حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
افزایش ۸۰ درصدی مناقشات با کشورهای همسایه در دولت یازدهم/ عزت پاستورت ایرانی کجاست؟!
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۴۰
شناسه : 66283

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ابتدای دولت یازدهم ما از ۱۵ همسایه جمهوری اسلامی ایران با سه کشور مناقشه داشتیم و با مابقی مناسباتمان خوب بود، در حالی که امروز با همه این کشورها مناقشه داریم.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; «سید حسین نقوی حسینی» در گفت و گو با رودآور در پاسخ به این سوال که آیا دولت یازدهم در سیاست خارجی موفق بوده یا خیر، گفت: آماری وجود دارد که غیرقابل انکار نیست، در ابتدای دولت یازدهم ما از ۱۵ همسایه جمهوری اسلامی ایران با سه کشور مناقشه داشتیم و با ۱۲ کشور مناسبات خوب، در حالی که امروز متأسفانه با هر ۱۵ کشور مناقشه داریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: یعنی به جای آن که روابطمان بهبود بخشیده شود با مشکلات جدی روبرو هستیم و یا در عرصه بین المللی هم شاهد عهدشکنی ها و نقض ها هستیم، بنابراین من اعتقاد دارم در این حوزه موفق نبودیم.

دبه درآوردن خصلت امریکایی هاست، ما نباید در برجام به امریکا اعتماد می کردیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به موضوع برجام هم اشاره کرد و افزود: همان موقع هم می دانستیم که در این توافق شاهد دبه درآوردن زیاد امریکایی خواهیم بود، چرا که امریکایی های قابل اعتماد نیستند و روشن بود که از ابتدا آن ها گفت و گویی می کنند که بنا ندارند به آن تعهدات عمل کنند.

نقوی حسینی عنوان کرد: حال امروز شاهد این بد عهدی ها، نقض عهدها و مانع تراشی ها بر سر اجرای برجام هستیم، چون جنس امریکایی ها این طور است و آن ها عهد شکن هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب قبل از مذاکرات فرمودند که ما به امریکایی ها اعتماد نداریم، آن ها دولت عهدشکنی هستند، بنابراین آن ها خصلتشان همین گونه است و ما باید حواسمان را جمع کرده و به نحوی عمل می کردیم که امروز دچار این مشکلات نشویم.

عزت پاستورت ایرانی کجاست؟!/در حوزه سیاست خارجی با مشکل مواجه هستیم

نقوی حسینی در ادامه به موضوع عزت پاستورت ایرانی هم اشاره کرد و افزود: بنده نه به عنوان یک منتقد بلکه به عنوان یک تحلیلگر می گویم که با وجود قول و قراری که روحانی گذاشت که پاستورت ایرانی عزت پیدا کند و یا اینکه ملت ایران در عرصه های بین المللی عزت می یابند و مناسبات بین المللی ما بهبود بخشیده می شود و حتی این موضوع را یکی از عوامل موفقیت خودشان در حوزه سیاست خارجی می دانستند، اما امروز در حقیقت در حوزه سیاست خاجی با مشکل مواجه هستیم.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.