فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک:

اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی مانند یک کلاس درس مفید است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک گفت: اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی می تواند مانند یک کلاس درس برای جوانان و نوجوانان ما مفید باشد و به بینش آنها در خصوص دستاوردهای جنگ هم کمک کند.

به گزارش قرچک آنلاین; کاروان راهیان نور شهرستان قرچک صبح امروز متشکل از ۲۴۰ نفر دانش آموزی پسر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
سرهنگ حسین حیدری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک در جمع دانش آموزان اعزامی راهیان نور اظهارداشت: جنگ تحمیلی و دوران هشت سال دفاع مقدس یکی از سخت ترین و البته مهمترین دوره های تاریخی کشور پس از انقلاب اسلامی ایران بوده است، دورانی که در آن ایران به ظاهر مورد تجاوز رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام قرار گرفت اما در واقع ملت غیور این مرز و بوم هشت سال در مقابل تمام دنیای استکبار ایستادگی کردند.

IMG_6888
وی گفت: ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد با همکاری اداره آموزش ‌و پرورش شهرستان قرچک هرساله در راستای پیشبرد اهداف مقدس نظام و همچنین زنده نگه‌داشتن نام و راه شهدا اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی کشور را در دستور کار خود دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک بیان کرد: اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی می تواند مانند یک کلاس درس برای جوانان و نوجوانان ما مفید باشد و به بینش آنها در خصوص دستاوردهای جنگ هم کمک کند.
وی افزود: در این دوره ۲۴۰ نفر از دانش‌آموزان به همراه جمعی از مربیان آموزش دفاعی، فرهنگیان، روحانیون و راویان دفاع مقدس با ۶ دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.
حیدری خاطرنشان کرد: این دوره از اردوهای راهیان نور ویژه پسران است که دانش‌آموزان در مدت سه روز از مناطق عملیاتی بازدید خواهند کرد.
وی گفت: هدف از اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است و همچنین دانش آموزان با دیدن مناطق جنگی بصیرت خود را نسبت به توطئه‌های دشمن تقویت کنند.

_MG_6872
در ادامه آقای اسلامجو مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان قرچک با اشاره به این همراه با کاروان‌های دانش‌آموزان یکی از راویان هشت سال دفاع مقدس نیز اعزام می‌شود، گفت: تمام تلاش ما این است که نسل امروز انقلاب با معارف دفاع مقدس آشنا شوند.
وی بیان کرد: انقلاب ما تنها از طریق جان فشانی های جوانان به بار نشست و پس از آن هم به تاسی از نهضت سرخ عاشورایی و تربیت زینب گونه ای که مادران ما انجام دادند جوانان توانستند در دوره جنگ تحمیلی به موفقیت دست یابند.
اسلامجو گفت: امروز امنیتی که در کشورمان داریم به برکت ایثارگرهای رزمندگان و خون پاک شهداست که با نثار جان خود زمینه ساز اقتدار و سرافرازی کشور شدند.

_MG_6877 IMG_6894

وی تاکید کرد: امروزه جمهوری اسلامی ایران در جهان می درخشد، که این بخاطر برکت خون پاک شهدا، ایثارگران، رهبری های امام راحل و مقام معظم رهبری است
مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان قرچک افزود: مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، مظهر ایمان و شهادت و معطر به عطر شهدا و خون پاک و مطهر آنان و تداعی کننده کربلای ایران است.
وی در پایان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب افزود: دوران دفاع مقدس برای ما قسمتی از تاریخ انقلاب اسلامی است که به عنوان گنجینه تمام نشدنی محسوب می‌شود.

IMG_6900 IMG_6907 IMG_6914 IMG_6917 IMG_6920
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *