رئیس سازمان امداد و نجات هلال امر خبر داد:

امدادرسانی به ۱۱ هزار نفر از سیل‌زدگان/ سیل و آب گرفتگی در ۶ استان کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال امر از امداد رسانی به ۱۱ هزار نفر از آسیب دیدگان سیل اخیر خبر داد و گفت: متأسفانه در حادثه سیل و آب گرفتگی در ۶ استان کشور ۸ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در سیل اخیر، اظهار کرد: در سیل و آب‌گرفتگی اخیر ۶ استان کشور شامل اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد و در مجموع ۴۰ شهرستان متأثر شدند و در این مدت به ۱۱ هزار نفر خدمات امدادی ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به اسکان اضطراری ۳۵۰ نفر از سیل‌زدگان در مساجد و پایگاه‌های امداد و نجات اشاره کرد و گفت: از ۱۳ الی ۱۸ مهر ۱۴۳ نفر به مناطق امن انتقال یافتند و ۲۵۳ تیم عملیاتی شامل یک هزار و ۱۷۲ نفر مشغول خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان شدند.

وی تعداد کشته شدگان سیل اخیر را ۸ نفر عنوان کرد و افزود: متأسفانه براثر سیل اخیر سه نفر به خاطر برخورد با صاعقه و ۵ نفر غرق‌شدن در سیل جان خود را از دست دادند.

سیمی تخلیه آب از ۷۲۳ واحد مسکون رهاسازی ۱۲۳ خودرو از مسیر سیلاب، توزیع ۲۱ دستگاه چادر، سه هزار و ۶۲۰ بطری آب معدنی، سه هزار و ۶۹۰ تخته پتو، ۶ هزار و ۲۵۰ قوطی کنسروجات، یک هزار و ۵۳۰ تخته موکت ۷۰۰ کیلو خرما، و توزیع سایر اقلام غذایی مانند قند و شکر و روغن و برنج را از جمله خدمات هلال و احمر و آسیب دیدگان سیل اخیر عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *