انتخاب نتانیاهو تأکید بر سیاست‌های خصمانه تل‌آویو است

دبیرکل تشکل ابتکار ملی فلسطین انتخاب مجدد نتانیاهو به‌سمت نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی را تأکید بیشتر تل‌آویو بر ادامه دادن به سیاست‌های خصمانه خود در قبال کشورهای خاورمیانه دانست.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; دکتر”مصطفی البرغوثی” با اشاره به پیروزی حزب لیکود به‌رهبری بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی گفت: این انتخاب نمایانگر نژاد پرست بودن رژیم صهیونیستی است چراکه کابینه آینده تل‌آویو را فرد تندرو و نژادپرستی همچون نتانیاهو به‌عهده خواهد داشت. درحقیقت، انتخابات پارلمانی اسرائیل پرده از چهره رژیم صهیونیستی برداشت و این نکته را بر همگان ثبات کرد که اسرائیل یک رژیم نژاد پرست است.

دبیرکل تشکل ابتکار ملی فلسطین درخصوص پیامدهای انتخاب مجدد نتانیاهو به سمت نخست وزیری رژیم صهیونیستی گفت: این انتخاب نشان می‌دهد که بسترهای لازم برای ازسرگیری مذاکرات صلح میان فلسطینیان و اسرائیل وجود ندارد. بنابراین، باید بر روند بیهوده و شکست خورده صلح خاورمیانه نقطه پایانی گذاشت و مردم فلسطین به مقاومت خود در برابر رژیم صهیونیستی ادامه بدهند و از گروه‌های مقاومت اسلامی حمایت کنند.

وی تصریح کرد: براساس همین رویکرد یعنی مقاومت است که ما می‌کوشیم یک حالت توازن قوا میان فلسطین و رژیم صهیونیستی ایجاد کنیم. این رویکرد یک تغییر استراتژیک و راهبردی برای فلسطینیان محسوب می‌شود و این استراتژی تنها راهبرد صحیح است.

این سیاستمدار فلسطینی در پایان به دیدگاه برخی تحلیلگران مبنی بر اینکه انتخاب نتانیاهو هیچ تغییری در سیاست‌های تل‌آویو درقبال تحولات خاورمیانه ایجاد نمی‌کند، اشاره کرد و گفت: اسرائیل سیاست‌های خصمانه خود را در برابر تمام کشورهای منطقه ادامه خواهد داد و طبیعی است که انتخاب مجدد نتانیاهو به سمت نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر این سیاست تأکید بیشتری خواهد داشت.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *