حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020 تعداد دیدگاهها : 244×

سر خط اخبار

توزیع ۲۵۰ بسته خیرانه اقلام غذایی در قرچک راه آهن باید پروژه های تقاطع محمدآباد و داودآباد قرچک را به درستی انجام دهد مراسم کلنگ زنی ساخت مرکز آجیل و خشکبار در شهرستان قرچک تسریع در ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب قرچک ضروری است حضور استاندار تهران در قرچک فرماندار قرچک:شیوع کرونا بر مسئولیت زنان افزود| لزوم حمایت از مشاغل خانگی آسیب‌دیده ۲۰۰ بسته آموزشی و معیشتی در قالب پویش لبخند در شهرستان قرچک توزیع شد ساخت سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهید ستاری قرچک| تخت‌های ICU افزایش می‌یابد راه اندازی شعبه پست بانک در قرچک نوش‌آبادی تأکید کرد؛ ضرورت تقویت حوزه ورزش و حمایت از نام‌آوران ورزشی سرلشکر سلامی: ظرفیت‌ قرارگاه ثارالله دراختیار مقابله باکرونای تهران قرار میگیرد گفتمان اربعین حسینی هرگز تعطیل نمی شود/#به_تو_از_دور_سلام تفاهم‌نامه ساخت پردیس سینمایی در ۲۷ شهر کشور امضا شده است تفاهم‌نامه ساخت پردیس سینمایی امید در قرچک منعقد شد تمام امکانات دولتی و خصوصی در مواقع بحران باید در اختیار فرمانداران قرار گیرد

انتظار برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک
۱۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۲
شناسه : 74918

پروژه بیمارستانی ۹۴ تختخوابی قرچک با وعده های زمانی افتتاح مردم راهنوز برای درمان به دور دست ها می برد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; شهرستان قرچک با داشتن ۳۰۰ هزار نفر جمعیت با پیگیری های انجام شده برای ادامه ساخت پروژه بیمارستان و با دادن وعده های زمان افتتاح هنوز به کار خود پایان نداده است، پروژه بیمارستان برای مردم شهرستان قرچک یک مسئله مهم است تا برای درمان به جاهای دور دست نروند.

افتتاح این بیمارستان توسط مسئولان یک بار در اردیبهشت اعلام شد و بعد از گذشتن زمان اعلام شده تاریخ آن به مرداد ماه وعده داده شد ولی در این زمان هم افتتاح نشد که مردم را دچار سردگمی قرار کرد و مردم قرچک هنوز منتظر افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک هستند.

وعده اردیبهشت ماه

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک در ۲۲ دی ماه ۹۵ با اشاره به اینکه بخش مکانیکال بیمارستان تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته و عملیات برق رسانی نیز تا ۵۰ درصد پیش رفته است، از جدیت و اهتمام پیمانکار مربوطه قدردانی کرد.

وی بیان کرد: عملیات لوله کشی، کاشی کاری و نمای بیرونی بیمارستان به طور کامل به اتمام رسیده است.

علیزاده با تأکید بر اینکه نباید از سرعت احداث پروژه کاسته شود، از افتتاح بیمارستان در اردیبهشت ماه خبر داد.

وعده مرداد ماه

مسعود مرسلپور فرماندار قرچک در جمع خبرنگاران در ۱۱ خرداد ماه اظهار داشت: امیدواریم پس از تحویل ساختمان توسط پیمانکار و وزارت راه و شهرسازی که مجدانه پیگیر ساخت این پروژه بودند، نصب تجهیزات به زودی انجام و تا پایان مردادماه با حضور یکی از مقامات عالی رتبه دولت مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بیمارستان قرچک گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان قرچک، ۹۸ درصد پیشرفت ساختمانی دارد و برای جذب نیروهای آن از جوانان قرچک استفاده خواهیم کرد.

مروری سر گذشته بیمارستان تا کنون

مرضیه وحید دستجردی وزیر وقت بهداشت و درمان به همراه ابوالقاسمی رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تاریخ پنجم شهریورماه سال ۹۰ طی سفری به شهرستان قرچک کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی را در قرچک بر زمین زدند.

در این مراسم اعلام شد که برای احداث پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت در نظر گرفته شده که مبلغ ۱۵ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

دو روز پس از این مراسم رضا ریاحی فرماندار وقت قرچک در جشن گرامیداشت هفته دولت به مردم شهرستان نوید داد که خبرهای خوشی در بخش بهداشت و درمان در راه است و گفت: مشکل بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حیّان هم رفع شده و قول بهره برداری از آن را در زمان کمتر از سه سال داده اند و همچنین احداث بیمارستان دولتی ۶۴ تختخوابی حضرت زهرا (س) در دستور کار قرار گرفته و در حال طی مراحل ساخت است.

پس از مشکلات بودجه ای که برای کشور پیش آمد، پروژه بیمارستان قرچک با موانع متعددی روبرو شد و در حالیکه مراحل ساخت این بیمارستان توسط دولت آغاز شده بود به یکباره رها شد و پیگیری مسئولان در این زمینه نتیجه نداد.

این مسأله باعث تکاپوی مسئولان شهرستان قرچک شد و نماینده مردم شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در اجرای طرح احداث بیمارستان قرچک شد.

طی سال های اخیر مطالبه ساخت بیمارستان و مرکز درمانی مجهز در شهرستان قرچک مورد توجه قرار گرفت و مکاتبات و پیگیری های متعددی در این زمینه انجام شد بالاخره نتیجه داد تا اینکه این موضوع از سوی دولت نیز مورد موافقت قرار گرفت.

اگرچه پروژه بیمارستان شهرستان قرچک طی سال های اخیر با فراز و فرودها و موانعی روبرو شده اما بسیاری از موانع گذشته برطرف شده و پیمانکار با جدیت به دنبال تکمیل این پروژه مهم درمانی است.

مردم شهرستان قرچک امیدوارند در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک باشند که می تواند نقش مهمی را در ارتقای سرانه بهداشتی و درمانی شهرستان ایفا کند.

سفرهای متعدد مسئولان وزارت بهداشت و درمان و وزارت راه و شهرسازی به شهرستان قرچک و بازدید از این پروژه نشان دهنده اهمیت ساخت و تکمیل بیمارستان شهرستان قرچک است.

بر اساس قرارداد منعقدشده، بنیاد برکت قرار است تا پایان سال ساختمان بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک را تحویل تا مرحله بعدی تجهیز آن توسط مسئولان دنبال شود.

بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک، جز ۱۰ بیمارستانی است که توسط بنیاد برکت ساخته می‌شود. بر اساس قرارداد منعقدشده با بنیاد برکت، قرار است که این بیمارستان تا پایان سال ساخته و برای تجهیز تحویل داده شود.

موانع موجود در راه بیمارستان حل شده است

سید حسین نقوی نماینده مردم قرچک، ورامین و پیشواردر گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین با اشاره به مشکلات و موانع ایجادشده بر سر راه ساخت بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک بیان کرد: مشکلاتی بر سر زمین ایجاد شد که پس از پیگیری‌های انجام‌شده، مشکلات مربوط به زمین و اوقاف آن حل‌شد.

وی گفت: بنیاد برکت با جدیت این پروژه را در دست گرفت و بر اساس قرارداد منعقدشده، ساختمان این بیمارستان را در دست احداث قرار داد و بیمارستان دولتی قرچک رو به اتمام بوده و در حال سپری کردن ماههای و روزهای پایانی است.

نقوی افزود: شهرستان قرچک با مشکلات عدیده بهداشتی و درمانی روبرو است و راه‌اندازی بیمارستان ۹۴ تختخوابی می‌تواند بخشی از نیازهای مردم شهرستان را پاسخ دهد.

منتظر تکمیل نهایی پروژه بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک هستیم

مسعود مرسلپور در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین، در خصوص افتتاح بیمارستان یادآور شد: به دنبال افتتاح نمایشی بیمارستان نیستیم، دولت می توانست بیمارستان را در چند فاز افتتاح کند اما به نظر دولت بیمارستانی که نتواند جامع و کامل به مردم خدمات ارائه کند با افتتاحش دردی از مردم دوا نخواهد شد. به همین دلیل منتظر تکمیل نهایی این پروژه هستیم که مراحل پایانی را برای تجهیز سپری می کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک اهتمام مسئولین امر به اجرائی کردن برنامه های دولت در حوزه نظام جامع سلامت را برطرف کننده بسیاری از دغدغه‌های حوزه بهداشت و درمان در شهرستانها بخصوص شهرستان قرچک دانست.

وی در خصوص جذب نیروی بیمارستان نیز تأکید کرد: برای بیمارستان چه در بخش تخصصی و چه سایر امور، حتما از نیروی های بومی قرچک استفاده خواهد شد.

گفتنی است، مساحت بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهرستان قرچک ۸ هزار و ۳۰۰ مترمربع بوده که در چهار طبقه در دست ساخت است، همچنین این بیمارستان دارای چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.