روحانی در سرخه:

از زبان سرخه ای در مذاکرات هسته‌ای استفاده کردیم/ آب سالم تا تابستان ۹۹ به سرخه می رسد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از افتخارات ما زبان زیبای محلی است، گفت: در زمان جنگ همیشه بیسیم‌چی‌ها از زبان سرخه ای استفاده می‌کردند که ما هم در مذاکرات هسته‌ای از این زبان استفاده کردیم.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; به نقل از مرآت، حسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی ظهر چهارشنبه در ادامه سفر هیئت دولت به استان سمنان و در بدو ورود به شهرستان سرخه بر سر مزار والدین خود حاضر شد.

روحانی پس از حضور در سرمزار والدینش به دیدار مردم زادگاهش در حسینیه شهدای شهرستان سرخه رفت.

از زبان سرخه ای در مذاکرات هسته‌ای استفاده کردیم/ آب سالم تا تابستان ۹۹ به سرخه می رسد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور در این دیدار با بیان اینکه یک واقعیت است که انقلاب در استان سمنان از سرخه شروع شد، گفت:  افرادی بودند که دهها نوبت دستگیر شدند و به زندان رفتند اما مقاومت کردند.

روحانی با بیان اینکه سرخه محل سرزمین آیت الله نطنزی و فیض است، اظهار کرد: در کنار مزار شهیدان این جا احساس کوچکی و افتادگی می کند که با چه شرایط سختی از انقلاب ایران دفاع کردند.

وی ادامه داد: مردم سرخه همان‌طور که در دوران جنگ گردان‌ها را به جبهه می‌آوردند و فرزندان خود را با افتخار در راه خدا تقدیم می‌کردند، امروز نیز در میدان حضور دارند و باید به خواسته‌ها و نیازمندی‌های آنها توجه شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دیار کویر دیار تشنه است و مردم از مسئولین آب آشامیدنی و پایدار می‌خواهند، گفت: وزیر نیرو به مردم قول می دهد که تا تابستان ۹۹ آب سالم به سرخه خواهد رسید.

روحانی همچنین افزود: آب سالم و پایدار باید به صرفه برسد و وزیر نیرو مکلف به تأمین آب آشامیدنی است.

وی با بیان اینکه آب پایدار باید برای ۳۰ سال آینده شهرستان سرخه تأمین شود، افزود: دولت تضمین می‌دهد تا آب آشامیدنی بهداشتی برای این مردم این مناطق را تأمین کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به آب‌های معدنی بسیار مطلوب که در سرخه موجود است، خواستار بهره‌برداری اصولی از این منابع آبی شد.

روحانی اظهار کرد: آقای مونسان رئیس سازمان گردشگری به شما قول می‌دهد که یک مرکز فرهنگی در سرخه تا پایان دولت دوازدهم افتتاح کند.

وی با اشاره به اینکه سرخه از نظر گردشگری استعدادهای خوبی دارد که باید به آن توجه شود، گفت: سرخه، سرزمین علم و حوزه و دانش می باشد که یکی از افتخارات ما زبان زیبای محلی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه یکی از افتخارات ما زبان زیبای محلی است، اظهار کرد: در زمان جنگ همیشه بیسیم‌چی‌ها از این زبان استفاده می‌کردند که ما هم در مذاکرات هسته‌ای از این زبان استفاده کردیم.

روحانی تصریح کرد: سرخه‌ای زبانی است که با وجود فارسی بودن گویش سخت و پیچیده ای دارد و یادگرفتنش هم سخت است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *