اعلام آمادگی شهرداری و شورای شهر جوادآباد برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب شهری

نشست هم اندیشی اجرای طرح «هدایت و تصفیه فاضلاب شهری جوادآباد» برگزار شد و طی آن، شهرداری و شورای شهر جوادآباد برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

به گزارش قرچک آنلاین قرچک; این نشست با حضور علیرضا کارگری مدیرعامل آبفا جنوبشرقی استان تهران، مهدی کچویی شهردار، حمزه موج بافها کچویی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جوادآباد، صبح یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۴ در سالن کنفرانس شورای شهر برگزار شد.

مدیرعامل آبفا جنوبشرقی استان تهران در این جلسه، جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی، ارتقای بهداشت و استفاده دوباره از آب در صنعت را از جمله مزایای طرح فاضلاب شهری دانست.

علیرضا کارگری با بیان اینکه طرح فاضلاب در بسیاری از شهرستان ها آغاز شده است، گفت: با مدیریت صحیح و تکیه بر کار کارشناسی و قانونی در این زمینه، می توان خدمات دو چندانی به همشهریان نمود.

وی پالایش و استفاده مجدد از پساب فاضلاب را ضروری دانست و ادامه داد: آبی که در شهرها مصرف می شود، جهت برآورده ساختن ضوابط آب آشامیدنی باید تصفیه شود، اما آب آشامیدنی تنها شاخه ای از کل نیاز روزانه یک شهر را در بر می گیرد و قست باقی مانده از مصرف، اعم از آبیاری و کشاورزی، نیازمند درجه پایین تری از کیفیت است.

مدیرعامل آبفا جنوبشرقی استان تهران تصریح کرد: معمولاً آبی که برای اهداف غیرآشامیدنی مانند آبیاری استفاده می شود، از همان آبی تأمین می گردد که جهت شرب فراهم شده است، لذا اگر بتوان پساب اصلاح شده را جهت مصارف غیر آشامیدنی به کار برد آنگاه ذخایر آب موجود، نیازمندی جمعیت بیشتری را برطرف خواهد کرد.

طرح اجرای فاضلاب  شهری جوادآباد (2)

شهردار جوادآباد نیز در ادامه این نشست، ضمن مثبت ارزیابی نمودن طرح فاضلاب شهری از مسئولان طرح فوق قدردانی کرد و افزود: این طرح از لحاظ بهداشتی، زیست محیطی و ایجاد منابع جدید آبی حائز اهمیت است.

مهدی کچویی اظهار داشت: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر جوادآباد از هیچ گونه کمکی فروگذار نخواهند کرد تا بتوان این طرح را که از فاضلاب های خانگی جلوگیری و کمک به بهداشت شهری می نماید، اجرایی شود.

لازم به ذکر است، در ادامه این جلسه نیز رئیس و اعضا شورای اسلامی شهر جوادآباد، حمایت خود را از طرح فوق اعلام و از طرح فاضلاب شهری جوادآباد استقبال کردند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *