان (چین) ۹- ژانگ لینگ لونگ (چین) صفر
حسن آریایی‌نژاد ۵- والرین موروانیدزه (گرجستان) ۳
عاریف نیفتولایف (آذربایجان) ۴- لی ی مینگ (چین) ۲
مهدی بالی ۴- ژیائو دی (چین) ۳
محمد یگانه ۱۱ ضربه فنی – کارن آبگاریان (ارمنستان) ۶
یک‌چهارم:
حسن آریایی‌نژاد ۴- ابوالفضل سیدمهدوی ۲
مهدی بالی ۲- لیو یان (چین) ۱
عارف نیفتولایف (آذربایجان) ۹ – ادریس ابراهیمی ۲
الخاندرو اوکیندلان گابریل روسیل (کوبا) ۱۰- محمد یگانه ۱
نیمه‌نهایی:
الخاندرو اوکیندلان گابریل روسیل (کوبا) ۵ ضربه فنی – مهدی بالی ۲
حسن آریایی‌نژاد ۱۱– عارف نیفتولایف (آذربایجان) ۲

۱۳۰ کیلوگرم
مقدماتی:
امیر محمد حاجی‌پور ۸- میو ژولی (چین) صفر
علی اکبر یوسفی، برنده ۳- منگ لینگ ژو (چین) ۳
امیر قاسمی منجزی ۸- کونگ شوای (چین) صفر
اوسکار پینو هیندز (کوبا) ۸- مسعود نعمت‌چکانی صفر
یک‌چهارم:
امیرمحمد حاجی‌پور ۳- علی اکبر یوسفی ۱
شادمان عظیمی ۵- سولخان بوییدزه (گرجستان) ۳
اسکار پینو هیندز (کوبا) ۵- امیر قاسمی منجزی ۳
شهاب قوره جیلی ۹ – نویدالله قلی نوه سی صفر
نیمه‌نهایی:
شهاب قوره جیلی ۳- شادمان عظیمی صفر
اسکار پینو هیندز (کوبا) ۵- امیرمحمد حاجی‌پور ۱
شانس مجدد:
شهاب قوره جیلی ۵- مسعود نعمت‌چکانی صفر

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *