احتمال وصول طرح استیضاح ۳ وزیر دولت از سوی مجلس

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از طرح استیضاح ۳ تن از وزرای دولت دوازدهم از سوی نمایندگان خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم با اشاره به طرح استیضاح‌های جدید از سوی نمایندگان مجلس،گفت: طرح استیضاح حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، منصور غلامی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، به تازگی به هیئت‌رئیسه مجلس واصل شده است.

وی افزود: استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با امضای ۲۳ تن از نمایندگان، طرح استیضاح وزیر علوم با ۴۵ امضا و طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز با ۶۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده که در جلسه علنی روز یکشنبه ( ۱۱ آذر) پارلمان اعلام وصول می‌شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس درباره چگونگی رسیدگی به استیضاح ۳ تن از وزرای دولت در مجلس، اظهار داشت: پس از اعلام وصول، طرح استیضاح وزرای آموزش و پرورش، علوم و جهاد کشاورزی در مجلس، طرح‌ها جهت رسیدگی و اعلام نظر، به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع می‌شود. این کمیسیون‌ها ۱۰ روز فرصت دارند تا نتیجه را به هیئت‌رئیسه اعلام کنند.

یوسف‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که وزرای مربوطه پس از نشست با کمیسیون‌ها و نمایندگان استیضاح‌کننده، نتوانند نمایندگان را قانع کنند، باید پس از هماهنگی هیئت‌رئیسه مجلس، برای استیضاح، در یکی از جلسات علنی پارلمان حضور یابند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *