رویترز:

اتحادیه اروپا در حال بررسی اعمال تحریم های موشکی علیه ایران است

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک از بررسی تحریم‌های موشکی جدید علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; خبرگزاری رویترز در خبری به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز در نشستی اعمال تحریم‌های موشکی جدید علیه ایران را بررسی کرده اند.

براساس این خبر اعضای اتحادیه اروپا در تلاش هستند تا این تحریم‌ها تا نشست روز ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) وزرای خارجه اتحادیه، نهایی شود.

یک دیپلمات در گفتگو با رویترز گفت: هدف این است که تا پیش از یا در شورای امور خارجی در ماه آوریل، یک تصمیم نهایی درباره ایران اتخاذ شود.

رویترز در گزارش خود با استناد به سند محرمانه‌ای که به دست این خبرگزاری رسیده آورده است که انگلستان، فرانسه و آلمان پیشنهاد کرده‌اند که تحریم‌های تازه‌ای به بهانه برنامه موشکی و نقش ایران در سوریه، علیه ایران وضع شود. تصویب این تحریم‌ها، نیازمند رأی مثبت تمام ۲۸ عضو اتحادیه اروپاست.

همچنین دیپلمات دیگری به این خبرگزاری گفته است که اعضای اتحادیه اروپا در حال بحث درباره اسامی افرادی هستند که احتمال دارد در فهرست تحریم قرار گیرند.

تحریم‌های مد نظر اروپا، تحریم‌هایی نیستند که ذیل برجام رفع شده‌اند، بلکه قرار است شماری از افرادی که اروپا معتقد است در برنامه موشکی ایران و در حمایت ایران از نظام سوریه نقش داشته‌اند، تحریم شوند. این افراد از ورود به اتحادیه اروپا منع شده و اگر در کشورهای عضو این اتحادیه دارایی‌ای داشته باشند، این دارایی‌ها هم بلوکه می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *