انتظار۷ ساله برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک

پروژه بیمارستانی ۹۴ تختخوابی قرچک با وعده های ۷ ساله افتتاح مردم راهنوز برای درمان به دور دست ها می برد.

 

به گزارش قرچک آنلاین; شهرستان قرچک با داشتن ۳۰۰ هزار نفر جمعیت با پیگیری های انجام شده برای ادامه ساخت پروژه بیمارستان و با دادن وعده های زمان افتتاح هنوز به کار خود پایان نداده است، پروژه بیمارستان برای مردم شهرستان قرچک یک مسئله مهم است تا برای درمان به جاهای دور دست نروند.

افتتاح این بیمارستان توسط مسئولان یک بار در اردیبهشت۹۶ اعلام شد و بعد از گذشتن زمان اعلام شده تاریخ آن به مرداد ماه ۹۶ و یک بار هم در اردیبشت ماه ۹۷وعده داده شد ولی در این زمان هم افتتاح نشد که مردم را دچار سردگمی قرار کرد و مردم قرچک هنوز منتظر افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک هستند.

وعده اردیبهشت ماه ۹۶

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک در ۲۲ دی ماه ۹۵ با اشاره به اینکه بخش مکانیکال بیمارستان تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته و عملیات برق رسانی نیز تا ۵۰ درصد پیش رفته است، از جدیت و اهتمام پیمانکار مربوطه قدردانی کرد.

وی بیان کرد: عملیات لوله کشی، کاشی کاری و نمای بیرونی بیمارستان به طور کامل به اتمام رسیده است.

علیزاده با تأکید بر اینکه نباید از سرعت احداث پروژه کاسته شود، از افتتاح بیمارستان در اردیبهشت ماه خبر داد.

وعده مرداد ماه ۹۶

مسعود مرسلپور فرماندار قرچک در جمع خبرنگاران در ۱۱ خرداد ماه اظهار داشت: امیدواریم پس از تحویل ساختمان توسط پیمانکار و وزارت راه و شهرسازی که مجدانه پیگیر ساخت این پروژه بودند، نصب تجهیزات به زودی انجام و تا پایان مردادماه با حضور یکی از مقامات عالی رتبه دولت مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بیمارستان قرچک گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان قرچک، ۹۸ درصد پیشرفت ساختمانی دارد و برای جذب نیروهای آن از جوانان قرچک استفاده خواهیم کرد

وعده اردیبهشت ماه ۹۷

مسعود مرسل پور فرماندار شهرستان قرچک در نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال ۹۷ بیان کرد: تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۷، سه پروژه مهم همچون کارخانه رومبلی که بیش از ۵۰۰ نفر جذب خواهد کرد، راه‌اندازی و بهره‌برداری بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهید ستاری و فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان قرچک است که توسط مسوولان کشوری افتتاح می‌شود.

مروری سر گذشته بیمارستان تا کنون

مرضیه وحید دستجردی وزیر وقت بهداشت و درمان به همراه ابوالقاسمی رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تاریخ پنجم شهریورماه سال ۹۰ طی سفری به شهرستان قرچک کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی را در قرچک بر زمین زدند.

در این مراسم اعلام شد که برای احداث پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت در نظر گرفته شده که مبلغ ۱۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

دو روز پس از این مراسم رضا ریاحی فرماندار وقت قرچک در جشن گرامیداشت هفته دولت به مردم شهرستان نوید داد که خبرهای خوشی در بخش بهداشت و درمان در راه است و گفت: مشکل بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حیّان هم رفع شده و قول بهره برداری از آن را در زمان کمتر از سه سال داده اند و همچنین احداث بیمارستان دولتی ۶۴ تختخوابی حضرت زهرا (س) در دستور کار قرار گرفته و در حال طی مراحل ساخت است.

پس از مشکلات بودجه ای که برای کشور پیش آمد، پروژه بیمارستان قرچک با موانع متعددی روبرو شد و در حالیکه مراحل ساخت این بیمارستان توسط دولت آغاز شده بود به یکباره رها شد و پیگیری مسئولان در این زمینه نتیجه نداد.

این مسأله باعث تکاپوی مسئولان شهرستان قرچک شد و نماینده مردم شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در اجرای طرح احداث بیمارستان قرچک شد.

طی سال های اخیر مطالبه ساخت بیمارستان و مرکز درمانی مجهز در شهرستان قرچک مورد توجه قرار گرفت و مکاتبات و پیگیری های متعددی در این زمینه انجام شد بالاخره نتیجه داد تا اینکه این موضوع از سوی دولت نیز مورد موافقت قرار گرفت.

اگرچه پروژه بیمارستان شهرستان قرچک طی سال های اخیر با فراز و فرودها و موانعی روبرو شده اما بسیاری از موانع گذشته برطرف شده و پیمانکار با جدیت به دنبال تکمیل این پروژه مهم درمانی است.

مردم شهرستان قرچک امیدوارند در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک باشند که می تواند نقش مهمی را در ارتقای سرانه بهداشتی و درمانی شهرستان ایفا کند.

سفرهای متعدد مسئولان وزارت بهداشت و درمان و وزارت راه و شهرسازی به شهرستان قرچک و بازدید از این پروژه نشان دهنده اهمیت ساخت و تکمیل بیمارستان شهرستان قرچک است.

بر اساس قرارداد منعقدشده، بنیاد برکت قرار است تا پایان سال ساختمان بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک را تحویل تا مرحله بعدی تجهیز آن توسط مسئولان دنبال شود.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک، جز ۱۰ بیمارستانی است که توسط بنیاد برکت ساخته می‌شود. بر اساس قرارداد منعقدشده با بنیاد برکت، قرار است که این بیمارستان تا پایان سال ساخته و برای تجهیز تحویل داده شود.

مردم شهر قرچک در حالی  از داشتن بیمارستان محروم هستند که  برای دستیابی به خدمات پزشکی و بیمارستانی مجبورند برای درمان به بیمارستاهای موجود در شهرهای ورامین یا شهرستان ری  مراجعه کنند که این امر ضمن افزایش هزینه‌های درمان، خطرات بسیاری را نیز برای شهروندان در پی دارد

خانم (مرضیه.م) یکی از شهروندان قرچک در گفتگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: از سال ۹۰ ساخت این بیمارستان آغاز شده است و به مردم وعده های بسیار جهت افتتاح داده شده است و ما هرروز به امیدوارانه برای روزی بیمارستان دعا می کنیم.

وی گفت: برای یک مریضی کوچک باید به ورامین یا شهرری مراجع کنیم، قرچک از امکانات ضعیف بهداشتی و درمانی برخوردار است و مردم باید هزینه زیادی را برای درمان پرداخت کنند.

این شهروند با اشاره به استخدام نیرو در این بیمارستان، بیان کرد: شنیده هاحاکی از آن است که بیشتر نیروهای این بیمارستان غیر بومی هستند و طبق معرفی دیگران قرار بر اشتغالشان است، این شهرستان دارای جوان تحصیل کرده فاقد شغل می باشد که در اولویت اول استخدام هستند.

وی افزود: طبق مصوب دولت استخدام افراد بومی در اولویت است و باید به جوانان این منطقه بها داد تا از فرصت شغلیاستفاده کنند.

آقای(  ب.ا) در ادامه بیان کرد: مردم شهر قرچک برای برخورداری از خدمات درمانی باید به شهرری یا ورامین مراجعه کنند که این امر در مواردی که نیاز اورژانسی به خدمات پزشکی وجود دارد موجب می شود جان بیماران به خطر بیفتد.

وی گفت: من خودم چندین بار برای درمان به بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین مراجعه کرده اما با جمعیت بالا برخورد داشته ام که باید  چندین ساعت منتظر می ماندم یکه بیماستان به تنهای پاسخگوی سه شهرستان بودن سخت است و موجب خستگی بیمار و یا به خطرافتادن جانش شود.

این شهروند در پایان افزود: یک بیمارستان با تجهیزات و نیروی موجود پاسخگویی سه شهرستن نیست و باید حداقل در هرشهرستان دو یا سه بیمارستان وجود داشته باشد و این جزبا همت مسئولان زیربط ممکن نمی شود.

مسعود مرسلپور فرماندار قرچک  در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تجهیزات ودستگاههای مرتبط در بخش های مختلف از جمله اتاق های عمل ، فوریت های پزشکی ، رادیو لوژی ، آزمایشگاه ، دیالیز ، سونوگرافی ، اتاق احیا و مراقبت های اولیه نصب شده  است.

وی گفت: تمام تاسیسات زیر وروبنایی ، سرمایشی و گرمایشی ، تجهیزات اداری و غیره نصب شده است ومشکلی در این زمپنه وجود ندارد.

مرسلپور علت تاخیر در بهره برداری از تنها بیمارستان دولتی قرچک را نبود نیروی انسانی اعلام کرد و گفت: هم اکنون منتظر به کارگیری نیروی انسانی در بخش غیر پزشکی هستیم زیرا در بخش پزشکی با تلاش مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ۲۱ پزشک جذب شده اند .

وی تاکید کرد : طبق آخرین پیگیری ها مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری مراحل اداری جذب نیرو هستند وبه زودی این بیمارستان با حضور یکی از مسئولان کشور افتتاح خواهد شد.

فرماندار قرچک در پایان با بیان اینکه دولت با تخصیص یکی از ردیف های بودجه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی وباهمکاری بنیاد برکت این بیمارستان را ساخت گفت: بیمارستان شهید ستاری در مدت کمتر از ۲ سال  وبا اعتبار بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال ساخته شد.

در حال حاضر در شهرستان قرچک هیچگونه بیمارستان خصوصی و یا دولتی وجود ندارد و فقط یک مرکز خیریه درمانی  به شهروندان قرچکی خدمات ارائه می‌دهد.

با این اوصاف مردم  شهرستنان قرچک  مجبورند درد بیماریشان را همچنان با وعده های افتتاح تحمل کنند.

گفتنی است، مساحت بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهرستان قرچک ۸ هزار و ۳۰۰ مترمربع بوده که در چهار طبقه در دست ساخت است، همچنین این بیمارستان دارای چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *