افزایش قیمت انرژی هم به آلودگی هوا پایان نداد!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه نشان داده با افزایش قیمت حامل های انرژی از سوخت بصورت مطلوب استفاده بهینه ای نشد همچنین در روند کنترل آلایندگی هوا نیز اتقاق قابل توجهی نیافتاد.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; اسماعیل جلیلی اظهار داشت : باید پذیرفت برای تامین منابع مالی پرداخت یارانه های نقدی از دو راهکار افزایش قیمت حامل های انرژی و راهکار حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند راهکار دوم بهتر است به دلیل اینکه در این چند سال عملاً شاهد این بودیم که با افزایش قیمت حامل های انرژی از سوخت به شکل محسوس و مطلوب، استفاده بهینه ای نشد و علاوه بر این، حتی در روند کنترل آلایندگی هوا نیز اتقاق قابل توجهی نیافتاد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، افزود:بر اساس قانون هدفمندی دولت مکلف است یارانه ها را به اقشار نیازمند اختصاص دهد که البته دولت برای انجام این مهم تاکنون گام های موثری برداشته و علاوه بر حذف خانوارهایی که از دریافت یارانه نقدی بصورت داوطلبی انصراف دادند، به ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز یارانه پرداخت نمی شود.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به منابع محدود برای پرداخت یارانه نقدی باید اولویت بندی هایی در این زمینه صورت گیرد و طبقه بندی خانوارهای نیازمند برای دریافت یارانه نقدی باید بر اساس اطلاعات دقیق انجام شود.

منبع: فرجام

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *