گزارش هواشناسی؛

ادامه بارش‌ها در نیمه شمالی کشور و ارتفاعات البرز/ آسمان تهران ۲ روز آینده ابری است

روز آینده در نیمه شمالی کشور بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد ادامه دارد، همچنین فردا بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی روز آینده در نیمه شمالی کشور بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد ادامه دارد و این شرایط را در شمال غرب کشور نخواهیم داشت.

وزش باد شدید فردا در نیمه شرقی کشور به ویژه شمال شرق و شرق پیش‌بینی می‌شود همچنین روز آینده بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

روز سه‌شنبه بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید در مناطقی از دامنه‌های شرقی زاگرس، مرکز کشور و دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در بعدازظهر بارش پراکنده در شرق و شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

نیمه شرقی خلیج‌فارس دو روز آینده در ساعات بعدازظهر مواج است و دریای خزر نیز تا ابتدای روز سه‌شنبه مواج خواهد ماند.

آسمان تهران فردا ابری در برخی ساعات رگبار رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز سه‌شنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۹ و ۱۱ درجه خواهد بود.

روز آینده بوشهر با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای صفر درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۷ اردیبهشت ماه سال جاری ۱۲۴.۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۸۸.۶ میلی‌متر بود بنابراین بارش سال جاری ۳۴.۱ درصد کمتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۰۱ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۸.۲ درصد کمتر از سال بلندمدت است، بیشترین میزان بارش در هفته سی و یکم سال زراعی متعلق به بانه در استان کردستان به میزان ۴۸.۷ میلی‌متر بوده است.

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات دیگری از خبرنامه هفتگی هواشناسی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *