نقوی حسینی:

اعدام بابک زنجانی نوید ایجاد امنیت برای اقتصاد کشور است/ منسوب کردن مفسدان اقتصادی به دولت ها مشکلی را حل نمی کند

نماینده مردم پیشوا، ورامین و قرچک در مجلس شورای اسلامی معتقد است که تائید حکم اعدام بابک زنجانی نوید امنیت برای اقتصاد کشور و نا امنی برای مفسدان اقتصادی و دست اندازان به بیت المال است.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به تایید حکم اعدام بابک زنجانی از سوی دیوان عالی کشور،گفت: صدور حکم قاطع در مقابل مفسد اقتصادی نوید این را می دهد که مفسدان اقتصادی در کشور احساس امنیت نکنند و درست هم همین است.

وی افزود:این حکم نشان می دهد که قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت و محکم و قاطع می ایستد و امیدواریم در پرونده های بعدی نیز شاهد همین قاطعیت باشیم و با این گونه مفسدان برخورد قاطع شود و برای آن ها اشد مجازات درنظرگرفته بشود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطول شدن صدور این حکم جای گلایه دارد ،چراکه اثر آن از بین می رود،خاطرنشان کرد: وقتی در حال حاضر و بعد از ۳ سال حکم بابک زنجانی تائید می شود،باید تلاش کرد و موضوع را به ذهن مردم آورد که موضوع اتهامی این مفسد اقتصادی چه بوده و چرا محکوم به اعدام شده است؛ از این رو، باید دستگاه قضا تمهیداتی را پیش بینی کند که از مطول شدن صدور حکم های این چنینی جلوگیری شود.

منسوب کردن مفسدان به این دولت یا آن دولت مشکلی را حل نمی کند

وی همچنین در پاسخ به ادعاهای متهم در دادگاه مبنی براینکه ” من ویترین یک گروه بودم” ،گفت: این ادعاها باید در قوه قضائیه بررسی شود؛ولی معمولا افراد پس از اینکه متهم می شوند قصد دارند به هر شکلی افراد دیگر را مقصر بدانند.

نقوی حسینی همچنین درباره انتساب بابک زنجانی به دولت گذشته،تاکید کرد:فساد اقتصادی، فساد است و منسوب کردن مفسدان به این دولت یا آن دولت مشکلی را حل نمی کند و همه باید با مفسد اقتصادی از هر جریان و دولتی که باشد مبارزه کنند و پرداختن به این موضوع که این فساد در کدام دولت رخ داده حاشیه قضایا است؛اما متن قضیه باید مقابله با فساد باشد.

گفتنی است؛ معاون نظارت دیوان عالی کشور امروز از تأیید حکم اعدام بابک زنجانی در شعبه رسیدگی کننده در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت:در خصوص متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده شعبه بررسی کننده حکم صادر شده را نقض کرده است.

منبع: خانه ملت

پایان پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *