ایالات متحده پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی را تایید کرد

نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه ای پرواز پهپاد ایرانی بر فراز یکی از ناوهای این کشور در خلیج فارس را تأیید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; به نقل از رویترز، نیروی دریایی ارتش آمریکا امروز ـ جمعه ـ پرواز یک فروند پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی «یو اس اس هری ترومن» را که در ماه اخیر میلادی مشغول عملیات در آبهای بین‌المللی خلیج فارس بود تأیید کرد.

بنابر این گزارش، «نیکول شوگمن»، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که با ایمیل منتشر شد اعلام کرد: پهپاد ایرانی غیرمسلح بود و تهدیدی برای عملیات های پروازی ناو ایجاد نمی‌کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: هرچند پرواز پهپاد ایرانی تهدیدی برای ناو آمریکایی ایجاد نکرد اما به هر حال این یک اقدام غیرعادی و غیرحرفه‌ای بود.

شوگمن در این بیانیه اعلام کرده که پرواز این پهپاد ایرانی روز ۱۲ ژانویه ـ ۲۲ دی ـ و همزمان با فعالیت ناوهای آمریکایی و فرانسوی در آب های بین‌المللی خلیج فارس صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ آنگونه که در تصاویر ضبط شده مشخص است، ناو فوق‌پیشرفته آمریکایی‌ها با ۵ هزار سرنشین از حرکت پهپاد ایرانی در بالای سر خود خبر نداشته زیرا لایه‌های اول و دوم دفاعی ناو یعنی موشک‌های هدایت‌شونده و تیربار سنگین فالانکس حرکتی از خود نشان نداده‌اند.

منبع: مهر

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *