فرماندار قرچک:

ایجاد شکاف بین اروپا و آمریکا توسط دولت روحانی بیان نمی‌شود

فرماندار قرچک گفت: دولت با دیپلماسی نوین خود توانست اروپا را از آمریکا جدا کند اما متاسفانه این موارد در کشور ما بیان نمی‌شوند. بحث‌های محلی و منطقه‌ای خیلی خوب است اما ما انتظار داریم که خبرنگاران به دور از جناح‌بندی سیاسی برای اقتدار نظام ملی تلاش و فعالیت کنند.

به گزارش قرچک آنلاین; بهمن خطیبی، فرماندار قرچک در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیاری از فراز و نشیب‌ها کافی بود تا بنیان یک کشور ار از بین ببرد اما ما مقاومت کردیم. امروز هم اگر این بحران‌های اقتصادی در مسیر کشوری غیر از ایران قرار می‌گرفت، متلاشی می‌شد.

وی گفت:  یکی از رازهای سرپا ماندن این نظام، همدلی و انسجام درونی بین همه نهادها علی‌رغم وجود اختلاف سلیقه‌ها است. حتی افرادی که بسیار نقد دارند و زیر مشکلات هستند، در برابر هجمه‌های دشمنان متحد هستند.

فرماندار شهرستان قرچک افزود: به‌عنوان مثال همین نوسانات اخیر بازار ارز کافی بود تا کمر هر کشوری را بشکند و هر دولتی را ساقط کند اما می‌بینید که مردم هم‌چنان تحمل می‌کنند و این صبر و بردباری نشان از اعتماد و علاقه آن‌ها به کشورو مسئولان در هر رده مختلفی است.

وی عنوان کرد: اگر ما تاریخ مطبوعات کشورمان را ورق بزنیم با تاریخی غرورآفرین مواجه می‌شویم که کمتر به آن توجه شده است. در آن دوره بسیاری از کشورهای مدعی کنونی نامی از کتاب و کتاب‌‌خوانی نبود اما نخستین روزنامه ما در سال ۱۲۶۷ قمری منتشر شد. علی‌رغم این‌که در گذشته امکانات کمی وجود داشت، اما خبرنگاران از سطح فنی بالایی برخوردار بودند و اثرگذاری فراوانی در جامعه داشتند. بسیاری از تحلیلگران سیاسی معتقدند که بخشی از پایه انقلاب مشروطیت را مطبوعات بنا کردند.

 

* باید از موهبتی به نام «خبرنگار» در کشور نهایت استفاده را ببریم

خطیبی گفت: نمایش تحول جامعه برعهده جامعه خبری است، شما نشریات دوره مشروطه را ببینید متوجه این موضوع می‌شود که در این دوره انقلاب عظیمی در خبرنویسی و حتی طراحی‌های روزنامه‌ها به وجود آمد و ما ریشه حداقل ۱۸۰ ساله داریم و نباید خودمان را دست کم بگیریم.

وی بیان داشت: ما باید از این ریشه به بهترین صورت استفاده کنیم تا بتوانیم در مراحل بعدی موفق باشیم. بسیاری از صنف‌ها در برابر تحولات جامعه واکنشی ندارند اما جریان رسانه همیشه در همه عرصه‌ها پیش‌قدم بوده است.

فرماندار شهرستان قرچک بر لزوم قدردانی از خبرنگاران توسط مسئولان تاکید کرد و گفت: وقتی یک خبری منتشر می‌شود، نه تنها نباید با این قشر برخورد شود بلکه باید استقبال نیز به عمل  آورد. خبرنگاران به عنوان حسگرهای جامعه عمل می‌کنند و این فرهنگ باید در مسئولان نهادینه شود. ما باید از موهبتی به نام «خبرنگار» در کشور نهایت استفاده را ببریم و قدردان باشیم.

خطیبی در ارتباط با مشکلات موجود در قرچک، دشت ورامین و استان تهران بیان داشت: در مسئولیت قبلی‌ در حوزه غرب استان تهران تلاشم بر این بود که همه خبرنگاران را به یک صورت نگاه کنم و بتوانم از این حرکت رسانه‌ای به بهترین صورت استفاده کنم. احساس می‌کنم که دوستان ما در جنوب شرق استان تهران هم خبرنگارانی علاقه‌مند و فنی هستند. از ابتدای ورود به شهرستان نظرات و پیشنهادات خوبی را در ارتباط با مشکلات شهرستان داده‌اند و این رویکرد بیانگر وجود روحیه تعامل و تبادل نظر در هر دو طرف است.

 

* هر مدیری که بگوید اشتباه نداشته‌ام، اشتباه کرده است

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما وجود ارتباطی صمیمی بین خبرنگاران و مسئولان است. ما حتی بر وجود تعامل بین فرمانداری و سایر دستگاه‌های شهرستان هم تاکید داریم و به این موضوع علاقه‌مند هستیم.  ما منکر جریان و جناح سیاسی نیستیم و اتفاقا عقیده داریم که وجود احزاب مختلف باعث پیشرفت مسی‌شود. منافع ملی ما باید بر همه احزاب غلبه کند. دل ما برای کشور و نظام می‌تپد و به همین خاطر، بحث‌های سیاسی را داریم اما بر عملکرد ما تاثیری نخواهد داشت.

وی گفت: حتی جریان‌هایی که منتقد دولت هستند هم باید در فعالیت‌های ما حضور داشته باشند چرا که انتقاد باعث پیشرفت می‌شود. گاهی متاسفانه به جای انتقاد، بداخلاقی صورت می‌گیرد که مضر است و آسیب می‌زند. هر مدیری که بگوید اشتباه نداشته‌ام اشتباه کرده است و باید از نظرات مختلف در جهت اصلاح خودش استفاده کند.

فرماندار شهرستان قرچک با اشاره به اختلاف رای بالای روحانی در انتخابات ۹۶ و محبوبیت دولت وی در قرچک اظهار داشت: در مجمع عمومی سازمان ملل مشاهده کردید؛ در حالی که ما را کشور حامی تروریسم معرفی کرده بودند اما دکتر روحانی با سخنانشان روحیه تعامل و عطوفت ایران را به رخ جهانیان کشیدند.

وی گفت: دولت با دیپلماسی نوین خود توانست اروپا را از آمریکا جدا کند اما متاسفانه این موارد در کشور ما بیان نمی‌شوند. بحث‌های محلی و منطقه‌ای خیلی خوب است اما ما انتظار داریم که خبرنگاران به دور از جناح‌بندی سیاسی برای اقتدار نظام ملی تلاش و فعالیت کنند.

خطیبی در پایان یادآور شد: ما قطعاً با همدلی و برادری از بحران‌های اقتصادی هم به سلامت عبور خواهیم کرد و به عنوان کشوری قدرتمند به مردم دنیا معرفی می‌شویم. من خودم به منطقه و کشورمان بسیار امیدوار هستم و از خبرنگاران نیز انتظار کمک داریم، ما همواره به تاریخ کشورمان بالیده‌ایم و این روال ادامه هم خواهد داشت، ما می‌توانیم آسیب‌ها را کاهش دهیم و شکاف‌ها را از بین ببریم و به کشوری دارای نفوذ و قدرت بیشتر تبدیل شویم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *