مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت پانزده خرداد قرچک:

اعزام گروه جهادی قرچک به مناطق محروم فیروز کوه

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت پانزده خرداد قرچک گفت: گروه جهادی جاوید الاثر سید احسان میر سیار شهرستان قرچک به روستای درده فیروز کوه اعزام شدند.

به گزارش قرچک آنلاین; سروان حسن فلاح مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت پانزده خرداد قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: گروه جهادی جاوید الاثر سید احسان میر سیار شهرستان قرچک به روستای درده فیروز کوه اعزام شدند.

وی گفت: این گروه با اولویت حاشیه نشینی اعزام می شوند و قرار است، ظرف ۱۰ روز کارهای فرهنگی و عمرانی در این روستا انجام دهند.

فلاح افزود: محرومیت زدائی از چهره روستاها با اندک امکانات و تجهیزات موجود روحیه انقلابی گری می خواهد و باعث می شود تا مردم روستاها در کنار جهادگران بسیجی برای عمران و آبادانی منطقه خود تلاش کنند…

وی ادامه داد: این طرح که همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال به محرومان و حاشیه نشینان کمک رسانی می کند و حضور این گروه‌ در مناطق محروم آثار و برکات ارزشمندی برای شرکت کنندگان در این طرح‌ها و اهالی روستاها به همراه دارد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت پانزده خرداد قرچک تصریح کرد: تعمیر و مرمت مساجد، ساخت سرویس بهداشتی و حمام، تعمیر و مرمت منازل در مناطق محروم، تعمیر پل، احداث جوی انتقال آب کشاورزی، تقویت روشنایی معابر روستایی و فعالیت‌های عمرانی این گروه‌ جهادی است.

وی با اشاره به مسایل فرهنگی در مناطق محروم و روستائی، بیان کرد: شرایط امروز جامعه روستائی با سال های نه چندان دور به شدت فرق کرده است و به دلیل نفوذ اطلاعاتی و توسعه فضاهای مجازی، لزوم انجام کارهای فرهنگی با محوریت تقویت بینان خانواده لزوم فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در این مناطق را ضروری کرده است.

فلاح در پایان خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی کار بسیار مهمی است که باید تقویت شود و جهادگران را با مشکلات، آداب، رسوم و سطح زندگی مستضعفین جامعه آشنا می‌کند و بر شیوۀ تفکر و منش جوانانمان تاثیر می گذارد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *