حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 5 رمضان 1444 Sunday, 26 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده به زودی تصویب می شود
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
شناسه : 68988

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت:اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا شش ماه دیگر تصویب می شود که با محورهای اقتصاد مقاوتی، اشتغال و تولید مطابقت دارد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; محمدرضا پور ابراهیمی شامگاه شنبه در نشست خبری، اظهار کرد: انتخابات رییس جمهوری با حضور گسترده مردم به اقتدار ملی تبدیل شد و مردم به فرمان رهبر برای مشارکت هر چه بیشتر در پای صندوق رای به عرصه ملی آمدند.

وی افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات برگ زرینی بر تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود که نشان دهنده وحدت، همدلی و همراهی در جامعه در حوزه های مختلف است.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه تیم دولت باید چه شرایطی داشته باشد و الزامات کابینه چه باشد؟ گفت: موضوع اقتصادی باید مهم ترین مولفه دولت روحانی باشد به گونه ای که  ترکیب اعضای تیم اقتصادی از اصلی ترین تیم های تخصصی در دولت خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اشکالات و نقاط ضعف هم در دولت قبل بود که باید برطرف شود و این در حالی است که یکی از آن عدم انسجام و هماهنگی تیم کابینه اقتصادی بود.

لزوم وجود وحدت در تیم اقتصادی دولت دوازدهم

وی با اشاره وجود تفاوت دیدگاه معنا دار در تیم اقتصادی دولت قبل بیان کرد: انتظار می رود این تیم هماهنگ و وحدت داشته  باشند وگرنه تصمیمات دولت دچار چالش خواهد شد.

وی با بیان اینکه جوانگرایی در تیم اقتصادی دولت یکی از ضروریت های این دولت است، افزود: استفاده از تیم جوان، علمی  و دارای تجربه اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: جایگاه بانک، اقتصاد، صنعت و معدن، سازمان برنامه و بودجه و  تامین اجتماعی باید پنج اولویت کابینه دولت جدید باشد.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه هیچ دولتی موفق نخواهند بود مگر اینکه رویکرد تعاملی با سایر قوا داشته باشند، ادامه داد: ما هم در مجلس اعلام کردیم در راستای حل مشکلات اقتصادی با تمام ظرفیت  آمادگی داریم و کوتاهی نخواهیم کرد.

 ۵ محور اقتصادی در دستور کار مجلس

وی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت مجلس و کمیسیون اقتصادی حل مشکلات اقتصادی خواهد بود، بیان داشت: ۵ محور اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح نظام بانکداری، قانون مناطق ازاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور، قاچاق کالا و ارز و اصلاح قانون گمرک پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: هفت منطقه به هشت منطقه ازاد اقتصادی تبدیل شده و هم اکنون  ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است.

پور ابرهیمی یکی از مشکلات اصناف و بازاریان را  قانون مالیات بر ارزش افزوده دانست و گفت: در راستای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده طی شش ماه آینده با ورود کمیته مالیاتی لوایح اصلاحی تصویب خواهد شد که با محورهای اقتصاد مقاوتی، اشتغال و تولید مطابقت دارد.

۶۶۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی کرمان

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان اینکه موضوع برنامه ششم توسعه با کش و قوس فراوان با یکسال تاخیر به  تصویب رسید، افزود: دولت اعتقادی به ارائه برنامه ششم توسعه نداشت و بعد از مدتها اصرار با توصیه مقام معظم رهبری کار تدوین برنامه ششم  توسعه با ۱۲۴ماده به تصویب رسید.

وی ادامه داد: اولویت برنامه اقتصادی دولت آینده باید اجرای بند بند برنامه ششم توسعه باشد و از همه مدیران اجرایی استان می خواهیم که هرچه زودتر با تشکیل کار گروههایی برش استانی برای اجرای هر چه بهتر برنامه ششم توسعه کوشا باشند.

 وی با بیان اینکه دانستن احکام اجرایی برنامه ششم توسعه توسط رسانه ها باعث مطالبگری شما  از مدیران اجرایی می شود، اظهار کرد: یکی از اقدامات برنامه ششم با کمک استاندار ظرفیت اعتبارات عمرانی کشور از ۱۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافت به گونه ای که بودجه عمرانی ما امسال ۶۶۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

منبع: مهر

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.