حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 18 شوال 1443 Thursday, 19 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
استفاده نکردن از سرویس های غیرمجاز بهترین راه فرهنگ سازی در بین خانواده ها است
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
شناسه : 100786

شهردار قرچک گفت: استفاده نکردن از سرویس های غیرمجاز در مدارس بهترین راه و روش فرهنگ سازی در بین خانواده ها است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; محسن خرمی شریف در جلسه توجیهی رانندگان سرویس مدارس شهرستان قرچک اظهار داشت: مبحث سرویس مدرسه با توجه به نوع فرهنگی که در جامعه اسلامی داریم از مقوله های مهمی برای تمام دستگاهی محسوب میشود.
وی افزود: مبحث سرویس مدرسه از اهمیت فوق العاده بالایی برای دستگاه های اجرایی مانند آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، راهور و همچنین شهرداری برخورددار است‌.
شهردار قرچک خاطر نشان کرد: این سه ارگان سه ضلع یک مثلث هستند که اگر یکی از این سه ضلع وجود نداشته باشند و یا در شرایط اجرایی نتوانند کار خود را به نحو مقتضی پیش ببرند، مطمئنا آن مثلث شکل نمیگیرد و مشکلاتی برای این مجموعه ها ایجاد خواهد کرد.
خرمی شریف گفت: سرویس مدرسه علاوه بر ضوابط و قوانینی که میتواند برای مجموعه های اجرایی داشته باشد، مهم ترین بحث اجرایی سرویس مدرسه اعتقاد اسلامی و نوع پذیرش تربیتی میباشد.
وی افزود: اگر اعتقاد قلبی و اسلامی در ما وجود داشته باشد دانش آموزانی که از سرویس مدرسه استفاده میکنند را فرزندان خود میدانیم. با این رویکرد که میتوانیم یک خدمات رسانی خوب در پی داشته باشیم.
این مدیر شهری تصریح کرد: ما مطمئنا سرویس مدارس غیر مجاز که بدون آن استانداردهای اصلی مجموعه پلیس راهور، شهرداری و آموزش و پروش میتوانند تعیین کنند ندارند. یکی از این ابعاد برخورد است. تشکیل جلسات با خانواده های دانش آموزان میتواند نقش بسزایی داشته باشد.
خرمی شریف گفت: ما اگر بتوانیم فرهنگ سازی را در خانواده ها داشته باشیم که اهمیت ویژه ای برای سرویس مدارس و فرزندانشان قائل شوند، آنها به سمت سرویس های غیر مجاز نخواهند رفت.
شهردار قرچک افزود: شاید قسمتی از این فرهنگ سازی کوتاهی از طرف ما باشد. یعنی نتوانستیم در بین خانواده ها فرهنگ سازی کنیم که هر کسی را به عنوان سرویس مدارس فرزندانشان انتخاب نکنند. ولی انشاالله با برنامه ریزی های مدون هم در مجموعه آموزش و پرورش، راهور و شهرداری به این جمع بندی برسانیم که از کسی استفاده کنند به عنوان سرویس مدرسه که استانداردهای مخصوص را داشته باشند.
وی بیان داشت: استفاده نکردن از سرویس های غیرمجاز در مدارس بهترین راه و روش فرهنگ سازی در بین خانواده ها است. اگر این مهم انجام شود روند خوبی را در پیش خواهیم داشت.
خرمی شریف خاطر نشان کرد: ما در سال گذشته ۲۰۰ دستگاه سرویس مدارس در شهرستان قرچک داشتیم. خیلی عدد کمی است، اما امسال با پیشرفت به ۳۹۴ دستگاه رسیده است. اما کافی نیست.
شهردار قرچک گفت: قطعا مشکلاتی در این سه دستگاه وجود دارد که باید بررسی و حل شود. در صدور پروانه ها سختگیری نکنیم، مباحث مالی را تسهیل دهیم و زمینه امنیت هم باید بررسی شود.
وی در پایان اظهار کرد: سرویس مدرسه باید قلبی و دلی باشد، اولین چیزی که به آن میرسیم ایمنی و تامین امنیت جانی برای دانش آموزان است.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.