اولین برنامه های تلویزیون چگونه ساخته شد؟

در این بخش به مهم ترین عاملی که تلویزیون را تا این حد مشهور کرد و برنامه هایی که از آن پخش می شد، می پردازیم.

به گزارش قرچک آنلاین; در این بخش به مهم ترین عاملی که تلویزیون را تا این حد مشهور کرد و برنامه هایی که از آن پخش می شد، می پردازیم.
در سال ها ۱۹۳۶ و ۱۹۳۷ قبل از جنگ جهانی دوم اولین ایستگاه های تلویزیونی به کار افتادند و شروع به پخش برنامه های عمومی کردند اما تا مدت های طولانی حوزه ی عملی این پدیده بسیار محدود بود و عده ی کمی به آن دسترسی داشتند و تصاویر آن زمان فقط در ۳۰ خط و بعد ۹۰ خط و بعدها ۱۸۰ خط تجزبه می شدند وتصاویر محو ومبهم بودند صفحه ی گیرنده ی تلویزیون نیز به اندازه ی یک کارت پستال بود.
اولین گام در راه رواج این پدیده را کمپانی آمریکای ( RCA) برداشت، این کمپانی در سال ۱۹۳۶ در آمریکا اولین شبکه تلویزیونی تجاری را تاسیس کرد.
آنتن های گیرنده ی این شبکه نیز بربالای آسمان خراش معروف که بلند ترین برج نیویورک بود یعنی “امپایر استیت بیلدینگ” نصب شد تصاویرتلویزیونی ابتدا در ۳۴۳ خط و بعد ۵۲۵ تجزیه شد و به اندازه کافی روشن و واضح بود، آن زمان ۵ هزار دستگاه گیرنده تلویزیونی در سراسر آمریکا وجود داشت این رقم در سال ۱۹۴۴ به ۲۰ میلیون دستگاه رسید در انگلستان، بی بی سی از همان سال پخش برنامه های تلویزیونی را به مدت ۲ ساعت در روز آغاز کرد و در شوروی از سال ۱۹۳۸ شروع شد درالمپیک برلین، نیزگزارش مسابقات توسط شبکه نو پای این کشور پخش می شد.
تلویزیون ها ۱۰۲۹ خطی شده بودند اما شروع جنگ جهانی دوم مانع بهره برداری از این سیستم شد و فرانسه و ایتالیا که برای تلویزیون ایده های بزرگی داشتند در زمان جنگ از ادامه ی فعالیت بازماندند.
مهندسان آلمانی توانسته بودند تلویزیون های ۱۰۲۹ خطی بسازند و بدین ترتیب گسترش و پیشرفت و شکوفایی تلویزیون و برنامه های آن بعد از جنگ جهانی دوم آغاز شد.

امیرکیا تقوی

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *