اقدامات اساسی برای تسریع در اجرای پروژه فاضلاب شهری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران از پیگیری ها و انجام اقدامات اساسی برای تسریع در اجرای پروژه فاضلاب شهرستان قرچک خبر داد.

به گزارش قرچک آنلاین; به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، علیرضا کارگری طی گفتگویی با خبرنگاران به تشریح اقداماتی که در خصوص اجرای پروژه فاضلاب قرچک صورت گرفته پرداخت و گفت: مشکل فاضلاب شهری قرچک و روستاهای حومه از مشکلات زیربنایی شهر بوده و خوشبختانه وزارت نیرو از سال ۸۷ مطالعات ایجاد طرح فاضلاب این شهر و حومه را در قالب طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهری مصوب کرد.

وی افزود: اکنون پس از حدود هفت سال، ۳۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و دو کیلومتر خطوط انتقال و تملک زمین انجام شده است.

این مسئول بیان کرد: در جلسه ای که با مسئولان شهرستانی و استانی صورت گرفت مشخص شد اجرای فاز اول این طرح که به اعتبار ۲۳۴ میلیاردی نیاز دارد صرفا با یک منبع مالی امکان پذیر نیست و علاوه بر این، رشد جمعیتی این منطقه و وجود شهرک صنعتی، زمین های کشاورزی، قطب اشتغال و انتقال صنایع از تهران به قرچک، نیاز این شهرستان به شبکه فاضلاب را ضروری تر می کند.

وی با اشاره به اینکه محدودیت منابع آبی و رقابت در مصرف در بخشهای مختلف دشت ورامین و جنوب تهران باعث شده سالانه بیش از دو متر افت سفره ها را شاهد باشیم، به ضرورت اجرای شبکه های فاضلاب در شهرها اشاره کرد و ادامه داد: یکی از راهکارهای این بخش علاوه بر مزایای زیست محیطی استفاده از پساب در گردش آب است. این پساب برای استفاده از قطب صنعتی و کشاورزی بایستی مورد استفاده قرار گیرد.

کارگری یادآور شد: خوشبختانه در نیمه دوم امسال مجوز احداث تصفیه خانه به مدت سه سال دوره ساخت و ۲۵ سال دوره بهره برداری اخذ و تشریفات مناقصه نیز انجام شد.

وی با بیان اینکه حمایت های خوبی از سوی فرماندار فعلی قرچک به عنوان بالاترین مقام سیاسی و اجرایی شهرستان و معاونان عمرانی و سیاسی فرمانداری و سایر ادارات در راستای اجرای این پروژه و در اولویت بودن آن صورت گرفته و اکنون نیز در حال اجراست، اضافه کرد: گام اول بسترسازی برای این پروژه هماهنگی های بین بخشی بود که خوشبختانه در منطقه به وجود آمد و همواره برنامه ریزی ها وجود داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران گفت: تا کنون ۳۵ کیلومتر از طول اجرای فاضلاب و دو کیلومتر از خطوط اصلی انجام شده است.

وی افزود: امید است کلیه خطوط اصلی به طول ۶۲ کیلومتر با استفاده از اعتبارات عمومی دولت و به واسطه پیگیری های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و فرماندار شهرستان قرچک در بازه زمانی سه سال اجرا شود و طرح فاضلاب شهری به انضمام ۵ روستا که در حوزه خدمات شهری هستند با برنامه ریزی صورت گرفته و با حمایت ها و تخصیص اعتبارات به صورت بنیادی حل شود.

انهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *