عصر امروز:

اولین جشنواره استانی تولیدات تخصصی دیجیتال در اردبیل برگزار شد

اولین جشنواره استانی تولیدات تخصصی دیجیتال استان اردبیل با محوریت دستاوردهای انقلاب اسلامی به همت سازمان فضای مجازی بسیج برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; در این جشنواره که با حضور امام جمعه اردبیل، جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، معاون سازمان فضای مجازی بسیج و مسئولان و فعالان فضای مجازی استانی برگزار شد، از ۲۶ نفر از فعالان برتر فضای مجازی استان اردبیل و نفرات برتر برگزیدگان جشنواره دیجیتال با اهدائ لوح و تندیس تجلیل شد.

معرفی برترین ها در بخش های تولیدات چند رسانه ای (انیمیشن، موشن گرافی، اینفوگرافی، پوستر، کلیپ و نماهنگ)، نرم افزار و اپلیکیشن (بازی و نرم افزارهای موبایلی، نرم افزارهای چند رسانه ای و سایر نرم افزارها) و رسانه های دیجیتال (شبکه های اجتماعی، رسانه ها برخط) از جزئیات این جشنواره بود

تخریب کرامت ملت هدف نهایی دشمن در فضای مجازی است/ بسیج وظیفه تنظیم افکار عمومی در فضای مجازی را برعهده دارد

آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در جمع فعالین فضای مجازی بسیج به بیان تفاوت های فضای مجازی و حقیقی پرداخت و گفت: امروز ایران و حتی اردبیل هر دو در یک فضا با دو بعد قرار دارند که البته بعد فضای مجازی بسیار وسیعتر از بعد حقیقی ان است چرا که در ابن فضا، حضور مردم از اقشار مختلف بسیار گسترده تر از فضای حقیقی است.

وی با بیان اینکه جوان در فضای مجازی احساس آزادی می کند و فکر می کند قادر است در این فضا ازادانه حرکت کند غافل از اینکه این فضا هم قابل کنترل است.

رئیس شورای فرهنگ عموی استان اردبیل با بیان اینکه تاثیرگذاری فضای مجازی امروز بسیار بیشتر از بعد حقیقی است گفت: ما در این فضا با پدیده روبه رو هستیم.

وی با بیان اینکه فضای مجازی، فضای محسوسی نیست گفت: ما در فضای مجازی در واقع در یک فضایی قرار داریم که تولیت و حاکمیت ان دست ما نیست با این حال می توانیم تاثیرگذار باشیم.

عاملی در ادامه سخنان خودبه ارزش گذاری در فضای مجازی اشاره کرد و گفت:  ارزش ها در فضای مجازی تعیًّنی است به طوریکه در این فضا، قانون بی حیایی حاکم است.

وی خاطرنشان کرد: مردم در فضای مجازی در واقع سوار بر امواج در حرکت هستند و اگر مراقبت نکنند دچار خسران خوهند شد چراکه ازادی بی حد و حصر در این فضا، بسیاری از هنجارهای رسمی را پاره می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ادامه سخنان خود به بیانات رهبرمعظم انقلاب در خصوص فضای مجازی اشاره کرد و گفت: حضور در فضای مجازی امروز یک ضرورت است چراکه امروز استقلال و حاکمیت ما در این حوزه نهفته است.

وی با بیان اینکه امروز  دو دسته مردم در فضای مجازی فعالیت می کنند، گفت؛ عده ای در این فضا پرسه می زنند و از این فضا به عنوان سرگرمی استفاده می کنند در حالیکه گروه دوم در صدد سربازگیری هستند و با تسخیر افکار و اندیشه های مردم می‌خواهند به اهداف خود برسند.

عاملی به سم پاشی پیام رسان ها و کانال های ماهواره ای نیز اشاره کرد و گفت: دشمن درصدد بود تا پایتخت انرژی جهان یعنی خاورمیانه را به دست بگیرد و در این راه نیز ۱۰ تریلیون دلار هزینه کرد اما نتوانست کاری از پیش ببرد چراکه امروز ایران اسلامی به عنوان کانون قدرت، نفوذ استثنایی در منطقه دارد.

وی به حضور ایران در سوریه نیز اشاره کرد و گفت: حضور در سوریه در واقع برای دفاع از امنیت خودمان بود چراکه دشمنان اسلام درصدد بوندتا با لبه بر کشورای اسلامی مستقیما فرهنگ مهدویت را موردحمله قرار دهند.

امام جمعه اردبیل سابقه تحریم ها علیه ایران اسلامی را یادآور شد و گفت: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از هر فرت برای تحریم اقتصادی ایران استفاده کردند ولی ایران هر بار نیز با دور زدن تحریم ها دشمنان موفق به تمین حساس ترین کالاهای خود شده است.

وی به راهکارهای مقابله با دشمنان اسلام در جنگ های روانی و اقتصادی فعلی اشاره کرد و گفت: ایجاد لشگر سایبری در فضای مجازی و مقابله با دروغ پراکنی های دشمنان می تواند علاوه بر خنثی کردن توطئه های دشمنان،با استفاده از فرصت های موجود به صدور انقلاب و ارزش های آن در جهان منجر شود.

امام جمعه اردبیل در پایان سخنان خود از مسئولین کشوری و استانی خواست تا با راه اندازی شورای سیاست گذاری برای تصمیمات کلان کشور برای تنظیم افکار عمومی برای موقعیت های متفاوت نیز برنامه ریزی کنند.

وی به حرکت سازنده در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: ما برای اینکه بتوانیم در فضای مجازی موثر باشیم باید برای خودمان مقصد تعریف کنیم چراکه دشمن کرامت ملت ما را در این فضا مورد هجمه قرار داده است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خواستار کاربردی تر شدن اجلاس ها در مورد فضای مجازی شد و گفت: اجلاس ها باید از صحبت های رایج خارج شده و به سمت ارائه نتایج کاربردی سوق داده شود.

تحریم‎ها نمی‎تواند کشور را فلج کند

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز که از مدعوین این جشنواره بود، اظهار داشت: با وجود تمام توطئه های دشمنان اعم از کودتا،اقدام نظامی و تحمیل جنگ هشت ساله و تحریم های مختلف، انقلاب اسلامی مسیر تثبیت و توسعه را طی و وارد مرحله جدیدی شده است.

وی با تاکیدبر اینکه  تحریم ما را فلج نمی کند، تصریح کرد: پیشرفتهای چشمگیر ۴۰ سال اخیر ایران اسلامی نشان داده که دشمن نمی تواند با تحریم ملت ایران را فلج کند اما این تحلیل غلط از تحریم است که کشور را فلج می کند.

سردار فرهنگ مستعد حصاری ، بیان داشت: بعضا مشاهده می‎شود که تحلیل های غلط از تحریم در داخل ایران هم خریدار دارد فلذا نباید در این حوزه غفلت داشت و آدرس غلط از دشمن بگیریم.

وی گفت: تا این جای مسیر انقلاب، دشمنان هرچه در توان داشتند برای رویارویی انجام دادندو امروز نیز دشمن، فضای مجازی را قرار گاه اصلی خود قرار داده و درصدد هستند با شبکه های اجتماعی افکار، سبک زندگی و ذائقه ما  تغییر داده و  با  این روش انقلاب اسلامی ایران را شکست داده و جلوی صدور این انقلاب را بگیرد.
سردار مستعد ادامه داد: دشمن به دنبال القای یاس و نا امیدی است فلذا در این جا است که باید نیروهای انقلابی با  امید و نگاه خوشبینانه و البته هوشمندانه به فضای مجازی ورود کنند و در این عرصه بتازندو دشمن را بتارانند.

وی خاطر نشان کرد: تحریم ها همیشه بوده و دشمنان بعد از جنگ سخت وارد جنگ نرم شده اند و امروز نیز قرارگاه اصلی دشمن فضای مجازی است فلذا باید در عین حفظ اقتدار نظامی باید وارد عرصه فضای مجازی شده و این تهدید را هم به فرصت تبدیل کنیم.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تاکید کرد: ما می توانیم با اقتصاد مقاومتی جنگ اقتصادی را تبدیل به فرصت کنیم.

 

بسیج در سال ۹۸ نمی گذارد فضای مجازی بستری برای فتته آفرینی باشد/ در مقابل هر کس که بخواهد منافع ملت را ضایع کند با تمام قوا ایستاده ایم

معاون سازمان فضای مجازی بسیج کشور، از دیگر سخنرانان این جشنواره اظهار داشت: حضور هوشمندانه در فضای مجازی امتحان الهی امروز ما است.

وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بالای ۸۹ درصد است و ۷۳ میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می کنند که این آمار موید این مطلب است که دشمن در فضای مجازی درگیر جنگ تمام عیار با ما شده است  و افسران فضای مجازی رسالت سنگینی در این عرصه دارند.

فرهاد نظریان تصریح کرد: امروزه مهمترین نبرد دشمن با ما فقط در حوزه جنگ نرم نیست بلکه دشمن اکنون رویکرد نبرد شناختی را در پیش گرفته است و وارد جنگ تمام عیار با ایران اسلامی شده است.

وی با تاکید بر اینکه جنگ‌شناختی، عاملی تعیین‌کننده در نبردها است، ادامه داد: دشمن در جنگ شناختی با مدیریت ادراک و برداشت ها کار خود را پیش می برد و با اگاهی به این مطلب که برنده واقعی در نبرد برتر، روایتگری برتری است، فلذا دشمن به  عرصه روایتگری ورود کرده و درصدد است  با لجن پراکنی و دروغ در خطوط اصلی نطام روایتگری کند.

نظریان  ادامه داد:  دشمن  عینک پر از لجن را به چشم بسیاری از تئوریسین ها زده و سعی میکند با با تبلیغات سو مردم را به محاصره خود درآورده و با روایت دروغ، خواست خود را غالب کند در این راستا حتی در حوزه دفاع مقدس شبهات بسیاری را منتشر کرده است.

وی گفت: هر چند دیر اما درسالجاری با تشکیل لشگر سایبری بسیج ، حضور هوشمندانه در فضای مجاری اتفاق افتاد تا روایتگری برتر در جنگ شناختی امروز از آن فعالان بسیجی در فضای مجازی شود.

معاون سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره  به انواع توطئه های دشمنان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران،تاکید کرد: بسیج در سال ۹۸ نمی گذارد فضای مجازی بستری برای فتته آفرینی باشد.

وی با بیان اینکه  آغوش بسیج به روی تمام دغدغه مندان باز است، گفت: با ورود بسیج به جبهه شدن تمام دغدغه مندان انقلاب در فضای مجازی امیدوار شدیم،

نظریان تصریح کرد: در مقابل هر کس که بخواهد منافع ملت و خطوط نظام را ضایع کند با تمام قوا ایستاده ایم .

وی بیانیه گام دوم انقلاب را  راهنما و مثمر ثمر برای آینده درخشان ایران اسلامی دانست و گفت: نباید این بیانیه در حد حرف بماند و به جوانان که پیشگامان افسران جنگ نرم هستند توصیه می کنیم این بیانیه را چندین بار بخوانند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *