امام‌جمعه شهرستان قرچک:

انقلاب اسلام با وحدت اسلامی یک برگ برنده در دنیا دارد

امام‌جمعه شهرستان قرچک گفت: انقلاب اسلام با وحدت اسلامی یک برگ برنده در دنیا دارد، که باعث عصبانیت و خشم استکبار جهان شده است.

به گزارش قرچک آنلاین; مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری و رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه پنجشنبه با حضور حسین نوش‌آبادی معاون وزیر ارشاد، مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک، حجت‌الاسلام اسماعیلی امام‌جمعه، و جمعی از مسئولان و مردم قرچک در مسجد جامع برگزار شد.

حجت الاسلام حجت اسماعیلی اظهار داشت: یکی از سنت‌های  و آداب خوب جامع اسلامی قدردانی از شخصیت‌های است، که دوران زندگی خود در جهت تقویت دین و آبادانی کشور تلاش کرده‌اند.

وی گفت: ما باید از مقام و ثروت خود در راستا ارتقا دین مبین اسلام و تقویت ایمان مردم استفاده کنیم و هم در این دنیا و هم در آن دنیا برای خود توشه آخرت ذخیره می‌کند

اسماعیلی تصریح کرد: انسان باید نعمت‌های  و ثروتی که خداوند عنایت کرده است را برای  خود مقام و فرصت نداند، بلکه فرصتی برای ارتقای دین بداند و درراه خدمت بیشتر به مردم خرج کند.

photo_2017-01-10_10-15-17

وی با اشاره به مقام معظم رهبری که نائب امام زمان (عج) است، بیان کرد: ولایت‌فقیه  بر سه محور والای اسلامی و انسان می‌باشد، محور انصاف، عبادت و رفعت است.

امام‌جمعه شهرستان قرچک تأکید کرد: دنیا بر طرز تفکر رهبر انقلاب اسلامی انگشت‌به‌دهان مانده است، فقدان هم‌رزم مقام معظم رهبر در ۶ دهه سخت و جان‌گداز است، هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری همفکر و همدلی بودند و درراه مشترک با وجود اختلاف نظرها پیوند عمیقی میان  آن دو بود.

وی افزود: یک از نشانه‌های یک مؤمن باید همه چیز را ببیند و قضاوت کند و همه ما تابع رهبر هستیم آیت‌الله هاشمی گفتند: آیت‌الله خامنه (معظم اله) در مقام رهبر هستند و ما همه رهروی هستیم.

photo_2017-01-10_10-12-35

اسماعیلی گفت: ملت فقیه و ولایت مدار  ایران اسلامی همچنان قدران مبارزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با رژیم پهلوی و خدمات متعدد ایشان در مسئولیت های مختلف هستیم.

وی تأکید کرد: آنچه  در نظام اسلامی مهم می‌باشد انسجام دین بر محورت ولایت‌فقیه است و وحدت سران اسلامی خیلی مهم می‌باشد و مردم اگر همدلی بین مسئولان را ببیند، خوشحال و قدردان می‌شوند.

امام‌جمعه شهرستان قرچک تصریح کرد: انقلاب اسلام با وحدت اسلامی یک برگ برنده در دنیا دارد، که باعث عصبانیت و خشم استکبار جهان شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبر یار و همدل خوبی را از دست دادند و آنچه مورد شادی گذشتگان می‌شود، توجه و توسل ما به سیدالشهدا (ع) است.
مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک در مراسم ترحیم و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت یار دیرین امام و رهبری گفت: این مجاهد نستوه یار واقعی و دیرین امام و رهبری و یاور همیشگی مردم و از مبارزان بی بدیل قبل از انقلاب بودند که مردم همیشه از ایشان به عنوان مرد مقاومت، حلم و بردباری یاد می کردند.

photo_2017-01-10_10-11-34

وی افزود: این شخصیت بی بدیل نه تنها توانسته بود محبت عمیق خود را در دل مولا و مقتدای ما حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) جای دهد بلکه حبّ او توانسته بود در تمام قلوبی که مهر امام راحل را در سینه داشتند نیز رسوخ کند. این دوستی و رفاقت دوطرفه با مردم که نشأت گرفته از صداقت با ملت و برخورداری از کارنامه سیاسی ستودنی است، باعث شد مراسم تشییع وی اشبه به مراسم وداع با امام بزرگوار ما باشد.

photo_2017-01-10_10-08-35

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک یادآور شد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مرد بحران ها، جنگ، صلح، اقتصاد، فرهنگ، آموزش، دین و ولایتمداری است و باید اسوه ای باشد برای تمام کسانی که دل در گروی این نظام مقدس دارند.

وی ادامه داد: این مرید واقعی امام راحل مردی بود که از خود و خانواده گذشت و صرفا به انقلاب، اسلام و رهبری اندیشید و همه نامردمی ها و جفاها را به جان خرید تا ثابت کند می توان خدمت کرد و به رخ نکشید.

مرسلپور، آیت الله هاشمی را فردی مظلوم در عین حال سترگ و بلند اندیشه دانست و گفت، به خاطر تفکرات ناب و شخصیت بی نظیرش بود که باعث شد مردم برای وداع و پاسداشت خدمات او پرشور به صحنه بیایند.

وی خاطرنشان ساخت: صفات این مجاهد نستوه شناسنامه انقلاب است، از همین رو امام راحل فرمودند: “هاشمی زنده است چون نهضت زنده است”.

وی همچنین از مردم قدرشناس شهرستان قرچک که همپای ملت شریف ایران اسلامی برای سپاسگزاری از خدمات مؤثر آیت الله هاشمی رفسنجانی، در مراسم تشییع و وداع با وی حضوری پرشور داشتند قدردانی کرد.

photo_2017-01-10_10-10-29

گفتنی است، جمعی از کارکنان ادارات و نهادهای مختلف شهرستان قرچک نیز در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور داشته و نسبت به مقام این یار امام ادای احترام کردند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *