مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک:

امسال ۱۷۰۰هکتار از اراضی قرچک به کشت گندم اختصاص یافته است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک گفت: امسال ۱۷۰۰هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم و هزار هکتار به جو و ۵۵هکتار از آن به کشت دانه های روغنی کلزا اختصاص یافته است.

به گزارش قرچک آنلاین; علی محمدحسینی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به حجم تولیدات سبزی وصیفی جات درقرچک و به منظور حذف واسطه و دلال از مزارع تا بازار مصرف بنا براین شد تا پایانه ای برای صادرات این نوع محصولات دراین شهرستان ایجادشود.
حسینی گفت: در کنار ایجاد پایانه برای سبزی وصیفی جات باید راهکار هایی برای برداشت گندم در این فصل و شرایط کنونی در نظر بگیریم تا کشاورزان عزیز نیز متحمل ضرر وزیان نشوند.
وی افزود:امسال ۱۷۰۰هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم و هزار هکتار به جو و ۵۵هکتار از آن به کشت دانه های روغنی کلزا اختصاص یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک با اشاره به اقدامات مناسب صورت گرفته برای مقابله با علفهای هرز و سن بیان کرد: از ادارات مربوط تقاضا داریم برای سهولت در برداشت این محصول استراتژیک کشاورزی ، نهایت همکاری را داشته باشند که برداشت و ذخیره ی آن با مشکلی مواجه نشود.
حسینی تاکید کرد: برای تعیین تکلیف تردد کمباین ها و تامین سوخت آنها از سوی شرکت پخش فراورده های نفتی جلسات هماهنگی در استان و شهرستان انجام شده و اگر طبق برنامه عمل کنیم هیچ مشکلی از این بابت نخواهیم داشت.
وی به برنامه ی در حال اجرای افزایش سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای در قرچک اشاره کرد وگفت: ۳۰هکتار از اراضی روستای ولی آباد شناسایی و مقرر گردید طبق برنامه ریزی انجام شده وصدور مجوزهای لازم این اراضی نیز به گلخانه تبدیل شوند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قرچک درپایان بااشاره به زحمات و مشارکت عشایرغیور در امور کشاورزی خاطرنشان کرد: عشایر شهرستان برای استفاده از امکانات و تسهیلات استانی مطالبه ی بحقی دارند که از امور عشایری استان میخواهیم هر چه سریعتر راهکار های بهره مندی بهتر عشایر از این امکانات را اعلام کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *