حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
افزایش نرخ بیکاری از ۱۰ درصد به ۱۲/۵ درصد/ یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بر آمار بیکاران در یکسال گذشته افزوده شد!
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
شناسه : 66830

کارشناس مسائل اقتصادی در بررسی عملکرد اقتصادی دولت در زمینه تولید و اشتغال گفت: دولت یازدهم علی رغم کارهای پراکنده ای که در زمینه تولید و اشتغال داشته متاسفانه از کارنامه مورد قبولی برخوردار نبوده، علت این امر عدم اعتقاد مسئولین دولت یازدهم به امر تولید داخلی و اشتغال است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعی  قرچک آنلاین; حجت الله عبدالملکی ، استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) و کارشناس مسائل اقتصادی ، در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در بررسی عملکرد اقتصادی دولت در زمینه تولید و اشتغال گفت: دولت یازدهم علی رغم کارهای پراکنده ای که در زمینه تولید و اشتغال داشته متاسفانه از کارنامه مورد قبولی برخوردار نبوده، علت این امر عدم اعتقاد مسئولین دولت یازدهم به امر تولید داخلی و اشتغال است.

 

وی در تشریح کارنامه اقتصادی دولت یازدهم در زمینه تولید و اشتغال بیان کرد: نگاهی که دولت در این زمینه ها داشته است تا کنون نگاه به غرب بوده و تمام سیاست های اقتصادی خود را بر اساس سیاست های خارجی و نگاه به غرب تنظیم کرده است؛ همانطور که می دانیم در دولت یازدهم بیشتر واردات را به کشور داشتیم این امر نشان دهنده ی این است که دولت برای رفع نیاز های خود بجای اتکا به توان و تولید داخلی به خارج از کشور چشم دوخته است.

 

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق ادامه داد: بر قراری ارتباط با غرب برای رفع تمام نیاز های کشور یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم بوده است ؛ بنابراین کشوری که برای رفع نیاز های خود به کشور های غربی چشم دوخته آیا می تواند برای تولید و اشتغال داخلی کشور برنامه ای داشته باشد ؟

 

عبدالملکی در ادامه با اشاره به موضوع خام فروشی نفت نیز بیان کرد: دولت متاسفانه بجای اینکه نفت خام را فراوری کند و ارزش افزوده در آن ایجاد کند آنرا به صورت خام در اختیار کشور های دیگر قرار می دهد ، امروز می گویند بیشترین فروش نفت را داشتیم و به آن افتخار هم می کنند، زمانی باید افتخار کنند که بجای خام فروشی فراورده های نفتی را در اختیار کشور های دیگر قرار دهند.

 

وی با بیان اینکه دولت در طول چهار سال عمر خود سیاست های غلط اقتصادی را در کشور پیاده کرد اظهارداشت: بر اساس سیاست های نادرستی که دولت در طول این چهار سال عمر خود در زمینه اقتصادی کشور پیاده کرد، متاسفانه نرخ بیکاری از ۱۰ درصد به ۱۲/۵ درصد افزایش پیدا کرد که در نتیجه این امر یک میلیون و سی صد هزار نفر بر امار بیکاران کشور در سال جاری افزوده شده است.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص احیای واحد های تعطیل و نیمه تعطیل در دولت یازدهم تصریح کرد: امروز دولت ادعا می کند که وام های زیادی را در اختیار واحد های صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل قرارداده است، در حالی که اصلا در این دولت وامی به عنوان وام احیای واحد های صنعتی به آنان اعطا نشده است.

 

عبدالملکی ادامه داد: دولت وام هایی را که از گذشته باید به این واحد ها داده می شد را امروز به نام وام احیای واحد های صنعتی به انان اعطا می کند و به نام خود تمام می کند ؛ در حالی که این ها وام هایی بود که دولت از قبل باید به این واحد ها اعطا می کرده که نکرده است و امروز به نام وام احیا به انان اعطا  می کند.

 

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.