عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در سال جاری/ دلایل خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو قابل قبول نیست/ کیفیت ماشین ها بدتر از قبل شده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موضوع افزایش قیمت خودروهای داخلی در کشور و ادامه این وضعیت در کشور گفت: از ابتدای سال جاری چندین مرتبه قیمت خودروهای داخلی در کشور با افزایش مواجه شدند و این افزایش قیمت هر بار حدود ۲/۵ درصد بوده است که غیر قابل قبول است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; علی اسدی‌کرم، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به موضوع افزایش قیمت خودروهای داخلی در کشور و ادامه این وضعیت گفت: از ابتدای سال جاری چندین مرتبه قیمت خودروهای داخلی در کشور با افزایش مواجه شدند و این افزایش قیمت هر بار حدود ۲/۵ درصد بوده است که غیر قابل قبول است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: افزایش قیمت ها در طول مدت یک سال برای مردم قابل هضم نبوده و مردم از این وضع موجود در صنعت خودرو کشور راضی نیستند ؛ بنابراین بر خود و سایر نمایندگان لازم می دانم تا نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند زیرا که قیمت ها افزایش داشته ولی در عوض کیفیت ها بدتر از سابق نیز شده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به افزایش قیمت خودرو ها در آینده نیز تصریح کرد: بنا بر گفته مسئولان و جلساتی که بر این اساس داشته ایم مجددا افزایش قیمت در بخش خودرو های داخلی خواهیم داشت ولی تمام مذاکرات و جلسات خود را برای عدم ایجاد افزایش قیمت در خودرو های داخلی با مسئولان در این زمینه انجام می دهیم تا چنین وضعیتی بر صنعت خودرویی کشور حاکم نشود.

 

اسدی‌کرم ادامه داد: دلایلی که برای افزایش قیمت خودرو ها از سوی مسئولان مطرح می شود نه برای مردم و نه برای نمایندگان قابل قبول نیست زیرا که نه کیفیت را افزایش داده اند و کیفیت همان کیفیت قبل بلکه بدتر از آن نیز است و باید شورای رقابت و شرکت های خودروسازی نسبت به این موضوع توضیحات لازم را ارائه دهند.

 

وی در ادامه با اشاره به احتمال افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی در سال جاری گفت: بر اساس شنیده ها و آنچه که در جلسات تخصصی با مسئولان داشتیم مطرح شده است که افزایش قیمت ۱۰ درصدی در محصولات برخی از خودرو سازی ها داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *