امام جمعه شهرستان قرچک :کشور ما مستقل و آزاد است بخاطر همین مقتدر است

بشریت امروز با آگاهیهایش به سمت دین گرایش دارد و دنیا تشنه اصول انسان ساز است.

به گزارش خبرنگار قرچک آنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد : امام سجاد (ع) در مناجات شاکین عرضه می دارد : ( الهی الیک اشکو نفسا بالسوء اماره ) به تو شکایت می کنم از نفسی که همواره به بدی فرمان می دهد و یک لحظه رها یمان نمی کند ؛ تمام دستورات و اوامر و نواهی و واجبات و محرمات از سوی حضرت خالق و پیامبرش و اهل بیت عصمت و طهارت برای حفظ حرمت انسان و سعادت اوست و اگر فلسفه دین و دینداری و حفظ شئون انسانی را اگر بدانیم با جان و دل می خریم .
امام جمعه قرچک افزود : بشریت امروز با آگاهیهایش به سمت دین گرایش دارد و دنیا تشنه اصول انسان ساز است ، امام رضا (ع) فرمودند: ( ان الناس لو عملوا محاسن کلا منا لأتبعونا) اگر مردم محاسن تعالیم ما و معارف ما را می دانستند از ما پیروی می کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا اسماعیلی تاکید کرد : اگر در تحریم مقاومت امکان پذیر باشد تمام است ، میزان مقاومت به غنی بودن است و همچنین توکل و توسل با ظرفیت های موجود و تلاش ممکن و مضاعف است و ملت ما با ظرفیت های بی بدیلش سست نمی شود و همچنان مقاومت می کند ولی عده ای فقط تماشا چی اند واز فرصتها استفاده می کنند.

اسماعیلی با بیان که مردم نگران گرانی اند خاطرنشان کرد : حضرت آقا هفت سالی است مدام تذکر می دهند و نگران اند ، شما باید پاسخ دهید ؟ چون مسئولین دولتی و مجلس را شما سرکار آورده اید ، از آدمیهایتان بپرسید چه کردند ؟ بعد از چهل سال در همه جا مسئولیت داشتید ، کارشکنی کردید ، به نقشه های دشمن کمک کردید ، زمینه های فتنه را بوجود آوردید ، امروز طلب کارید؟!

وی افزود : اما امروز که استکبار به زانو در آمد ، جرأت مقابله با نیروهای مسلح ما را ندارند ، بدنبال بهانه است و قطعنامه است تا مجوز حرکتهای کشتی های ما را بگیرد حال شما دهان باز کردید، ما به ورشکسته های سیاسی و بی عرزه و وابسطه و اشرافی اجازه حیات مجدد نخواهیم داد و تمام کسانی که ما را تا دم مرگ بردند حال امروز دم از دوستی میزنند چرا؟ واقعاً دوست شدند خیر دوست نشده اند ، رهبر عزیز فرمودند: دشمن به ضعف اقتصادی وضعیت دفاعی ما چشم دوخته است باید محکم شد ، باید به ارزشها بهاء داد ، به اصول بهاء داد اگر گفته شود ارزشها را رها کنید تا مشکلات حل شود این نهایت جهالت و غفلت و بیچارگی است.
امام جمعه در ادامه افزود : این همان هدف اصلی دشمن است که با عوامل نفوذ حرکت می کند، دشمن ما ظالم است ، خبیث است ، شیطان بزرگ است ، مکار است ، دروغگو است ، بی رحم است ، احمق است ، به دنبال قطعنامه جدید علیه ایران است و این بار هم اروپائیها هم همراهی نکردند، آمریکای امروز همان آمریکای سال ۶۷ است که ۲۹۰ نفر بی گناه را در دریا پر پر می کند بعد می گوید اشتباه شده است و بلافاصله فرمانده ناوش مدال شجاعت دریافت می کند .
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت : با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی ما نتیجه مدیریت اشرافی و بی دردی و بی توجهی به اصول است ، برعکس اقتدار ما در عرصه های علمی و فناوری و نظامی نتیجه مدیریت جهادی و انقلابی است و ملت ما ، ملت نبرد و مقاومت و مجاهدت است.
وی در پایان تاکید داشت : کشور و ملت ما اهل بصیرت است و هیچگاه مغفول نمی شود ، مرعوب نمی شود ، معیوب هم نمی شود.
کشور ما مستقل و آزاد است بخاطر همین مقتدر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *