ارزان‌ترین و گران‌ترین بنزین های جهان

بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته، ایران پنجمین بنزین ارزان دنیا را به بازار داخل عرضه می کند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از فارس،همچنان ونزوئلا پرچمدار عرضه ارزان ترین بنزین جهان است.
هر لیتر بنزین در این کشور آمریکای لاتین چیزی در حدود ۲۸ تومان معادل ۰.۰۴ دلار قیمت گذاری شده است.
قیمت بنزین در نروژ به عنوان عرضه کننده گران ترین بنزین جهان، ۲۳۱.۵ برابر قیمت بنزین در ونزوئلاست.
عربستان با قیمت ۰.۴۵ دلار در هر گالن دومین عرضه  کننده بنزین ارزان در جهان محسوب می شود. هر لیتر بنزین در این کشور خشک و بیابانی حدود ۳۲۲ تومان عرضه می شود.
قیمت بنزین در کویت معادل ۰.۷۹ دلار در هر گالن است که این کشور را از این نظر در جایگاه سومین کشور عرضه کننده بنزین ارزان در جهان قرار داده است. هر لیتر بنزین در کویت نیز حدود ۵۶۵ تومان قیمت گذاری شده است.
قیمت ۱.۳۸ دلاری هر گالن بنزین در مصر، جایگاه چهارمین کشور عرضه کننده بنزین ارزان جهان را برای این کشور به ارمغان آورده است. هر لیتر بنزین در این کشور بحران زده ۹۸۸ تومان اعلام شده است.
*قیمت بنزین ایران
هر گالن بنزین در ایران معادل ۱.۴۲ دلار عرضه می شود که از این نظر بنزین ایران پنجمین بنزین ارزان جهان محسوب می شود. هر لیتر بنزین در بازار ایران ۱۰۰۰ تومان قیمت دارد.
از سوی دیگر نروژ گران‌ترین بنزین جهان را عرضه می کند. این کشور اروپایی هر گالن بنزین را با قیمت معادل ۹.۲۶ دلار در داخل خود عرضه می کند. هر لیتر بنزین با قیمت ۶۶۰۰ تومان در این کشور عرضه می شود.
از سوی دیگر ترکیه دومین بنزین گران جهان را به بازار داخل خود عرضه می کند به گونه ای که هر گالن بنزین در این کشور نیمه اروپایی ۸.۴۴ دلار عرضه می شود که معادل ۶ هزار تومان در هر لیتر است.
هنگ کنگ از جمله کشورهایی محسوب می شود که قیمت بنزین نسبت به دیگر کشورها در آن بالاست. هر گالن بنزین در هنگ کنگ معادل ۸.۱۲ دلار عرضه می شود و این کشور در مقام سومین کشور عرضه کننده بنزین گران در جهان قرار گرفته است. هر لیتر بنزین هنگ کنگ ۵.۸ هزار تومان قیمت دارد.
قیمت بنزین در ایتالیا معادل ۸.۱۱ دلار است که با این قیمت ایتالیا چهارمین کشور جهان از نظر بالا بودن قیمت بنزین است. هر لیتر بنزین در این کشور اروپایی ۵.۸ هزار تومان است.
هلند از جمله کشورهای عرضه کننده بنزین با نرخ بالاست. این کشور اروپایی نیز هر گالن بنزین را ۸.۰۷ دلار به شهروندان خود عرضه می کند که معادل ۵.۷ هزار تومان در هر لیتر است.
هر گالن بنزین معادل ۳.۷ لیتر و نرخ دلار بر اساس هر دلار ۲۶۵۰ تومان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *