معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ورامین:

اعتیاد به مواد مخدر اثرات منفی زیادی در زمینه سرقت، طلاق و بزه کاری را به همراه دارد

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ورامین گفت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین آسیب اجتماعی است که اثرات منفی زیادی نظیر سرقت، طلاق و بزه کاری به همراه دارد.

به گزارش قرچک آنلاین; همایش پشگیری از مواد مخدر روز چهارشنبه با حضور مربیان پرورشی مدارس و مبلغان علوم دینی در سالن همایش های اداره تبلیغات اسلامی ورامین برگزار شد.

عباسعلی سعیدیان معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ورامین در این همایش اظهار داشت : اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین آسیب اجتماعی است که اثرات منفی زیادی نظیر سرقت، طلاق و بزه کاری به همراه دارد.
وی افزود : اعتیاد به مواد مخدر از جمله آسیب هایی است که هر روز شکل و شیوه خود را تغییر می دهد و با شرایط روز ، افراد مختلف را مبتلا می سازد ، در این شرایط عدم آگاهی نسبت به این پدیده شوم ، می تواند عواقب جبران ناپذیری بر خانواده و جامعه به همراه آورد.


وی با تأکید بر این که مهمترین راه برای مقابله با اعتیاد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به خانواده هاست افزود : برخی از خانواده ها با این استدلال که بیان مسأله اعتیاد و به زبان آوردن نام مواد مخدر ، ممکن است جوانان را به مصرف مواد مخدر ترغیب کند ، از بیان اثرات سوء آن به فرزندان خودداری می کنند در صورتی که امروز جوانان بیش از هر زمان به اطلاعات صحیح نیاز دارند.
سعیدیان تصریح کرد:اگر خانواده ها خود با مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی جدید که برخی از آن ها با نام های وسوسه کننده و گول زننده در دسترس افراد قرار دارد آشنا شوند ، می توانند جوانان خود را نیز آگاهی بخشیده و از ابتلای آنان به این پدیده شوم جلوگیری کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *